Kılıçdaroğlu'na neden saldırdı? İşte ilk ifadesi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na TBMM'de saldırı gerçekleştiren Orhan Övet, polise verdiği ilk ifadesinde herhangi bir örgütle bağlantısı olmadığını belirterek, saldırıyı Kılıçdaroğlu'nun seçimden önceki konuşmalarından rahatsız olduğu için gerçekleştirdiğini iddia etti. Ayrıca Övet'in kendisini tokatlayan vekillerden şikayetçi olduğu da belirtildi.
 
Saldırgan Emniyet'teki ifadesinin ardından adliyeye getirildi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırının ardından gözaltına alınan Orhan Övet, polise verdiği ilk ifadede Kılıçdaroğlu ile Hasanoğlan'a geldiğinde karşılaştıklarını belirterek, "Saldırıyı 1 ay önce planladım. Seçimden önceki konuşmalarından rahatsız olmuştum. Kendi başıma yaptım, herhangi bir örgütle bağlantım yok" dedi.
 
Polisin zanlı Orhan Övet'in evinde arama kararı çıkarması beklenirken, Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele ekipleri saldırganın bağlantılarını çözmek için geniş çaplı bir çalışma yürütüyor. Saldırganın kimliğinin parmak izi tespiti ile belirlendiği öğrenilirken, CHP'nin Kılıçdaroğlu adına bir şikayet dilekçesi verebileceği kaydedildi. Polis ayrıca, saldırganın Facebook sayfasını da inceliyor.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol