Bayraktutar: “Devleti yıkmak isteyenlere karşı birlik olmak gerek”

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Diyanet-Sen Kahraman Maraş Şubesinin hazırladığı İl Divan Toplantısında sert açıklamalarda bulundu.

Bayraktutar: “Devleti yıkmak isteyenlere karşı birlik olmak gerek”

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Diyanet-Sen Kahraman Maraş Şubesinin hazırladığı İl Divan Toplantısında sert açıklamalarda bulundu.

29 Mayıs 2016 Pazar 15:10
Bayraktutar: “Devleti yıkmak isteyenlere karşı birlik olmak gerek”
BAYRAKTUTAR K.MARAŞTA ÇOK SERT KONUŞTU

Yeni Jön Türk hareketi ülkeyi yıkmak istese de buna asla izin vermeyeceğimizi dün görenler, bugün yine görecektir 

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Diyanet-Sen Kahraman Maraş Şubesinin hazırladığı İl Divan Toplantısında konuştu. Birlikten kuvvet doğar diyen herkesin birliğini dağıtmak için şer odakları her zaman devrededir diyen Bayraktutar, "Yeni Jön Türk hareketi ile yürekleri bölmek isteyenlere, ülkeyi bölmek isteyenlere, inançları bölmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz.

Devletler kurulabilir, devletler dağılabilir, hatta yeniden bir Türkiye kurulabilir. Fakat damarlarımızdaki kan ihanete, vicdanımız teslimiyete asla izin vermez. Bugün Yeniden Büyük Türkiye hedeflerimize kilitlendiğimizi görenler, duyanlar ellerine geçirdikleri ihanet malzemeleriyle vatanımıza çöreklenmek istiyorlar. Yeniden Büyük Türkiye hedeflerini yeniden bir ihanete, yeniden bir taksimata çevirmeye gayret ediyorlar. Onlar uyuyan devin artık uyandığını, yedisinden yetmişine herkesin bir ve bütün olduğunu kabullenmek istemiyorlar" dedi.

İl Divan Toplantısında Üyelerine seslenen Bayraktutar şöyle konuştu;

"Bir ve Bütün olduktan sonra şer odaklarının ülkemiz üzerinde barınamayacağını bilmemiz gerekiyor. Biz ülkenin selameti için  omurga görevini üstlendik. Bizim görevimiz dualarla ülkemizi şer odaklarına karşı savunmaktır. Yaptığımız dualar peygamberimizin çevşen-i kebiri gibi bu ülkeye zırh olacaktır. Yaptığımız dualar bu ülkenin selametini isteyenlere güç olacaktır. Yaptığımız dualar şer odaklarının hedeflerini darma dağın edecektir. 


Bizler kavli dualarımızı yaparken kalbi hasenatlarımızdan asla taviz vermemeliyiz. Eleştirmek yerine yapıcı olmayı bilmeliyiz. Kırmak yerine onarmak için görev üstlenmeliyiz. 
Yedi düvelin bize karşı diş bilediğini bilerek bir birimize kenetlenmeli, sırat köprüsünden geçmeliyiz. 


Bu ülkenin her bir bireyi bütünü oluşturan zincirin bir halkasıdır. Kendimizi bu ülkeden ayrıştırırsak geleceği inşa etmede üzerimize düşen görevi yapmamış oluruz. İş işten geçtikten sonra eyvah demek yerine bugün sağlam durmayı, bir olmayı, birlik olmayı aklımıza, fikrimize, zikrimize koymalıyız" ifadelerini kullandı.

Bayraktutar; Ülkemizin yeniden Büyük Türkiye sesleri yedi düveli korkutmuş durumda. Onlar bu ülkeyi tekrar ameliyat masasına çekmenin derdindeler. Onlar bu ülkeyi şer odaklarına tekrar taksim etmenin derdindeler.Geçmişte yaptığımız  hataları  tekrar edersek Osmanlıyı hasta adama dönüştürenler yine iş başına geçer. Medeniyet diyerek ülkeyi dininden, şerefinden, haysiyetinden uzaklaştırıp yozlaştırırlar.  Bu masadan ya hasta bir adam olarak uyanacağız, ya da devleti ile milleti ile yeniden doğan bir adam olacağız, bu bizim elimizde. Uyursak, bir birimize diş bileyip düşman kesilirsek, bu vebali asla  ve asla ödeyemeyiz.
Geçmiş yılları şöyle gözümüzden geçirmenin zamanı gelmiş, geçmiştir.
Abdülhamit’e kızıl sultan diyenler kimlerdi?
Adnan Menderes’i dışlayıp yaftalayanlar, asanlar kimlerdi?
Turgut Özal’ı  bu ülkeden soyutlayıp zehirleyenler kimlerdi?
Erbakan Hoca’yı  bir gecede devirip, hükümetini yıkanlar, bu ülkeye seksen olaylarını, 28 Şubatları yaşatanlar kimlerdi?
Bugün türlü kumpaslarla, hile ve iftiralarla ülkenin selametini isteyen lideri itibarsızlaştırmak isteyenler kimler…

Düşünen her beyin bunların bir rastlantı olmadığını anlayacaktır, idrak edecektir.

Camileri ahıra çevirenlerde, Ayasofya’yı müzeye çevirenlerde, gençliği kullanarak Ermenilerle, dış mihraklarla bir olanlar da bu ülkenin maneviyatını çalıp kendi ülkesini arkadan hançerleyenlerde apaçık ortadadır. İşte bizim bir ve bütün olmamızdaki esas gaye de budur.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.