Diva-Sen; Türk Bayrağı İndirilemez!

Diva-SEN Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ, Lice 'de 2 kişinin ölümünü protesto gerekçesiyle Diyarbakır'da yürüyüş yapan kalabalık arasından sızarak 2. Taktik Hava Kuvveti Komutanlığı gönderindeki Türk bayrağını indirenlere sert açıklamada bulundu.

Diva-Sen; Türk Bayrağı İndirilemez!

Diva-SEN Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ, Lice 'de 2 kişinin ölümünü protesto gerekçesiyle Diyarbakır'da yürüyüş yapan kalabalık arasından sızarak 2. Taktik Hava Kuvveti Komutanlığı gönderindeki Türk bayrağını indirenlere sert açıklamada bulundu.

11 Haziran 2014 Çarşamba 11:59
Diva-Sen; Türk Bayrağı İndirilemez!
TÜRK BAYRAĞI GÖNDERDEN İNDİRİLEMEZ
 
Bayrak, alelade bir bez parçası olmayıp uğrunda şehit kanlarının göle dönüştüğü gece karanlığında hilalin yansımasıyla yıldızı da böğrüne alarak oluşan bir İslam sembolüdür. Bayrak, Merhum Mehmet Akif Ersoy’un; “Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen Alsancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak “ mısralarında belirttiği gibi, yurdumuzda en son ocak kalıncaya kadar gönderde nazlı nazlı dalgalanacak olan mukaddes emanetlerimizdendir. Ayrıca, gönderde kalması için Sakarya’da, Dumlupınar’da, Çanakkale’de, Yemen’de, Galiçya’da sadece Türk, Kürt, Laz, Çerkez ve Abazaların değil bu cennet yurdu topraklarda yaşayan bütün Müslümanların şehadet mertebesine yükselerek bizlere bıraktıkları bir emanettir.
 
Bayrak, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizin her köşesinde dile getirip haykırdıkları gibi, tek devlet olmanın unsurlarından birisidir.
 
Aynı zamanda Bayrak; ulus devlet olmanın, bütün etnik grupları bir arada tutmanın ve yaşatmanın emniyet sibobudur.
 
Ne yazık ki, dün emellerine ulaşamayan düşmanlarımız, bugün arzularını gerçekleştirmek için maşaları vasıtasıyla nazlı bayrağımızı gönderden indirme cüretkârlığını göstermişlerdir. Bağrında sahabe efendilerimizi barındıran Diyarbakır ilimizde vuku bulan elim hadise bizleri derinden yaralamış ve üzmüştür. Bu menfur olayı top yekûn bir bölgemize mal etmek elbette doğru değildir. Kişi veya kişilerin ulus devlet olma şuurundan yoksun olmaları neticesi yaşanmış bir olay olup, bir arada yaşama kültürünü baltalamaya çalışmanın en bariz örneğidir. Söz konusu olayı gerçekleştirenler şunu bilmelidir ki; hiçbir olay bu milleti birbirinden ayıramayacaktır. Ancak otoriteden de isteğimiz, bu tür çirkinlikleri yapanların yaptıklarının yanlarına kar bırakılmamasıdır.
 
Tüm Memur-Sen ve Diva-Sen, ülke bütünlüğümüzün vazgeçilmezlerimizin, İslam Dini ve şanlı bayrağımız olduğunu her zaman savunmuş ve savunmaya da devam edecektir. Bu nedenle, Türk’ün de, Kürt’ün de, Laz’ın da, Çerkez’in de, Abaza’nın da kısacası Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşıyım diyen herkesin ırzının ve namusunun emniyette olmasının bir göstergesi olan şanlı bayrağımızı gönderden indirme haysiyetsizliğini gösterenleri en ağır bir şekilde telin ediyor, bundan sonra bu tür olayın bir daha yaşanmamasını diliyorum.
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hadiyin oradan 2014-06-11 16:28:18

sayın başkan bayrak yakmak sanırsam serbest ancak gönderden indirmek yasak sanırsam TAKSİMDE GEZİCİLERLE BERABER OLANLAR ANKARANIN GÖBEĞİ KIZILAYDA BAYRAĞI YAKANLAR AĞRIDA BDP Yİ YALOVADAKİ SEÇİMLERDE, TAKSİMDE BAYRAKALRI YAKAN GENÇLERİN ANLINDAN ÖPEN KEMAL KILIÇDAROĞLUNUN CHP' SİNİ DESTEKLEYENLER GELMİŞ ŞİMDİ BAYRAK SEVER OLDULAR GEÇECEKSİNİZ BU AYKLARI KARDEŞİM SORMAZLARMI ADAMA ; GEZİDE BAYRAKLAR YAKILIRKEN NERDEYDİNİZ?

Avatar
Diva-Sen 2014-06-11 22:54:34

Diva-Sen, ülke bütünlüğünü kendisine şiar edinmiş olup gezi olaylarının 2.gününde üzerine düşen açıklamayı hem kendi sitesinde hem de bütün dini sitelerde kamuoyuna açıklamıştır.Daha sonra Adana İzmir Ankara ve yurdumuzun her tarafında vuku bulan gerek hükümetimize yönelik gerekse de milli bütünlüğümüze yönelik tüm bölücü faaliyetleri en sert bir şekilde kınamıştır. Ve hiç kimse Diva-Sen i herhangi bir siyasi partinin bahçesine koymaya kalkışmasın.Diva-Sen prensipleri ve vizyonu olan, gelenin keyfi için geçmişini unutan bir sendika değildir.