Din-Bir-Sen'den taziye mesajı

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak: ''Safvan Çakıroğlu’na Allah’tan Rahmet Diliyoruz''

Din-Bir-Sen'den taziye mesajı

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak: ''Safvan Çakıroğlu’na Allah’tan Rahmet Diliyoruz''

25 Aralık 2014 Perşembe 13:41
Din-Bir-Sen'den taziye mesajı
banner221
Grup sayfamız için  

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Safvan Çakıroğlu Hoca Efendi’nin vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı.

Şenocak, taziye mesajında şunları söyledi: “Şeyh-ul Kurra Kıraat üstadlarından olan Safvan Çakıroğlu Hoca Efendi’nin vefatı nedeniyle derin üzüntü içerisindeyiz. Hoca Efendi, Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde 19 yıl gibi uzun bir süre İmamlık yapmış, bulunduğu yerde kendisini sevdirmiş muhterem bir insandı. Cemaatle iyi ilişkiler içinde olmuş, herkesin yardımına koşmuştur. Onun görev yaptığı dönemde cemaati artmıştır. İslam dininin anlaşılmasında gösterdiği gayret ve çaba takdirle karşılanmıştır.

Kendisini İslam dinine adayan bu büyük insanın Kur’an ilmine gösterdiği saygı, Kur’an ilminin yayılması için çalışmalar yapmasına vesile olmuştur. Aynı zamanda Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) üyesi olan Hoca Efendi, bu derneğin içinde kendisi gibi görev üstlenen yol arkadaşlarıyla birlikte omuz omuza çalışmalar yapmış ve pek çok güzel hizmetlere imza atmıştır.

Safvan Çakıroğlu, Kur’an ilminin yayılmasında öncelikle talebeler üzerinde çalışmıştır. Kur’an talebelerine çok düşkün bir insandı. Sabırlı, hoşgörülü ve sevecen yanıyla Kur’an talebeleri yetiştirmiştir.

Safvan Çakıroğlu Hoca Efendi, her zaman örnek aldığımız, onun yolunda yürümek arzusunda olduğumuz, işaret ettiği konularda çalışmak için gayret gösterdiğimiz bir öğreticimizdir. Kur’an talebeleri öksüz kaldı. Biz, onun varlığını her zaman arayacağız.

Muhterem Safvan Çakıroğlu Hoca Efendi’ye Allah (c.c)’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, onu sevenlere başsağlığı diliyorum.”
dedi.
 

SAFVAN ÇAKIROĞLU VEFAT HABERİ: 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
TARIK ARSLAN 2014-12-26 15:15:05

ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN...

banner220