Tuğrul Türkeş'ten ürkeklere cevap

Seçim hükümetinde bakanlık teklifini kabul ettiği için MHP yönetiminin ihraç etmeye hazılandığı Tuğrul Türkeş, hakkında ileri sürülen iddialara cevap verdi. Türkeş, "Kırmaza plaka için gitti" iddiasına sert çıktı.
 
Seçim hükümetinde Başbakan Yardımcısı olarak göreve başlayan Tuğrul Türkeş,"kesin ihraç" istemiyle "tedbirli olarak" Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi. MHP yönetimindeki bazı isimlerden ağır eleştiriler alan Türkeş, hakkında ileris ürülen iddialara bugüne kadar cevap vermemesini "o seviyeye inmek isetemedim" sözleri ile açıkladı. Sabah Gazetesinin haberine göre, "Seviye düşük olduğu için yanıt vermedim. O seviyeye inmek istemedim. Pazartesi (yarın) yapılacak ilk Bakanlar Kurulu toplantısının ardından daha rahat konuşabileceğim, eleştirileri de yanıtlamaya başlayacağım. Abuk sabuk iddialar ortaya attılar. Konuşanlara bakıyorum, çok şey söylenebilir ama kimine cevap vermeye değmez."
 
400 bin liralık cip
 
"'Oğluna araba aldı' diye haber yapıyorlar. Oğluma araba alsam kime ne? Ama böyle bir şey yok. '400 bin liralık cip aldı' diye haber yapmışlar. Oysa oğlum dil eğitimine gidiyor. 10-15 bin liralık bir araç talebi var. Henüz onu bile yerine getiremedim. Saçmalıyorlar."
 
"Kırmızı Plaka" iddiası
 
"Partinin sağladığı araca binmiş miyim ki kırmızı plaka için gideyim? Partinin aracını, partinin programları dışında kullanmayan birinin, kırmızı plaka için gittiğini iddia ediyorlar. Yıllardır bir akşam bile parti aracının bende kaldığını görmüşler mi bu söyleyenler? Öyle makam aracı derdim yok."
 
Şantaj iddiası
 
"Bu saçmalıkları söyleyenlerin seviyesine mi ineyim? Beni bilenler biliyor. 12-13 yıldır bekar bir insanım. Özel hayatımın hesabını da yalnızca çocuklarıma veririm. Bir bayan arkadaşım olduğunu zaten saklamıyorum. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde, Çankaya Köşkü'nde verilen bir eşli davete, bayan arkadaşımla birlikte katıldım. Utanacağım bir özel görüntüm yok. 60 yaşında bir insanın, bir bayanla görüntümü gizlice çeken olduysa da çeken utansın. Bunu söyleyen beyinsizdir. Gizleyeceğim bir şey yok ki şantaj yapılsın."
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ahmet 1 yıl önce

Helal sana babasının oğlu