NATO'dan kritik Türkiye açıklaması
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, kabulde Davutoğlu ile Stoltenberg, Suriye, Irak ve bölgedeki gelişmeleri NATO çerçevesinde ele aldı.

Davutoğlu görüşmede, bölgenin zor bir dönemden geçtiğine işaret ederek, NATO'nun ilgilenmesi gereken hemen hemen tüm sorunların Türkiye'yi ya da komşularını doğrudan ilgilendirdiğini kaydetti.

Davutoğlu'nun ayrıca, "Başta Patriot'lar olmak üzere NATO'nun bu süreçte yaptığı katkı önemli" ifadesini kullandığı belirtildi.

Stoltenberg ise NATO'nun Irak'ta yaşananlardan en çok etkilenen ülke olan Türkiye ile dayanışmasını göstermek için burada olduğunu bildirdi.

NATO'nun her zaman Türkiye'yi savunmaya hazır olduğunu vurgulayan Stoltenberg, NATO için böylesi kritik bir bölgede Türkiye gibi güçlü bir üyeye sahip olmanın şans olduğunu ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
karaman 2 yıl önce

EVET...DEDİĞİMİZE GELİYORLAR.....NEDEN OLUYOR BUNLAR BİLEMİYORUZ.....NATO HEP KENDİNİ DÜŞÜNÜYOR...KENDİ ÇIKARINI DÜŞÜNDÜĞÜNDE BİLE ÜLKEMİZİ KORUMASI GEREKİYOR...ONUN İÇİN NE YAPILMASI GEREKİYOR EY NATO AKLINI BAŞINA DEVŞİR...BİZİM HAKLILIĞIMIZ ORTADADIR....ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİ DEMEK,NATO'NUN GÜVENLİĞİ DEMEKTİR....ÜLKEMİZİ DIŞLAYAN BİR ANLAYIŞ İFLAS EDER....BUNU BATI ÇOK İYİ BİLMELİDİR....