Asrın en büyük ayıbı Diyanet üzerinden siyaset yapmaktır!

DİVA-SEN Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, Din ve Diyanet konulu bir basın yazılı açıklaması "Asrın en büyük ayıbı Diyanet üzerinden siyaset yapmaktır" diyerek CHP ve HDP'ye isim vermeden yüklendi.

Asrın en büyük ayıbı Diyanet üzerinden siyaset yapmaktır!

DİVA-SEN Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, Din ve Diyanet konulu bir basın yazılı açıklaması "Asrın en büyük ayıbı Diyanet üzerinden siyaset yapmaktır" diyerek CHP ve HDP'ye isim vermeden yüklendi.

13 Mayıs 2015 Çarşamba 07:57
Asrın en büyük ayıbı Diyanet üzerinden siyaset yapmaktır!
DİN VE DİYANET BU MİLLETİN ORTAK DEĞERİDİR
 
Genel Başkan ÇOPURSUZ’un açıklaması:
 
1071 Malazgirt Zaferi ile kapısını İslam’a açan Anadolu ve erenleri, yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen hassasiyetlerinden asla vaz geçmemiş, dili, ırkı, mezhebi ve siyasi görüşü farklı olsa da, bir arada yaşama kültürünü en üst seviyede tutarak millet olma özelliğini elinden bırakmayıp vatan toprağının her çakılını kutsal emanet olarak kabul etmiş, günümüze kadar korumuş ve muhafaza etmiştir. Bundan sonra da aynı hassasiyet devam edecektir inşallah.
 
“Allah sizin suretlerinize bakmaz, amelinize bakar” Nebevi sözü durumun nasıl olması gerektiğini bizlere salık veriyor aslında. Bu nedenle, kimin daha iyi mümin ve Müslüman olduğunun ölçüsü; kişinin inancını yaşantısına aksettirmesi ile mümkündür. Fakat ne yazık ki; mizan kurulmadan hesap gününü tayin edip insanların amellerini hesaba çeken kişilerin varlığı her geçen gün artarak devam etmektedir. Dünyevi çıkarlar uğruna yapılan eylem ve telaffuz edilen sözler, kişilerden daha ziyade ortak değerleri hançerlemektedir. Ortak değerlerimizden olan Din ve Diyanet, ciddi manada bu milletin birlik ve beraberliğinin çimentosu olduğu kabul edilmesi gerekirken, söz konusu değerler üzerinden süfli emeller uğruna savaş vermeler aziz milletimizi fevkalade üzmektedir.
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile yaşıt olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanının polemik malzemesi yapılmak istenilmesi de ayrıca bir talihsizliktir. Kurulduğu günden beri sadece aziz milletimizle yetinmeyip ulaşabildiği tüm kişilere Allah’ın dinini anlatıp ibadetlerin nasıl yapılacağını öğreten, yine aynı vazife perverlik duygusu ile Allah Teâlâ’nın mucizevi kelamını her millet anlasın diye çeşitli dillerde yüce mealini kamuoyu ile buluşturan başta Sayın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ olmak üzere bütün çalışanları üzerinde siyaset yapmak asrın en büyük ayıbı olsa gerek.
 
Bu sebeple, Diva-Sen ailesi olarak sesleniyoruz.
 
İslam dininin temel inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek gibi görevleri uhdesine verilen ve yüzbinlerce mensubu olan bir kurumun siyasi emeller uğruna birileri tarafından niteliğinin ve işlevselliğinin tartışılması abesle iştigaldir.
 
Bilindiği üzere Din ve Diyanet bu milletin ortak değeridir. Bu ortak değerler üzerinde, bütün siyasi görüş ve düşüncelerin dışında kalarak milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinen güzide kurumun yıpratılmasına ve Sayın Başkanımız Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in de şahsının rencide edilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.
 
Kamuoyuna saygılarımızla.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fikrethoca 2015-05-13 11:54:47

sayın başkan, pek yakında diyanete 15. sendika geliyor, bu konuda bir fikriniz var mı? 100 binin biraz üstünde personeli olan bir kurumda 14-15 sendika fazla değil mi sizce? bu kadar bölünmüşlük nasıl yorumlanmalı? başarısızlığı herkesçe şikayet konusu olan "yetkili" sendikaya karşı bir kaç sendika birleşip alternatif adres oluşturma konusunda ne düşünüyorsunuz? 15. sendika herkese hitap edecek adres olma düşüncesiyle huzura çıkacak. bunun gerçekleşmesi durumunda nasıl bir tavır sergileyeceksiniz?

Avatar
YEGANE GAYE 2015-07-15 19:02:26

SENDİKACILIĞIN YEGANE GAYE VE EMELİ NEMA VE SERVET