Bir –Leşmiş; Birleşmiş Milletler

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı mesaj yayınladı.

Bir –Leşmiş; Birleşmiş Milletler

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı mesaj yayınladı.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 14:21
Bir –Leşmiş; Birleşmiş Milletler
BM  .. 24 Ekim 1945'te kurulmuş dünya barışını, güvenliğini korumak ve uluslar arasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kurulan uluslararası bir örgüttür. Birleşmiş Milletler  "adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği uluslararasında tüm ülkelere sağlamayı amaç edinmiş küresel bir kuruluş" olarak tanımlamaktadır.
 
Başka bir tanımla güya BM adalet ve güvenliği ekonomik kalkınmayı,sosyal eşitliği uluslararası tüm ülkelerde sağlamayı amaç edinmiş küresel bir kuruluştur,diye tarif edilir bu hain bir leşmiş milletler ..
 
Örgütün, kurulduğu yıllarda 51 olan üye sayısı şu an itibariyle üyeliği kaldırılan Vatikan ve değiştirilen Çin Halk Cumhuriyeti son katılan üye Güney Sudan dahil 193'e ulaşmıştır. Örgütün kukla  yönetimi New York'ta bulunan genel merkezinden yürütülür .Karar verme aşamasındaki tüm isimler Yahudi kökenli Siyonist kişilerdir.
 Bu Leş Örgüt yapısal olarak idari bölümlere ayrılmıştır; Genel Kurul, Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Yönetim Konseyi, Genel Sekreterlik ve Uluslararası Adalet Divanı. Örgütün en göz önündeki merciisi Genel Sekreterdir. Ban kı Moon
 
Ban Ki-moon (d. 13 Haziran 1944 Eumseong, Chungcheongbuk-do), Güney Koreli politikacı ve 1 Ocak 2007 tarihinden bu yana Birleşmiş Milletler Genel Sekreteridir.
 
1944 doğumlu Ban Ki-moon, 1962 yılında Amerikan Kızılhaç'ının düzenlediği bir kompozisyon yarışmasını kazanması sonucunda ABD Başkanı John F. Kennedy ile tanışmıştır. Ki-moon 1970 yılında Seul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu, Harvard Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi okudu.
. 1 Ocak 2007 tarihinde de Kofi Annan'dan BM Genel Sekreterliği görevini devraldı.
 Ban Ki-noon'un annesinin ise Budist olduğu biliniyor.
          
 Birleşmiş Milletler fikri ilk olarak, II. Dünya Savaşı'nın bitiminde savaşın galibi ülkeler tarafından, ülkeler arasındaki anlaşmazlığı ortadan kaldırarak ileride meydana gelebilecek ve kendi güvenliklerini tehdit edebilecek bir savaşın önüne geçebilmek amacıyla ortaya atılmıştır. Örgüt yapısının halen bu amacı koruduğunu BM Güvenlik Konseyi'nin varlığı ve çalışmalarıyla ortaya koymuştur. Güvenlik Konseyi on beş ülkeden oluşmakta olup,bu üyelerden beşi daimi üye statüsündedir ve mutlak veto yetkisine sahiptir. Bu ülkeler ABD, Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti, İngiltere  ve Fransa'dır. Güvenlik Konseyinin karar alabilmesi için 9/15 oranı gerekli olup, daimi üyelerden herhangi birisinin aksi yönde oy kullanmaması gereklidir. Ayrıca daimi üyelerin çekimser kalmaları da aynı sonucu vermektedir.
        
Kuruluş amacına baktığımız zaman bu hain örgüt ,kurulduğu günden bu zamana kadar hiçbir Müslüman ülkede yapılan katliama ses çıkarmadığı gibi bir Müslüman ülkenin de yarasına merhem olmamıştır.Zaten bunlardan medet beklemek Müslüman için ayrı handikap..Ahmaklıktır.
 
          
Çok yakından hatırladığımız Srebrenica’da  Bosna-Hersk’de ,Gazze’de Filistin’de Afrika’da, Myammar’da,Irak’ta,Süriyede ,Doğu Türkistan’da ,   katliamlar yapılırken ,adalet ve güvenliği güya barışı korumak için   kurulan bu hain örgüt neredeydi...
 
        
Bosna'daki savaş sırasında, BM'nin güvenli bölge ilan ettiği Srebrenitsa, 11 Temmuz 1995'te Ratko Miladiç'e bağlı Sırp birlikleri tarafından işgal edildi. İşgal üzerine BM bünyesindeki Hollandalı askerlere sığınan sivil Boşnaklar, Sırplara teslim edildi.
      
Otobüs ve kamyonlara bindirilen Boşnaklar'dan 8 bin 372'si götürüldükleri ormanlık alanlarda, fabrikalarda, depolarda hunharca katledildi. Katledilenlerin cenazeleri, ülkedeki çeşitli toplu mezarlara gömüldü
 
            
Srebrenitsa'da, 11 Temmuz 1995'te katledilen 8 bin 372 Boşnak'tan, kimlik tespit işlemleri tamamlanan 175'i  10 Temmuz 2014 Günü  kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandılar..
 
           
Anneleri evlatsız, çocukları babasız bırakan Srebrenitsa soykırımının acısı, aradan geçen 19 yıla rağmen dinmedi. Acılı anneler ve kız kardeşler, oğullarının, eşlerinin ve kardeşlerinin tabutlarına sarılarak onları son yolculuklarına uğurlamadan önce veda etti. Bu acılar
Bir- Leşmiş Milletlerin eseridir.
 
     
ABD nin Afganistan’ı işgali, Irakın işgali Libya’nın Kaddafi’si için bir günde bu rezil örgüt karar çıkarırken Fransa’nın  Mali işgalinde, Kuzey Afrika’yı ve Arap baharının etkisinde kalan bölgede risk olarak gördüğü İslami yapılanmayı kırmak,Nijer’deki uranyum tesislerini Avrupa’nın içinde bulunduğu ekonomik kirize ve ihtiyaç duyduğu yer altı kaynaklarını kontrolü altına almak için BM kararına bile ihtiyaç duymazken bu hain örgüt yıllarca Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmünden dolayı ABD nin gayri meşru çocuğu İsraile  bir kınama bile yapamamıştır. Hatta sanki katliamı Hamas yapmış gibi haması kınadı alçak BM genel sekreteri ..
    
       
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı John Kerry, İsrail2in Gazze'ye saldırıları ile ilgili görüşmek üzere Mısır'a gitti.Neden görüşme için Filistin gazze değilde Kahireye gidildi .Bu zalimler kendi elleriyle darbe yaptırdıkları Mısırın fıravunu Sisi yi meşrulaştırma çabası içindeler .Mısır'da Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Mun, Hamas ve İsrail arasında ateşkes sağlamak amacıyla Kahire'de görüşen Kerry, ABD'nin Gazze'ye 47 milyon dolar insani yardımda bulunacağını açıkladı. BU zalimler Müslümanlarla adeta alay ediyor.  Bre kefere adam Gazzeli  sizden  para değil ateşkes bekliyor  katliamı durdurmanızı bekliyor..Para yardım etmeye kara vermeniz için ta kalkıp Mısır firavununun yanana gelmenize ne hacet vardı…
 
       
22 mart 1945 yılına   ekonomik, kültürel, siyasi ve sosyal ilişkileri düzenlemek amacıyla
Arap birliği kuruldu. 23 arap ülkesinin bir araya gelip kurduğu Arap birlinin toplam nüfusu 400 milyondur yani yarım milyara yakın .Bu birliğin varlığı yokluğu belli değildir.Dün Gazzede evleri başına yıkılan kızını oğlunu babasını ,hanımını tüm yakınlarını Yahudi terör devleti İsrail saldırısında  kurban veren baba avazı çıktığı kadar bağırıyor..
  
MÜSLÜMANALAR NERDESİNİZ.. ARAPLAR NERDESİNİZ NİYE SESİNİZ ÇIKMIYOR …diyor heyhat Gazzeli kardeşim ! Keşke sesini duyabilsek.. Feryadına cevap verememenin utancı yeter de artarda bize…  Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.( MAİDE 51)
 
Ey inanlar bu hain ve zalim Yahudi ve Hıristiyanlara güvenip de sakın kendi kardeşlerinize veya bir başkasına zulmetmeye kalkışmayın.Bunlar Size asla hainlikten başka bir şey yapmazlar.
     
İnkar edenler birbirlerinin dostlarıdır. Eğer siz aranızda dost olmazsanız yeryüzünde kargaşalık, fitne ve büyük bozgun çıkar (Enfal Suresi 73,ayet)

 
Kadir gecenizin İslam aleminin birliğine kardeşliğine tüm insanların hidayetine vesile olması dileğiyle 

Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.