Çaycuma’da Sadece Çocuklara Özel İftar Programı

Zonguldak Çaycuma Kalafatlı Köyü Yaz Kur'an Kursunda okuyan yaklaşık 50 öğrenci için 08.07.2015 Çarşamba günü özel iftar programı düzenlendi.

Çaycuma’da Sadece Çocuklara Özel İftar Programı

Zonguldak Çaycuma Kalafatlı Köyü Yaz Kur'an Kursunda okuyan yaklaşık 50 öğrenci için 08.07.2015 Çarşamba günü özel iftar programı düzenlendi.

12 Temmuz 2015 Pazar 01:59
Çaycuma’da Sadece Çocuklara Özel İftar Programı
banner221
Grup Sayfamız için

Sadece öğrencilerin katıldığı iftar programı tek kelimeyle muhteşem oldu. Kalafatlı Köyü Din Görevlisi ve aynı zamanda Diyanet-Sen Çaycuma İlçe başkanı Kenan Tunç tarafından hayırseverlerin katkılarıyla organize edilen ve akşam ezanına 1 saat kala başlayan programda öğrenciler “Dinimi Öğreniyorum” kitabından öğrendikleri bilgiler ile çeşitli dua ve sureleri sergilediler.

Kalafatlı Köyü Muhtarı Cemal Demirer’in da katıldığı iftar programda bir konuşma yapan Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı Kenan Tunç,  öğrencilerin her birine teşekkür ederek onların her birinin bir kahraman olduğunu söyledi.

Tunç “Sevgili çocuklar nice arkadaşlarınız başka şeylerle meşgul olur ve camilere gelmezken sizler tatil günlerinizde bile camiye ve Kur’an Kursumuza gelerek büyük bir kahramanlık örneği sergiliyorsunuz. Sizin her biriniz bir yiğit ve bir kahraman. Bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Bence önce şöyle güçlü bir şekilde kendinizi alkışlamalısınız. Biliyorsunuz ki mübarek Ramazan ayı içinde bulunuyoruz. Ramazan ayının en güzel anlarından biri iftar vakitleridir. Bizler de sizler için bu akşam sadece sizlere özel olarak bir iftar programı düzenledik. Çünkü siz her şeyin en iyisine en güzeline layıksınız. Sizlerle inşallah çok daha güzel programlar yapacağız. Hepinize afiyet olsun” dedi.

Yaklaşık 50 öğrenci Din görevlisi Kenan Tunç’un kendilerine değer veren bu konuşmasını coşkulu bir şekilde alkışladı. İlçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu sosyal medyadan bir açıklama yaparak böyle kalıcı bir etkinlikten dolayı Kenan Tunç’a teşekkür etti.

Arcaklıoğlu mesajında “Değerli Kenan Hocam , Çocuklarımızın zihin ve gönül dünyalarında çok olumlu etkiler bırakacak bu anlamlı iftar buluşmanız dolayısı ile sizi ve emek veren kardeşlerimizle, çocuklarımızı kutluyorum.” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220