Kılıçdaroğlu Kürt sorununu çözecekmiş!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partili vekiller, belediye başkanları ile il, ilçe başkanları ile biraraya geldi.

Gündemi değerlendiren Kılıçdaroğlu, PKK'nın yaptığı eylemler ve Kürt Sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kürt sorununu çözeceklerini iddia eden Kılıçdaroğlu,  "Kürt sorunu başta olmak üzere Türkiye’nin temel sorunlarını biz çözeriz arkadaşlar. Bunu topluma da bu şekilde anlatın. Çünkü bu konuda en samimi parti biziz. Bu sorunun parlamento zemininde, toplumsal mutabakatla çözülebileceğini söylüyoruz. Şimdi herkes bizim söylediğimiz çizgiye gelmeye başladı" ifadesinde bulundu.

2014 YILINDA MADDELERİ SAYAMADI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun söyledikleri 2014 yılında katıldığı bir televizyon programında yapamadığı(!) açıklamaları akıllara getirdi.

O dönemki Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çelik CHP'nin 17 maddelik manifestosundan yola çıkarak Kılıçdaroğlu'na  "Kürt sorunun çözümü için ilk üç şey nedir?"  sorusunu sormuş, Kılıçdaroğlu ilk maddeyi saydıktan sonra diğer 2 maddeyi sıralayamamıştı.

Çelik'in sorduğu "yüzde 10 barajını düşürmek dağdakileri indirmeye yarar mı?"sorusuna ise Kılıçdaroğlu 'elbette inmez' demişti.

SORULARI GEÇİŞTİRDİ

Erhan Çelik "İkincisi nedir?" diye sorunca Kılıçdaroğlu "Şu anda aklımda değil, bilseydim hepsini getirir burada konuşurduk" diyerek Kürt sorunu hakkındaki yetersizliğini gözler önüne sermişti. Bunun üzerine Erhan Çelik, Kılıçdaroğlu'nu daha fazla mahcup etmemek için "Söylediğiniz 17 maddeye CHP'nin internet sitesinden bakacağız" diyerek başka bir konuya geçmişti.

Kaynak: Haber10

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol