Bayraktutar, 'Kimse imamların itibarını zedeleyemez'

Diyanet-Sen Ankara 2 NoluŞube İl Divan Toplantısına katılan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ‘‘Hiç kimse şahsi çıkarları uğruna din görevlilerinin adını diline dolayamaz’’ ifadelerini kullandı.

Bayraktutar, 'Kimse imamların itibarını zedeleyemez'

Diyanet-Sen Ankara 2 NoluŞube İl Divan Toplantısına katılan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ‘‘Hiç kimse şahsi çıkarları uğruna din görevlilerinin adını diline dolayamaz’’ ifadelerini kullandı.

13 Aralık 2014 Cumartesi 12:15
Bayraktutar, 'Kimse imamların itibarını zedeleyemez'


Diyanet-Sen Ankara 2 Nolu Divan toplantısında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ; ‘‘Din görevlilerinin itibarına zarar getirecek her türlü zararlı ifade,tavır ve düşünce karşısında duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.Hiç kimse şahsi çıkarları uğruna din görevlilerinin adını diline dolayamaz’’ dedi.

Bayraktutar konuşmasına şöyle devam etti: “ Toplumun değer yargılarını basite indirgemeye çalışmak şer düşünceli insanların fıtratında vardır. Devleti, milleti için dertlenenler yıkıcı olmak yerine yapıcı olmayı tercih etmelidir. Bugün farklı yerlerde imamların cinsellik konularına malzeme yapılmasını, imamların itibarını zedeleyen söylev, davranışlar içerisinde bulunan herkesin karşısında dimdik durduk, durmaya da devam edeceğiz.

Dünyada İslam ve değerlere sahiplik konusunda dimdik duran bir tek İslam ülkesi Türkiye’dir. Türkiye’yi ayakta tutan, lokomotif güç ise din görevlileridir.

Toplumu yetiştirmek, istenilen gençliği toplumakazandırmak adına İslam motifleri ışığında bilim, teknoloji konularına duyarlı gençliği hayal eden erdemliler hareketi Memur-Sen öncülüğünde Genç Memur-Sen ile bu hayali gerçeğe çevirmeye başlamıştır. Duyarlı gençlik adına Diyanet-Sen olarak, Din görevlileri olarak bu yolculuğun bir basamak taşı olmak bizler için büyük bir erdemdir, şereftir’’

Osmanlıca eğitim konusuna da değinen Bayraktutar ‘Gece yataklarına Alim olarak yatanlar, sabahında cahil olarak uyandırıldılar. Bazısı idama,bazısı ise sonsuza kadar susturulmaya mahkum bırakıldı. Tarihin tozlu raflarında kalan anıları tekrar yaşatmak,hatırlamak sadece bunları hatırlatmak istemeyenler tarafından tepkiyle karşılanır. Yüz yıl öncesinin tarihini okuyamayan bir gençlik bizim hayalimiz değildir. Kendilerini alim olarak görenler Dünya aya biz hala Osmanlıcadayız tarzında cahilce ifadeler kullanmaktalar. Unutmamalılar ki, şuan teknolojide hayranlık duydukları Avrupa Osmanlının kütüphanelerini ülkelerine taşıdılar. Osmanlı Devletinin bilim adamları astronotlar, matematikçiler, eczacılar, hekimler, coğrafyacılar dünya tarafından kabul görürken kendilerini Osmanlının torunları göremeyenler tabi ki bu değere sahip çıkmayacaklardır. Unutmayın ‘geçmişine taş atanın geleceğine gülle atarlar’şeklinde konuştu.Diyanet-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Fevzi Mercan ise toplantıda yaptığı konuşmada yeni göreve gelen bir yönetim olarak yeni hedefleri olduğunu belirterek “Bizden beklenilenlerin farkındayız. Yol arkadaşlarımızla birlikte yeni hedeflere yürüyoruz. Üye sayımızı artırarak yolumuza devam edeceğiz ve sonuç olarak kazanması gereken tek unsurun Diyanet-Sen olması gerektiğininin bilincindeyiz”
dedi.

Mercan “Biz değerler sendikacılığını başlatan erdemliler hareketiyiz, attığımız her adım, söylediğimiz her söz bize ve değerlerimize yakışmalı. Bu ifadeler ışığında bol kazanımlı bir Diyanet-Sen için yolumuz hak yoludur” ifadelerini kullandı.

İl Divan Toplantısında Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca, Mehmet Ali Güldemir, Ali Bayır, Cebrail Yakışırda hazır bulundu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2014-12-13 15:01:42

Başkan sen git sendikacılığı eğitim sendikalarından öğren Memur sen sayemizde hükümetle masaya oturdu kazanan hep öğretmenler oluyor Camilerin 24 saat açık kalması. Rotasyon. Öğretmenlere verilen yıpranma payı gibi Ve diğer özlük haklarında ne yaptınızki imamların itibarının zedelenmesinden bahsediyorsunz Başkan sen kolay olanı seçiyorsun konuşmak konuşmak Sen bizleri duymuyorsun boş lafları geç

Avatar
cengiz16 2014-12-13 15:12:24

Maşallah imamlarda itibarmi kaldı. Her şeyi sinava soktunuz mbsts yetmedi birde hac umre dayisi olan gitsin birskin siz osmanlica eğitimi hükümet savunuyor . Siz personelin hakkını savunun borozancilik yapmayin lutfen...

Avatar
ahmed 2014-12-13 15:22:00

bunlarla uğraşcağınıza çıkarmış olduğunuz rotasyonu halledin

Avatar
din gönüllusu 2014-12-13 15:30:27

Sağlik çalisanlari lisans tamamlama hakkini sinavaiz aldilar.Bizim sendikalarimiz hala bize bu hakki alamadilar sendikadan istifa ediyorum

Avatar
TALHA 2014-12-13 17:37:10

Syın Genel Başkan Şube Müdürlüğü konusunda Danıştayın ve Bölge İdare Mahkeme kararlarının uygulanması konusundaki sessizliğinizi anlıyamıyoruz.Lütfen ses bekliyoruz.Adalet Adalet Adalet yarın herkese lazım olacak.

Avatar
Hakkı Sever 2014-12-13 20:10:33

Sayın değerli sendika yöneticileri şube müdürlüğü mağdurları hakkında bir açıklamanız olamadı ne yazık ki çalışmanızda yok.Siz niye varsınız aybaşı toplarında üye artırmak için,bizde sizin üyeleriniz iz maalesef....sesimize kulak bile vermiyorsunuz acaba atananlarla bağlantınız mı var...yerlerinden olmalarını istemiyor musunuz ....bu işin ahireti ne olacak, sendikacılık bumu .MEB deki sendikacıları biraz örnek alın.Sizden de istifa edeceğiz...

Avatar
İsmail 2014-12-14 00:49:04

Siz yetkili sendika olarak taşrada çalışan, İmam Hatip müktesebi olmasına rağmen mazeretlerinden dolayı hizmetli olarak görev yapan arkadaşlara 11 yıldır sahip çıkmadınız. Kurumda görev yapan hizmetlilerin yarısının İmam Hatip müktesebi var ve hizmetli olarak görev yaptığı için İmam Hatip'ten 320 TL düşük maaş almaktadır. Kurumdaki yüksek okul ve fakülte mezunu hizmetlilere sahip çıkmadığınız sürece sendikadan istifalar devam edecek, kurumdan kaçışlar devam edecektir. Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personel sizden hizmet beklemektedir.

Avatar
İsmail 2014-12-14 00:49:49

Kurumumuzda fakülte mezunu olmasına rağmen yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personeller var. Bu personeller ek gösterge alamıyor, adaletli bir sınav yapılmadığı için genel idare hizmetler sınıfına geçiş yapamıyor. Diğer kurumlarda olduğu gibi adaletli bir nakil sınavının yapılmasını veya fakülte mezunu hizmetlilerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesini yetkili sendika olarak sizden talep ediyoruz.