Seçimde 182 bağımsız aday yarışacak
Başvuranlar arasında paralel yapı soruşturmasında gözaltına alınan emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Yakub Saygılı, Halil İbrahim Yaylagül gibi isimlerle sanatçı Metin Şentürk, eski futbolcu Hakan Şükür de bulunuyor. 
 
Seçime katılmayan Hak ve Eşitlik Partisi'nin eski Genel Başkanı emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu ile Mehmet Fadıl Akgündüz de adaylar arasında.
 
İl seçim kurullarına başvuru yapan 182 bağımsız aday ve seçim bölgeleri şöyle:
 
Adana'dan 11 aday: Mahmut Yüksel, Ercan Altıntop, Çağlayan Kaya, Muhittin Demir, Salih Demir, Gülcan Ay, Yasin Türkoğlu, Mehmet Özalevli, Mustafa Süha Aşlamacı, Refik Gül, Zihni Aldırmaz.
 
Ağrı bağımsız adayı: Cemal Kaya.
 
Ankara 1. Bölge'den 9 aday: Nazmi Ardıç, Faruk Arslandok, Ahmet Yalavaç, Tufan Sevim, Melek Altıntaş, Berat Özer, Çağlar Çağanlar, Ercan Yenal, Mehmet Oktay Kallioğlu.
 
Ankara 2. Bölge'den 6 aday: Taner Pehlivan, Yurt Atayün, Gökmen Gürkan, Mehmet Sedat Fırat, Abdulkadir Yılmaz, Faruk Nesimi Gözübüyük.
 
Antalya'dan 2 aday: Hasan Subaşı, Rauf Temel.
 
Balıkesir'den 2 aday: Ömer Albayrak, İsmail Yaşar.
 
Bingöl'den 2 aday: Mehmet Reşit Özmen, Sait Şahin.
 
Bitlis bağımsız adayı: Cengiz Karakaya.
 
Bursa'dan 6 aday: Şükrü Tınas, Umut Işık, Aydın İlhan, Siyasettin Özaydın, Mehmet Ümit Yaşar Yalçın, Yusuf Yılmaz.
 
Denizli bağımsız adayı: Mustafa Özdemir Esmek.
 
Diyarbakır'dan 2 aday: Abdullah Arzakçı, Zekeriya Yapıcıoğlu.
 
Hakkari bağımsız adayı: Fehmi Öztunç.
 
Hatay'dan 7 aday: Berkay Duran, Zarif Koca, Atila Duran, Refik Eryılmaz, Cemil Kimyonok, Nihat Taşkın, Abdülgani Tazeoğlu.
 
Mersin bağımsız adayı: Mürüvvet Bozna.
 
İstanbul 1. Bölge'den 15 aday: Mihriye Nevra Ölçer, Saadet Yılmaz, Kurtuluş Aladoğan, İlbay Çep, Levent Sekban, Metin Kaya, Ali Fuat Yılmazer, Günsel Avcı, Mete Gündoğan, Seçkin İlker, Yalçın Karadaş, Yılmaz Karabul, Recep Dinler, Mehmet Sait Durmuş, Ersan Gökgöz.
 
İstanbul 2. Bölge'den 20 aday: Nihat Akman, Halil İbrahim Yaylagül, Ali İhsan Aksamaz, Zakir Batuhan Aydagül, Osman Levent Soyarslan, Yetkin İlker Jandar, Metin Şentürk, Refik Özmen, Yakub Saygılı, Serdar Aslan, Doğukan Huzur, Mesut Ülker, Birol Şahin, Serdar Biricik, Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu, Mehmet Akif Üner, Hasan Tahsin Çelebican, Turgut Yenilmez, İsmet Şahin, Hasan Güzel.
 
İstanbul 3. Bölge'den 16 aday: Osman Pamukoğlu, Derya Küçükoğlu, Harun Küçükoğlu, Ömer Coşkun, Ferzende Günana, Zeynep Ebru Puhaloğlu, Volkan Işık, Kenan Kaplan, İpek Bozkurt, İlhan Sarp, Bülent Timur Demirgil, Yaşar Yolcular, Hakan Şükür, Dilaver Arslan, Berkan Çelik, Kader Atasoy.
 
Kırıkkale bağımsız adayı: Ayşegül Bişkin.
 
Batman bağımsız adayı: Aydın Gök.
 
Erzurum'dan 2 aday: Abdusselam Efe, Dursun Güneş.
 
Eskişehir'den 5 aday: Necdet Karaca, Osman Sivrican, Timur Şahan, Mehmet Işın, Muharrem Şenel.
 
İzmir 1. Bölge'den 10 aday: Aydemir Kaplan, Kenan Halat, Özge Seçkiner, Ahmet Budak, Cevat Yol, Ali Adıgüzel, İlhan İşbilen, Ali İhsan Erdenilgen, Muhittin Ağırman, Nezir Sincar.
 
İzmir 2. bölgeden 5 aday: Sefa Bilir, Kemal Akça, Muharrem Subaşı, Neriman Fidan, Mehmet Şener Özterzi.
 
Kayseri'den 3 aday: Mehmet Emin Karapaça, Emine Sezgin, Fahrettin Akçakoca.
 
Kırklareli bağımsız adayı: Bilal Boylu.
 
Kocaeli'nden 6 aday: Ahmet Karan, İbrahim Layık, Kadir Yıldırımer, Mehmet Doğan, Yusuf Baş, Kadir Bölen.
 
Konya bağımsız adayı: Yavuz Tuncay Dereli.
 
Kütahya bağımsız adayı: Mehmet Rıza Güleren.
 
Malatya'dan 3 aday: Münir Doğan Ölmeztoprak, Ali Özşeker, Ali Yalçın.
 
Manisa'dan 2 aday: Tevfik Diker, Hakan Oltan.
 
Kahramanmaraş'tan 2 aday: Ahmet Kayıran, İsmail Akbaş.
 
Mardin'den 3 aday: Selamettin Tellioğlu, Şakir Nuhoğlu, Mahmut Kılınç.
 
Muğla bağımsız adayı: Oktay Şenses.
 
Ordu bağımsız adayı: Tekin Tural.
 
Sakarya'dan 4 aday: Özcan Derinbay, Coşkun Samur, Yavuz Soydan, Mustafa Kaşkaş.
 
Samsun'dan 4 aday: Saim Sezgin, Ali Kemal Boz, Feytullah Gündem, Serdar Şenocak.
 
Siirt'ten 2 aday: Mehmet Fadıl Akgündüz, Selahattin Arslanbuğul.
 
Sivas bağımsız adayı: Ahmet Yıldız.
 
Tekirdağ bağımsız adayı: Erdem Karaman.
 
Trabzon bağımsız adayı: Mehmet Kılıç.
 
Şanlıurfa'dan 7 aday: Fatih Mehmet Bucak, Mehmet Nedim Öbek, İbrahim Eskin, Mehmet Yavuz, İsa Yaldız, İbrahim Halil Göğüş, Mustafa Göktaş.
 
Uşak bağımsız adayı: Ayhan Yıldırım.
 
Van'dan 3 aday: İdris Ahi, Mehmet Mehdi Oğuz, Murat Silahtaroğlu.
 
Şırnak bağımsız adayı: Şahzade Demir.
 
Batman'dan 3 aday: Ferit Tunç, Aydın Gök, Halime İnan.
 
Ardahan bağımsız adayı: Saffet Kaya.
 
Düzce'den 2 aday: Ayşe Pişkin, Birol Şahin.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.