Bu Saldırı İslam Dinine ve Müslümanlara Yapılmıştır

Fransa’da yayın yapan Charlie Hebdo Dergisine yapılan saldırı hakkında çok fazla spekülasyon yapıldığını söyleyen Demokratik sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, bu saldırı Charlie Hebdo üzerinden İslam dinine ve Müslümanlara yapılmıştır, dedi.

Bu Saldırı İslam Dinine ve Müslümanlara Yapılmıştır

Fransa’da yayın yapan Charlie Hebdo Dergisine yapılan saldırı hakkında çok fazla spekülasyon yapıldığını söyleyen Demokratik sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, bu saldırı Charlie Hebdo üzerinden İslam dinine ve Müslümanlara yapılmıştır, dedi.

17 Ocak 2015 Cumartesi 11:51
Bu Saldırı İslam Dinine ve Müslümanlara Yapılmıştır
Facebook Sayfamız için  

Yazılı basın açıklaması yaparak saldırıyı değerlendiren Şenocak, saldırı üzerinden Müslümanlara saldırılar başladı. Müslümanları IŞİD ile aynı zihniyette değerlendirmeye çalışanlar haçlı zihniyetinin ekmeğine yağ sürüyorlar, diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Charlie Hebdo Dergisinin, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’e hakaret içeren karikatürler yayınlayarak İslam dinine saldırısını ve Müslümanları aşağılayan yayınını öncelikle kınamamız gerekiyor. Hangi dinden olursa olsun, başka bir dini, o dinin kutsal saydığı değer yargılarını ve o dinin mensuplarını aşağılaması kabul edilemeyeceği gibi, bu düşünceyle yapılmış yayınlarda, bu yayınları yapanlarda, bu aşağılamayı ‘ifade özgürlüğü’ kılıfına sokup sessiz kalarak göz yumanlarda o kadar aşağılık yaratıklardır. ‘Bir insanı öldürmek, bütün insanlığı öldürmektir;’ diyen bir dinin mensupları olarak, derginin Müslümanlara yapmış olduğu saldırıya rağmen, dergiye yapılan saldırıyı da hoş görmüyor ve kınıyoruz. Müslümanlar,  hangi dine mensup olurlarsa olsunlar insan öldürmek düşünce ve amacında olmazlar. Sınır komşularımızda meydana gelen elim olaylar İslam dinini karalamaya ve Müslümanları acımasız birer katil gibi göstermeye yönelik çabalardır. İslam diniyle asla bağdaştırılamaz. Charlie Hebdo Dergisine yapılan saldırı da bu düşüncede olanların eylemidir. Müslümanları kan dökmekten hoşlanan birer cani gibi göstermeye çalışıyorlar. Hâlbuki İslam dini kan dökmeyi yasaklar. Yardımlaşmayı, hoşgörüyü, kimsesiz ve güçsüzleri koruma ve kollamayı emreder. Bizler, Çanakkale’de düşmanın yarasını saran ecdadın torunlarıyız. Çanakkale’de dünya milletlerine hoşgörü ve insanlık dersi verdik. Bunu unutanların yeniden hatırlamasını istiyoruz.
 
Avrupa da yaşayan Müslümanlar, barış, kardeşlik, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve komşuluk ilişkileriyle Avrupa insanına örnek olmuş, onların insani duygularını gözden geçirmelerine vesile olmuştur. Avrupa da yaşayan pek çok dindaşımız hunharca katledilmiş olmasına rağmen, Müslümanlar sokağa çıkıp bütün Hıristiyan âlemini din düşmanı ve katil ilan etmemiştir. Dolayısıyla bu saldırıyı yapanları kendi düşünce zihniyetlerinde değerlendirmek gerekir. Bütün Müslümanları terörist ilan etmek yanlış, yanlı ve İslam dinine olan düşmanlığın açık bir göstergesidir.
 
Saldırıyı kınamak amacıyla Fransa da yapılan yürüyüş amacını aşmış, tamamen İslam düşmanlığına dönmüştür. Yürüyüşe katılan ülkelerin başta liderleri olmak üzere, Müslümanları katil ilan etmekten büyük zevk aldıkları yüzlerinden belli olmuştur. Ülkelerinde Müslümanları katleden, aşağılayan ve insan muamelesi yapmayan ve eline kan bulaşmış olan liderler, insanlık onurunu savunan birer surete bürünmüşlerdir. Avrupa’nın ikiyüzlülüğünü bir kez daha gördük. Bu yürüyüş bütün İslam âlemine ders olmalıdır. Bu yürüyüşten çıkarılacak çok önemli sonuçlar vardır. Bunu görmek ve anlamak zorundayız. Bunu görmediğimiz ve anlamaktan kaçındığımız zaman felaketlere duçar oluruz. 1980 Yılından bu güne dünyada öldürülen Müslüman sayısı 11 milyondur. Üstelik Müslümanları öldürenler kendi dindaşlarıdır. Müslümanları birbirine öldürtenler, Fransa da yürüyen, sözüm ona insan görüntüsündeki canilerdir. Bunu herkes bilmek zorundadır.
 
Charlie Hebdo saldırısı, Hıristiyan âlemine yapılan bir saldırı değildir. Bizzat Müslümanlara karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırının amacı, İslam düşmanlığının artmasıdır. İslam dininin yıldızının parlamasından tedirgin olanların korkuları sonucu meydana gelen bir saldırıdır. İslam dinini Avrupa’dan çıkarmayı amaçlıyorlar. Avrupa da Müslümanlara yaşama hakkı tanımıyorlar. Müslümanları öldürmenin, onlara zulüm yapmanın adeta hak olduğu imajını oluşturmaya çalışıyorlar. Hâlbuki terör ve şiddet, Avrupa’nın demokrasi söyleminin arkasından gittiği yoldur. Avrupa ne zaman demokrasi demişse o zaman milyonlarca Müslüman katledilmiştir.
 
Din-Bir-Sen olarak, dünyanın neresinde olursa olsun terör ve şiddete karşıyız. Terör ve şiddet insanı hedef alır. Terör ve şiddet din adına yapılıyorsa, başka bir dini, o dinin mensuplarını, barışı, kardeşliği, huzuru, hoşgörüyü hedef alır. Dolayısıyla Fransa da Charlie Hebdo Dergisine yapılan saldırı açıkça İslam dinini ve o dinin mensupları olarak Müslümanları hedef almıştır. Bu saldırıyı yapanları da yaptıranları da kınıyoruz. Müslümanları dikkatli olmaya ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz. Aksi halde bu saldırıyı yaptıranların ve göz yumanların oyunlarına gelmiş oluruz.”
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.