Başkan Sami Şimşek:Ya saygı duy, yâda sus!

Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami ŞİMŞEK İslam Peygamberine yapılan hakaretlere şiddetle tepki göstererek, şu açıklamalarda bulundu.

Başkan Sami Şimşek:Ya saygı duy, yâda sus!

Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami ŞİMŞEK İslam Peygamberine yapılan hakaretlere şiddetle tepki göstererek, şu açıklamalarda bulundu.

18 Ocak 2015 Pazar 15:48
Başkan Sami Şimşek:Ya saygı duy, yâda sus!
Facebook Sayfamız için  

“Din görevlileri olarak bütün hassasiyetimize ve çabalarımıza rağmen, birlik ve beraberlik adına gösterdiğimiz çabaları inadına son günlerde bozma arzusunda olanları, Müslümanlar olarak önderimiz, rehberimiz Hz.Muhammet Mustafa (sav) Efendimizi karikatürüze edip, O’na ve tüm Müslümanlara hakaret eden Fransız Charlie Hepdo dergisini, yazar ve çizerlerini, bizdeki işbirlikçilerini, Fransa’da teröre karşı sözüm ona medeni dünyanın (!) elele vererek bütün dünyaya mesaj verirken; Gazze’de, Suriye’de, Irak’ta, Arakan’da, Miammar’da, Doğu Türkistan’da (ÇİN) ve daha birçok İslam coğrafyasında resmen terörün ötesinde tecrit ve soykırım politikası uygulayan ve uygulatan TERÖRİST DEVLETLERİ ve bütün bu olanlara ses çıkarmayanları şiddetle tel’in ediyor ve kınıyoruz. Peygamber düşmanlarına “sizinleyiz” diyen ZAMAN gazetesi yazarlarını, bu nefrete sessiz kalan SAMANYOLU televizyonunu da nefretle kınıyoruz. Biz Hz. Muhammet Mustafa (Sav) Efendimize kendi canını, malını feda eden; anam, babam sana feda olsun diyen bir milletin mensuplayız. Müslümanın baş örtüsüne el uzatan kâfirin elini kıran Sütçü İmamın torunlarıyız. Biz İstiklal Şairi Merhum Mehmet Akif ERSOY’un:

Zulmü alkışlayam, zalimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım!...
-Boğmazsın ki!
-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.
Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
Hele Hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
Mısralarında kendini bulmuş bir milletiz. Biz Fatihin torunlarıyız. Bu nedenle dünyanın neresinde, hangi millete, hangi din mensuplarına yapılırsa yapılsın; zulmün hepsinin karşısında olduk. Dini değerlerimize, geçmişimize hakareti kendimize hakaret kabül ettik. Zalimin karşısında asla eğilmedik, dik durduk. Zağarlık yapana, uşaklık yapmadık. Sonunda ölüm bile olsa, haksızlığa tapmadık.
Kutlu Elçi Hz. Muhammet Mustafa(sav)’ya gerek ülkemizde, gerekse yabancı ülkelerde yapılan hakaretlerin sahiplerini şiddetle kınıyoruz. Peygamber efendimize hakaretle, Müslümanları asimile edeceklerini zannedenlerin sonu hep hüsran olmuştur. Bugünkülerin sonu da aynı olacaktır. Çünkü O, kâinatın sahibi Yüce Allah(cc)’ın Rasülüdür. O’na sahip çıkanlara sevabını, O’na küfredenlere cezasını da O verecektir. Yüce Allah(cc)’ın cezası elbette ki, çok şiddetli ve çetindir. Ey Günümüz firavunları!.. ebu cehilleri!.. dedeniz fravunun, ebu cehilin sonu ne oldu. Haçan unuttunuz kendi tarihinizi, kendi peygamberlerinizi.

Bütün terör örgütlerin adeta karargahı, finansmanı, daha yakında İstanbul’da bir vatan evladı polisimizi şehit eden teröristin barınağı olan Fransa’da meydana gelen olayda 12 kişinin ölümünden sorumlu olan yine Fransa’dır. Bu sefer namlu kendilerine dönmüştür. Yıllarca İslam ülkelerini çökertmek için, ortakları Amerika, İngiltire, İsrail, Fransa ve İşbirlikçi batı ülkeleri çeşitli örgütler kurdular.

Kendi vatandaşlarını bile bu örgütlerde kullandılar. Bugün İslam ülkelerindeki kanlı örgütlerin arkasında hep bu şer ittifak vardır. Ama her zaman bu örgütleri kendi kontrollerinde tutamadılar. Ellerindeki bombalar, bazen de kendi ellerinde patladı. Yıllarca seneryoyu yazan ve oynayan kendileri oldukları halde, cezayı kestikleri hep Müslümanlar olmuştur. Üzülerek söylüyorum ki, İslam dünyası oynanan bu oyunların yıllarca farkına varamadı.

Hala da varamıyor. Bugün bile Müslümanlar İslam düşmanı Amerika’ya, İsraile, Batı ülkelerine timsah göz yaşları döküyorlar. Filistinde, Miammar’da, Arakan’da, Doğu Türkistan’da, daha birçok İslam coğrafyasında zulme uğrayan Müslümanlar iken, masum rolünü oynayan Zalimler ittifakıdır.

Zulme, hakarete uğrayan Müslümanlar ve İslami değerler olunca; fikir ve basın özgürlüğü oluyor, kendileri cezaya uğrayınca tüm Müslümanlar terörist ilan ediliyor. İşte batının gerçek yüzü budur. Bizim dostumuzun biz olduğumuzu öğrenmedikçe bu senaryolar hep oynanacaktır.

Durum böyle iken; ülkemizde ulusal yayın yapan, adını Cumhurdan (Halktan) alan Cumhuriyet ve yandaş gazeteleri İslam Peygamberine hakaret içeren Fransız yandaşlarının iğrenç sahifelerini yayınlamaları milletimize büyük bir küstahlık olmuştur. Cumhuriyet tarihinde bu zihniyet yıllarca Müslümanlara bu hakareti yaptılar. Kur’an okumanın, okutmanın yasak olduğu yıllarda hocalarımızın talebeleriyle birlikte tüfek dipçiklerine maruz kaldıklarını dedelerimizden göz yaşlarıyla dinledik. 28 Şubat darbesiyle İmam-Hatip ile Kur’an Kurslarımızın kapılarına vurdukları kilitleri bizler gördük. Baş örtülü bacılarımızın, kızlarımızın okullarda uğradıkları hakaretlere bizler şahit olduk.

Namaz kılıyor diye ordudan atılan subaylaramı ağlarsın, yoksa başı kapalı olduğu için oğlunun yemin törenine giremeyen anneyemi yanarsın. Ey Peygamber düşmanı basın!.. yıllarca bu Müslüman milleti provoke etmek için elinizden geleni yaptınız. Halkımızı birbiriyle çatıştırdınız. Halkı sağcı, solcu diye böldünüz. Kardeşi kardeşe kurşun sıktırdınız. Şimdide kalkmışsınız Allah(cc)’ın Rasülüne hakaret ediyorsunuz.

Artık yeter!.. Allahü Ekber nidalariyle bu vatanı bizlere emanet bırakan şehitlerimizin inanç değerlerine YA SAHİP ÇIKIN, YADA SUSUN. Şunu çok iyi bilin ki, artık Türkiye eski Türkiye değil. Bugün İmam Hatiplerin önünü açan, Kur’an Kurslarında, camilerde halkını İslamla buluşturan, tüm okullarda Kur’anı ve Hz.Muhammet Mustafa (sav)’yı öğreten , baş örtüsüne her alanda özgürlüğünü kazandıran inançlı, azimli, kararlı, dik duruş sahibi bir MİLLET var. Milletinde başında hanımı baş örtülü, alnı secdeli, İMAM-HATİPLİ bir CUMHURBAŞKANI var.”
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ecrin kerim 2015-01-19 14:49:37

kaleminize yuregınıze sağlık hocam Allah razı olsun