Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci’nin Kadir Gecesi Mesajı

Tüm Memur-sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci’nin Kadir Gecesi Mesajı

Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci’nin Kadir Gecesi Mesajı

Tüm Memur-sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci’nin Kadir Gecesi Mesajı

23 Temmuz 2014 Çarşamba 12:41
Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci’nin Kadir Gecesi Mesajı
banner283
23 Temmuz Çarşamba gününü 24 Temmuz Perşembe’ye bağlayan gecenin Kadir gecesi olması münasebetiyle, Genel Başkan Hüseyin Demirci bir mesaj yayımladı.

Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluşumuza vesile olan mübarek Ramazan ayı’nın son günlerine ve alemlerin kurtuluşuna vesile hayat nizamımız Kur’an-ı Kerim’in indirildiği bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesine erişmemizin mutluluğu içerisinde olduğumuzu dile getiren Genel Başkan sözlerine şöyle devam etti.
Kur’an-ı Kerim vahşileşmiş insanlığın evcilleşmesine rehber olmuştur.

Kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü, kuvvetlilerin zayıfları ezdiği, insanların ve kadınların pazarlarda açık artırma ile köle olarak alınıp satıldığı, kısacası cahiliyetin hüküm sürdüğü bir zaman diliminde, Hz.Muhammed (SAV)’e Cenab-ı Allah tarafından indirilen ilahi kitabımız Kur’an-ı Kerim bu gecede inmeye başlamıştır.

Kur’an-ı Kerim inananlar için tam bir hayat nizamıdır.
İnananların tamamının bir ana ve babadan dünyaya gelen kardeşler olduğunu beyan eden ilahi kitabımız, kardeş kavgalarını yasaklamış, adaletin yeryüzünde hakim olmasını tavsiye etmiştir. Yine İnsanoğlunun bir ana ve babadan dünyaya geldiğini, birbirlerini tanımaları için kabilelere ayrıldığını, hidayete ermeleri için gören gözlere, işiten kulaklara sahip olduğunu beyan etmektedir.

Kur’an-ı Kerim okunmak ve içerisindekileriyle de amel edilmek için indirilmiştir.
Hayat nizamı olan ilahi kitap, sadece lafız olarak okunmak için değil, aynı zamanda kurallarıyla da yaşanmak için nazil olmuştur. Zira Kur’an-ı Kerim yol gösterici bir klavuz ve iyiyi kötüden ayırt edici bir ilahi manzumedir. Kur’an-ı Kerim, haramların ve helallerin açıklandığı bir kitaptır.

Kur’an-ı Kerim bir tarih kitabı değildir.
Geçmiş kavimlerin  azgınlaşmalarından dolayı helak olmalarına sebep hadiselerden haber veren ilahi kitap, aynı zamanda geçmiş ile geleceği birbirine bağlayan bir hazinedir.
İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen bu ilahi kitap, günümüzde sadece camilerde, evlerde ve cenaze merasimlerinde okunan fakat içerisindekilerle amel edilmediği için kadri ve kıymeti bilinmeyen bir kitap haline gelmiştir. İslam coğrafyasına baktığımız zaman bunun böyle olduğu anlaşılacaktır. Şeytanların zincire vurulduğu şu Ramazan ayında bile kardeş kanının güya din adına akıtıldığı bir zaman diliminde yaşıyoruz. Öldürenin ve ölenin Allahü Ekber dediği bir ortamda Kur’an’ın kadrinin bilindiğini söylemek saf dillilik olsa gerek. Yani günümüzde Kur’an bir vadide, müslümanlar bir vadidedir.

Allah’ın ipine sımsıkı sarılın ve tefrikaya düşmeyin, yoksa gücünüz dağılır ve düşmanlarınıza karşı zayıflarsınız’ buyuran Allah Teala, müslümanlar olarak bir ve beraber olmamızı tavsiye etmektedir. Günümüz müslümanları maalesef bölünüp parçalanmış ve güçlerini kaybetmişleridir. İslam devleti edasıyla ortaya çıkan IŞİD Irak müslümanlarını, Türkmen kardeşlerimizi güya Allah adına hunharca katletmektedir. Suriye’de müslüman kanı oluk oluk akıtılmakta, sağ kalanlar evlerini barklarını terk ederek göçebe hayatı yaşamaktadırlar. Siyasi görüşler kardeşi kardeşe düşman ederek sen ben kavgasını kızıştırmıştır. Her tarafı kuşatılarak adeta açık hava zindanında yaşamaya mahkum edilen Filistinli ve Gazzeli kardeşlerimizi çocuk, kadın demeden adice ve alçakca şehit eden lanetlenmiş topluluk İsrail, müslümanların bu dağılmışlığından da istifade ederek kan kusmaya devam etmektedir.

Allah Teala, “Ey iman edenler! Siz Allah’ın dinine yardım edin ki Allah da size yardım etsin ve düşmanlarınızın karşısında ayaklarınızı kaydırmasın”(Muhammed S.A.7) buyurarak, yardımın sadece Allah’ın dinine yardım ettiğimiz takdirde  vuku bulacağını bildirmektedir. Öyle ise, bizden olan ve olmayan sendromunu bırakıp bir olmanın zamanı gelmiştir. Çok zor dönemeçte geçen bütün İslam dünyası, kendisini hesaba çekmeli,  İç ve dış bedbahtlara fırsat verecek çekişmelerden uzaklaşmalı, birlik ve beraberlik duygularını iyice kuvvetlendirmelidir. Kısır çekişmelerin kimseye faydasının olmadığı herkes tarafından anlaşılmalıdır. İslamın son kal’ası olan Türkiye Cumhuriyeti göz bebeğimiz gibi korunmalıdır.

Bin aydan daha hayırlı olan bu Kadir gecesinde, bütün dünya müslümanlarının birlik ve beraberliği, refah ve mutluluğu için de bol bol dua etmemiz aynı zamanda yardıma muhtaç olan din kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi cihetine gitmemiz  bilinci ile mübarek Kadir gecemizi ihya etmemiz gerektiğini unutmamamız dileklerimle, Kadir gecenizi tebrik eder İslam aleminin huzur, bereket, dirlik ve beraberliğine vesile olmasını Yüce Mevlamızdan niyaz ederim.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.