Bağımsız Diyanet Sen: Kamu Denetçiliği Birimleri Kurulmalı
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-   Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN Diyanet İşleri Başkanlığı 1. Hukuk Müşaviri Mustafa Davarcı’yı makamında ziyaret etti

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN 26.04.2016 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı 1. Hukuk Müşaviri Mustafa Davarcı’yı makamında ziyaret ederek; sendikal çalışmalarda hukukun üstünlüğünü temel alan bir anlayış ile hizmet etmeye çalıştıklarını, hak ve doğrunun kişilere yada görüşlere göre değişmemesi gerektiği, hukuki noktada personelin yaşadığı sıkıntıların çözümüne yönelik konular anlatılarak, Bağımsız Diyanet Sen’in yaptığı çalışmalar hakkında geniş bilgi verildi.

Genel Başkan Faruk Çetin; ''Haksız idari uygulamalarda mahkemeye gitsin mantığından ziyade, mahkemeye intikal etmeden, kurum ve kişilerin maddi ve manevi zarara uğramadan, Kamu Denetçiliği Kurumuna bağlı olarak Kurum Denetçiligi kurulması gerektiği ve kararlarının bağlayıcı olmasını arzu ettiklerini sendika olarak gündeme getirerek bu konunun olgunlaştırılması yönünde çalışacaklarını'' belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı 1. Hukuk Müşaviri Mustafa Davarcı’da yapılan ziyaretten ziyadesiyle memnun kaldığını belirterek, Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin’e teşekkürlerini sundu. Sıcak ve samimi bir ortamda yapılan ziyaretin ardından, karşılıklı güzel temennilerle ziyaret sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
159/1 DEN 98-B YE. 8 ay önce

sayın mustafa davarcı hocam.saygılarımı sunar ellerinizden öperim.bir türlü ucu görünmeyen tünelden haala bir haber yokmu?özledim sizi.sağolsun dinihaberler.com sayesinde resminizi görebildim.teşekkürler dinihaberler.sakaryadan sabık imam hatip necati ikiz.

Misafir Avatar
kamil 8 ay önce @159/1 DEN 98-B YE.

yağ yakma bu ne böyle

Beğenmedim! (0)