Din-Bir-Sen İstişare Toplantısı Yapıldı

Din-Bir-Sen Genel Merkez Yönetimi 03.01.2015 günü Genel Merkez’de toplandı.

Din-Bir-Sen İstişare Toplantısı Yapıldı

Din-Bir-Sen Genel Merkez Yönetimi 03.01.2015 günü Genel Merkez’de toplandı.

05 Ocak 2015 Pazartesi 22:45
Din-Bir-Sen İstişare Toplantısı Yapıldı
Facebook Sayfamız için  

Genel Merkez binasında yapılan toplantıya Genel Başkan Lütfi Şenocak, Genel Sekreter Hamdullah Silindir, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeki Çolak, Genel İdari va Mali İşler Sekreteri Mesut Çakıroğlu, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Mevlüt Yıldız, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Hasan Türüt, Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Ceylan katıldılar.

Genel Başkan Lütfi Şenocak’ın açış konuşmasıyla başlayan toplantı yaklaşık 5 saat sürdü. Açış konuşmasında, Din-Bir-Sen’in din görevlilerinin umudu olduğunu söyleyen Şenocak şunları söyledi: “Din-Bir-Sen, haksızlıklara göz yummadı. Hukuk dışı uygulamalara en sert açıklamayı yaptı. Diyanet camiasından hiç kimseyi horlamadık, ötekileştirmedik. İnsan odaklı çalışmalar yaptık. Bir zümre ya da gruba yaslanarak asli görevinizi unutursanız sarı sendikacılık yapmış olursunuz. Din-Bir-Sen hiçbir dönemde sarı sendikacılık yapmamıştır.”

Toplantıda 2014 yılında yapılan çalışmalar değerlendirildi. Çalışmaların yetersiz kaldığı bölgeler ele alınarak eksiklikler gözden geçirildi. Bu illerde daha fazla çalışma yapılmasına karar verildi. Şube Başkanları ve temsilcilerinde değerlendirildiği toplantıda Din-Bir-Sen’i temsil edecek din görevlilerinin aktif ve toplum içinde yer alan kişiler olması gerektiğine karar verildi. Din-Bir-Sen’in zayıf kaldığı bölgeler tüm ayrıntılarıyla tartışıldı. 2015 yılının, 2014 yılının eksiklerini tamamlama, daha aktif, paylaşımcı ve ileriye dönük fikir, düşünce ve projelerin hayata geçirileceği atılım yılı olması noktasında görüş birliğine varıldı.

Genel Başkan Yardımcıları, görev alanlarıyla ilgili konularda çalışmalarını ve bölgelerinin durumlarını açıklayarak, tavsiye ve önerilerini sıraladılar. Genel Sekreter Hamdullah Silindir’de yaptığı konuşmada, Bölge Başkanları başta olmak üzere Şube Başkanları ve ilçe temsilcilerinin bölgelerinde olup biten olaylara kayıtsız kalmamaları gerektiğini söyleyerek, Din-Bir-Sen’liyim diyen herkesin daha aktif olmak zorunda olduğunu belirtti. Din-Bir-Sen, insan odaklı sendikacılık yapan, mağdurun yanında yer alan, mazlumun karşısına dikilen, rüzgârın kuvvetine göre yön değiştirmeyen bir sendikadır. Yolumuz birdir ve o yol doğru olan yoldur. Yolumuzdan şaşmadan ilerleyeceğiz. Gayemiz yetkiyi almaktır. Bunun için, kendisini Din-Bir-Sen’li gören herkesin çok çalışması gerekiyor, dedi.

Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeki Çolak’ta 2014 yılında yapılan teşkilat çalışmalarıyla ilgili bir rapor sundu. Rapor üzerinde uzun süre tartışılarak değerlendirildi. Raporda yer alan tavsiye ve önerilerin 2015 yılının yolunu çizeceği ve Din-Bir-Sen’in daha aktif bir şekilde çalışmalarına devam etmesine karar verildi.

Genel Başkan Şenocak, kapanış konuşmasında şunları söyledi: “Genel Başkan Yardımcılarının bölgelerine döndüklerinde temsilcileriyle toplantı yapacağını, alınan kararların bölgelerde ayrı ayrı değerlendirileceğini söyledi. Bu toplantı, Genel Başkan Yardımcıları düzeyinde Din-Bir-Sen’in Genel Merkez Yönetimi ve temsilcilerinin çalışmalarının ve 2014 yılının değerlendirildiği bir toplantı oldu. Bu toplantıdan olumlu kararlar çıktı. Toplantıdan çıkan bu kararlar 2015 yılında yolumuzu çizecektir. Genel Başkan Yardımcılarım başta olmak üzere bütün Şube Başkanlarıma ve temsilcilerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. 2014 Yılında yılmadan çalıştık. Bölge bölge gezdik. Bir tek din görevlisinin bulunduğu en ücra yerlere gittik. Bu çalışmalar devam edecektir.

Din-Bir-Sen birlik ve beraberliğin adresidir. Genel Merkez Yönetimi olarak birlik ve beraberliğimizi daha sağlam ve güçlü bir şekilde sürdürmeye karar verdik. Genel Merkez Yönetimi olarak birlik ve beraberliğimizi bütün il temsilcilerimize yansıtacağız. Şubat ayı sonuna doğru genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısını yapacağız. Birliğimizi ve gücümüzü bir kez daha ilan edeceğiz. Din-Bir-Sen daha güçlü bir şekilde yola çıkıyor.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yılmaz 2015-01-06 13:12:43

Yorumunuz değerli başkanım liderliğinizle cesur duruşunuzla olaylara vukufetinizle sizi takdir ediyoruz hizmetlerinizde başarılar dilerim