Bayraktutar'ın ilmi siyaseti

Eğer lider olmak istiyorsanız en iyi fikirleri bulmalı, uygulamalı ve hayatınız boyunca öğrenmeyi sürdürmelisiniz.

Bayraktutar'ın ilmi siyaseti

Eğer lider olmak istiyorsanız en iyi fikirleri bulmalı, uygulamalı ve hayatınız boyunca öğrenmeyi sürdürmelisiniz.

03 Mart 2015 Salı 08:05
Bayraktutar'ın ilmi siyaseti
banner283
DİNİHABERLER.COM / ÖZEL

Ankara Büyük Anadolu Otel Konferans Salonu’nda Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Dinihaberler.com olarak bu kurulda yerimizi aldık. 
 
Diyanet-Sen Genel Başkanlığı için 3 aday yarıştı. Genel Başkan Bayraktutar, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali GÜLDEMİR ve Diyanet-Sen Trabzon Eski Şube Başkanı Ömer Tutuş.
 
En güçlü adaylar ise Başkan Bayraktutar ve Başkan Yardımcısı Mehmet Ali GÜLDEMİR'di. Kulislerde hep bu isimler konuşuldu. 
 
Diyanet-Sen'in her ne kadar 70 bin üyesi olsa da genel bazda 140 bin Diyanet personelini temsil edecek bir lider aranıyordu.
 
Lider, bireyleri ortak hedeflere yönelten, hedefleri benimseten, bireyler arası köprüyü oluşturan, dağınık güç ve bilgiyi bir araya toplayıp sinerji oluşturan kişidir. Liderin tanımına açıklık getirebilmek için 'lider kimdir?' sorusu sorulmalıdır. Bu sorunun cevabı şu maddelerdir: 
 
 Sorgulayıcı ve sabırlı, 
 Daima önde değil, yeri geldiğinde arka planda duran, 
 Değişim becerisi olan, 
 Prensipleri ile hareket eden, 
 Zorluklara karşı mücadele eden, 
 Ahlak kurallarını bireysel menfaatlerinin önünde tutan, 
 Kararları takımıyla beraber alan, 
 Daima değişime açık kişidir. 
 
Aslında lider bu maddelerin toplamından çok daha büyük bir değeri ifade eder. Onu tanımlamak ve örgüt içindeki yerini netleştirmek için yönetim ve yönetici kavramlarını incelemek gerekir. Yönetim örgütün üst yönetimi tarafından belirlenmiş amaç ve hedeflerin gerçekleşmesi için çalışanlara yön belirlenmesi, harekete geçirilmesi ve sonuçların değerlendirilmesi sürecidir.
 
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayratutar, üstün ve kıvrak zekasının yanında ev sahibi olmanın avantajını da kullanarak cumartesi günü 10:45 ila 11:30 saatleri arası başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre ilan etmişti.
 
Başkan Mehmet Bayratutar, cumartesi günü yaptığı konuşmanın sonunda; 
 
"Diyanet-Sen kazanınca, herkes kazanacak. Diyanet-Sen Türkiye için bir pusula, Memur-Sen için bir rehber olacaktır.
Ve İnşallah bu seçimde Diyanet-Sen Kazanacak.
 
Çünkü;
Diyanet-SEN Kazanınca, Dürüstlük Kazanacak!
Diyanet-SEN Kazanınca, Hakkaniyet Kazanacak!
Doğruluk Kazanacak!
Samimiyet Kazanacak!
Emek Kazanacak!
Sevgi Kazanacak!
Saygı Kazanacak!
Diyanet-SEN Kazanınca, Herkes Kazanacak!
Diyanet-SEN Kazanınca, Türkiye Kazanacak!
Var mısınız, Diyanet-SEN’in Kazanması için var gücümüzle çalışmaya?
Var mısınız, Diyanet-SEN’ni yüz bine ulaştırmaya?
Var  mısınız, Gece gündüz kapı  kapı dolaşmaya 
Var mısınız hayra motor şerre fren olmaya?
Var mısınız, yeniden büyük Türkiye’yi kurmaya?
Var mısınız Yeni Bir Dünya için ayağa kalkmaya?
Öyleyse buyurun.. Hepinizi ayağa kalkmaya davet ediyorum." demesiyle salonun yarısı ayağa kalktı. 
 
İşte seçimin düğüm burada çözüldü ve Başkan Mehmet Bayratutar, güven tazeleme yolunda büyük bir adım atarak adeta şahlanmıştı. Takım ruhu felsefesiyle hareket eden, paylaşımcı kimliğiyle öne çıkan ve başarısının tüm çalışanlara ait olduğuna inandı.
 
Başkan Mehmet Bayratutar, aynı gün saat 14:30'da delegelerin yarısını yanına alarak salonu inleterek sloganlar eşliğinde girmesi bu işin net bittiğini göstermişti.
 
Bayratutar, vizyon oluştururken,
 
Herkesin katıldığı, güvenilir bir vizyon oluşturdu. Faaliyet gösterilen üye ve delegelerle uyumlu oldu.  Anlaşılır oldu. Tüm organizasyonlara öncülük etti. İç uyuma elinde tuttu. Tüm üye ve delegelerin birbiriyle uyum içinde olmasını sağladı.

Kısaca Diyanet camiasına öncülük edecek lider kendini belli etti ve delegelerinde oyunu alarak yetkili ve etkili sendikanın başında kalmayı başardı. Ekibiyle birlikte "Cami basmaya değil, imamı darp etmeye değil" büyük icraatlar yapamaya geliyorum dedi.
 
Başkan Mehmet Bayratutar'ı başarısından dolayı tebrik ediyor başarılar diliyoruz...
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2015-03-03 09:20:26

Bu zevat ne yapmista neyini savunuyorsun

Avatar
Abdullah 2015-03-03 10:09:50

Başkanıma başarılar dilerim Ancak İçerdeki FİTNECİLERİ BİRAN ÖNCE TEMIZLEMESI LAZIM ANCAK O ZAMAN HEDEFI YAKALAR YOKSA GÜN GÜNÜ ÜYE KAYBEDECEKTİR

Avatar
ILBASKANLARI 2015-03-03 17:34:07

diyanet personel oradaki ilçe ve ilde ki bütün müftülerin amiri konumunda hakkında soruşturma veriyor imza toeflplattarabiliyor

Avatar
Muhammed2003 2015-03-03 23:40:10

Kendinden başkasını fitneci gören zihniyet üyede kaybeder kendini de kaybeder. Eğer bir yerde seçim olacak ise elbette ki farklı adaylar çıkar. Adaylık ne kadar yönetimde olanların demokratik hakkıysa diğerlerinde aynı şekilde hakkıdır. Buna tahammül etmesini öğrenmeliyiz. Bu bir yarıştır kazanan devam eder kaybeden de davasına hizmet ederek yola devam eder. Çıkar için üye olanlarda ayrılır işine bakar.

Avatar
toplu görüşme 2015-03-04 10:44:32

2013 toplu görüşmelerinde öğretmenlere ekstradan zam yapılmasını isteyen, din görevlilerinin maaşı öğretmenlerin maaşından yüksek diyerek yalan söyleyen bundan dolayı öğretmenlere fazladan zam yapılmasını sağlayan diyanetsenciler kimdir site ynetimi bi zahmet yayınlayabilirmisiniz

Avatar
Diyanet-Sen'li 2015-03-05 13:20:57

hangi siyasetten bahsediyorsunuz, Allah aşkına? O salonda biz de vardık. Faize, vade farkı diyerek kendince çözüm bulan, kendi dışında gördüklerine her türlü hakareti reva gören, kendi deyimiyle "imam mehmet bayraktutar" ve avanesi sendikayı bölünmenin eşiğine getirdi. Eğer gerçek amaç bu idiyse, bu siyaset tutmuş görünüyor. Biz de şunu söylüyoruz artık. Bizi istemeyeni biz de istemiyoruz ve gidiyoruz. Çiftliğiniz size kalsın, tabi maraba bulursanız.

Avatar
maçkali 2015-03-05 15:37:17

ilmi siyaset dediğin zaman.üyelerini her platformda savunabilen olmalı.yoksa seçimi kazanabilmek için her yolu mübah gören olmamalı kardeşim.şölen ortamında kongre yapmışlar,sevsinler sizi.sekiz yıldır beraber yönetimde çalıştıkları güldemir başkana söylediklerine ne demeli.bunların ilmi siyaseti sadece koltuğu korumak.o kongrede asılan boy boy resimlerin parasını bu üyeler ödüyor biline

Avatar
fikrethoca 2015-03-11 13:44:57

ne siyaset ama. 70 bin üyenin yarıdan fazlası siyasi iktidarın hediyesi. bu üyeleri sanki kendileri kazanmış gibi kasım kasım kasılıyorlar. üyeler uyanık olup sendika yöneticilerini çalışmak mecburiyetinde bırakmadığı sürece hiç bir önemli husus yürürlüğe koyulmayacak, değişen pek bir şey de olmayacak. ilitam, rotasyon, mbsts, haftasonu ve diğer resmi tatiller için mesai ücreti ödenmesi, ek göstergeler, mülakatlardaki adaletsizlikler, hac ve umre görevlendirmeleri, vekil imam hatipler, murakıp ve vaizlerin sorunları, vb. sorunlar hala çözüm bekliyor. sendikanın şekerbanktaki finansal işlemlerinin dini boyutunu üyeler nasıl karşılıyorlar acaba?