Başkan Eroğlu'ndan Kutlu Doğum Mesajı

Diyanet Sen Edirne Şube Başkanı Hafız Mahmut EROĞLU'ndan Kutlu Doğum Haftası Mesajı.

Başkan Eroğlu'ndan Kutlu Doğum Mesajı

Diyanet Sen Edirne Şube Başkanı Hafız Mahmut EROĞLU'ndan Kutlu Doğum Haftası Mesajı.

13 Nisan 2015 Pazartesi 16:25
Başkan Eroğlu'ndan Kutlu Doğum Mesajı
banner221
Grup Sayfamız için

İlahi vahyin ve tamamlanmış evrensel mesajın son elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin kutlandığı önemli bir haftadayız. Hz. Muhammed  dinlerin özündeki evrensel mesaj olan sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisidir.

Medeniyetler arası çatışma için gayret gösterenlerin olduğu günümüzde ilahi dinlerin ve Peygamberimiz Hz Muhammed in mesajı insanlık için yol göstericidir.  Peygamberimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya,  İnsanı insan yapan erdemlerin odağında yer alan Peygamberimizi yeniden keşfetmeye, onun bizlere sunduğu çağlar üstü yüce değerlerden ve üstün ahlaktan daha fazla ilham almaya şu günlerde çok daha fazla  ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. "Rahmet, sevgi, hoşgörü, ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Hz. Peygamber, hayatı boyunca insanları doğruluğa, birlikte yaşamaya  ,iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiştir.

Alemlere Rahmet Olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed  in bizlere sunduğu merhamet ve şefkat vurgusunun tüm yaralara merhem olması, tarih boyunca tüm insanlığın ortak değeri olan merhamet, birlikte yaşama  ve şefkati hayatın her alanına etkin kılmamız temennisi ile  tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik eder selam ve saygılar sunarım.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220