Batı'nın paradoksu ve içimizdeki Murdoch’lar

Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Aydın İl Başkanı Necmettin TUFAN ''Batı'nın paradoksu ve içimizdeki Murdoch’lar''

Batı'nın paradoksu ve içimizdeki Murdoch’lar

Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Aydın İl Başkanı Necmettin TUFAN ''Batı'nın paradoksu ve içimizdeki Murdoch’lar''

14 Ocak 2015 Çarşamba 21:13
Batı'nın paradoksu ve içimizdeki Murdoch’lar
Facebook Sayfamız için  

Fransa’nın Paris şehrinde vukuu bulan Charlie Hebdo saldırısı hiç kuşkusuz dünya kamuoyunu derinden sarstı. Bu bir eşkıyalıktır. Tasvip edilemez. Derginin sınır tanımaz küstahlığı da bu saldırıyı masum kılamaz. Ayrıca Yüce İslam Dininin bu tür terörist saldırıları kesinlikle yasakladığı görmezden gelinemez. Maalesef,  sınırsızlığın ve şımarıklığın kaçınılmaz bedeli müsebbiplerini vurduğu gibi, ilgisiz kişileri de mağdur ediyor. Dergi çalışanlarının sorumsuz çizgileri kendileriyle beraber, birisi Müslüman iki masum polis memurunun da hayatına mal oldu. Kim bilir kaç günahsızın daha cezalandırılmasına sebep olacak. Şunu asla göz ardı etmemek lazım; yaşanan tecrübeler de onu gösteriyor; ‘’ikiyüzlü batı,’’ özeleştiri yapamayan batı, geçmişiyle yüzleşemeyen batı… asla geleceğini güvende hissetmeyecektir. Onun için İslamofobi, haddizatında, sömürgeci batının değerler paradoksu sarmalında, olanla-olması gerekeni ilkesel temellere oturtamayacak, dolayısıyla inandırıcılığını asla sağlayamayacaktır. Neticede buda bumerang misali her defasında kendisini vuracaktır.

Hep söylenir, söyleriz. Terörizmin safı olmaz. Teröristin ahlakı olmaz. İlkesi olmaz. Duruşu olmaz. Dini olmaz. Dili olmaz. Irkı olmaz. Mezhebi olmaz. Vicdanı olmaz. Acıma hissi olmaz… Kısacası; insani hasletlerden soyutlanmış serseri bir oluşumdur terörizm. Safı, tarafı, ittifakı olmaz olamaz terörizmin. Yılan misali hiç beklemediğin anda döner senide, sevdiklerini de sokar terörizm… Batı kamuoyu da böyle olduğunu bilmekle beraber içine düştüğü paradokstan kendisini çekip alamaz. Batının kadim tarihinde ‘’ikiyüzlülük’’ sürekli olagelmiştir.

Kutsala saygısı olmayan, şirretlikte sınır tanımayan, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinde vaaz olunan hususların çok azını dahi, halkı Müslüman olan toplumlara’’ hak’’ olarak reva görmeyen zalim batının elindeki kanı görebilen, kendi içinden insanlar da çıkmıyor değil. İşte Ispanyol aktör Willy Toledo: Basında çıkan mesajında "Siz hiç gürültü çıkartmadan günde milyonlarca kişiyi öldürüyorsunuz, onların bu olaylar karşısında sessiz mi kalacağını düşündünüz."diyebiliyor. Acaba;

-‘’Yaptıklarınızın onda birini, onlar size yapsaydı dünyayı kan gölüne çevirirdiniz’’ mi demek istiyor Toledo, bilmiyorum.

Yine; "Adamın biri bara giriyor, içerdekileri rehin alıyor, hiçbir zarar yok, ardından polis baskın düzenliyor 3 ölü. Sonuç: Dünyada İslam'a karşı alarma geçelim sesleri yükseliyor" demek suretiyle batının sahnelediği ‘’ i…… oyununu’’ görebildiğini belirtiyor aktör Toledo.

Ispanyol bunu söylerken, İçimizdeki Murdoch’lara ne demeli!..

Malum… Basından öğrendik ki, bizim evlerimizde de arz-ı endam edem Fox Tv ile onlarca yayın organın sahibi olan Yahudi kökenli Rupert MURDOCH,Twitter hesabından:  "Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama içlerinde büyüyen Cihatçı kanserin farkına varıp ortadan kaldırılana dek onlar da sorumlu sayılmalıdır" diye açıklama yapmış. Zurnanın ‘’zırt’’ dediği delikte işte tam burasıdır. Bu hastalıklı kafa bu paranoyak düşünce oldukça batı asla huzura kavuşamayacaktır. Hastaların çoğunluğu oluşturduğu ya da gazete ve televizyonlarıyla kitlelere yön verdiği toplum, hastalıklı toplumdur.

Maalesef bizim medyamızda da MURDOCH vari inciler yumurtlayan yazar-çizerlerimiz yok değil. Şükürler olsun ki sayıları oldukça azdır. Şimdi bu İÇİMİZDEKİ MURDOCHLAR, Paris katliamını Charlimsi duygularla yazdılar çizdiler. Mal bulmuş Mağribi gibi atladılar kanlı malzemenin üstüne. Ama nafile. Ne içeride bunların ‘’tam… tam…’’ları ilgi bulacak. Ne de batılı efendileri Murdoch müsveddelerini adam yerine koyacaktır. Halk, Türk basınının CHARLİ lerini her daim ibretle hatırlayacaktır.

Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Terörizmi İslam’la yanyana getiren, ister yerli olsun ister yabancı, özel ve tüzel kişileri, en az terörü kınadığımız kadar kınıyoruz. Halkımızı uyanık olmaya davet ediyoruz. Dünyayı fesada verenleri de Allah’ın adaletine havale ediyoruz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.