Diyanet-Bir-Sen hizmetlerini aralıksız sürdürüyor

Üyeleriyle bir araya gelen Siverek Diyanet-Bir-Sen, sendikal faaliyetleriyle ilgili istişare toplantısı münasebetiyle üyelerine;  Siyer-i nebi 1-2. Cilt, dört halife’nin şahsiyetleri ve yaşadıkları döneme ait  hayatları, İslam dönemi inanç esasları, hadislerle Müslümanlık 1-2-3-4 cilt toplamında 11 ciltten oluşan tam 150 takım  bu kiymetli eserleri tüm imam arkadaşlarına üye  ayırımı gözetmeksizin hediye etti.

Diyanet-Bir-Sen hizmetlerini aralıksız sürdürüyor

Üyeleriyle bir araya gelen Siverek Diyanet-Bir-Sen, sendikal faaliyetleriyle ilgili istişare toplantısı münasebetiyle üyelerine;  Siyer-i nebi 1-2. Cilt, dört halife’nin şahsiyetleri ve yaşadıkları döneme ait  hayatları, İslam dönemi inanç esasları, hadislerle Müslümanlık 1-2-3-4 cilt toplamında 11 ciltten oluşan tam 150 takım  bu kiymetli eserleri tüm imam arkadaşlarına üye  ayırımı gözetmeksizin hediye etti.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 02:31
Diyanet-Bir-Sen hizmetlerini aralıksız sürdürüyor
banner283

Daha öncede üyelerine çeşitli hediyeler sunan Siverek Diyanet-Bir-Sen, özellikle yemekli istişare toplantılarında bir araya gelerek bölgede görev yapan din görevlilerinin sorunlarını tespit ederek çalışmalar yapıyor.

 Diyanet-Bir-Sen genel başkan baş danışmanı ve bölge Başkanı  Mahmut Bozkuş, bundan sonra da üyelerimizle bir araya gelerek çeşitli etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz, dedi.

Bozkuş, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Din görevlisi arkadaşlarımıza çeşitli hediyeler sunarak onlarla sık sık istişarelerde bulunarak Böylece birbirimizi daha yakından tanıma ve kaynaşma fırsatı buluyoruz. Üyelerimizin geri dönüşüm haklarını kul hakkı bilinciyle çarçur etmeden, haklarını beraberce paylaşmak her türlü maddi ve manevi konularda onlarla beraber olmak, sendikayı saltanat anlayışından uzak, kardeşçe paylaşmak, sendikal faaliyetlerin  varlığı üyelerin sayelerinde olduklarını unutmamak gerekir.  Sendikal olarak misyonumuz personel ile şalıştığı kurum ile diğer tüm  devlet kurumları arasında bir hilfilfudur cemiyet düşencisini pekiştirerek insanlara  hizmet vermektir.

 Din görevlilerine hizmeti kendimize şiar edinmiş bir sendikal olarak bölgemizde örnek teşkil eden bir anlayışla;  Herkesi kucaklayan, hiçbir kimseyi ötekileştirmeden ayrıştırmadan hizmetlerimize devam ediyoruz. Hakk’ın yolunda adalet için varız. Hakk’ın hâkim olması ve mazlumun korunması ve mağdurların giderilmesi için aldığımız sorumluluk bilinciyle, bizler  peygamber  varisleri olarak görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Din görevlisine yakışanda budur.

 Bizler Diyanet-Bir-Sen ailesi olarak bir kısım sendikacıların bir birlerini ötekileştirdiklerini, bir din görevlisine yakışmayan sözler sarf ettiklerini, yalanlarla epey zamandan beri gündem oluşturarak  rotasyon ve ilitam gibi boş vaatlerle değil, toplum nazarında itibarsızlaştırmaya mahal vermeden, çeşitli projeler ve sosyal faaliyetler sunarak topluma ve din gönüllerine fayda sağlayacak konular üzerinde bir ideoloji ile hareket etmelerini sağlayan bir yol haritasını çizmelerini  istiyoruz. Cahiliye döneminde olduğu gibi ailelerin çoğunluğuyla iftihar eden, ölülerin sayıları üzerinde hesaplar yapan bir anlayışla  üye çokluğu için değil,  diyanet camiamızın  motivasyonlarını  bozmadan, verdiği sözde sadık, sağlam, önemli projeler oluşturarak teşkilatımızın önemli mercilerine sunmak gibi konular üzerinde  gündem oluşturmalarını, diyanet camiamıza soruyorum bugünkü yetkili sendika üye sayılarının gelirlerinin toplamını esas alarak  bu maddi göçle üye olan arkadaşlarımızın üniversitede okuyan çocuklarına mahsus burs verilemez mi.?  Verilebilir. Afrika da elifba ve kuranı kerim hasretini çeken kardeşlerimize  belirli yardımda bulunamaz mı.? Bulunabilir. Kendilerince yetkili olarak gösteren bazı sendikalar bunu bilmelerini isterim yasalar çerçevesinde kurulan her bir sendika ve üyeleri yetkili ve etkilidir. Yine aynı sendika üye avına çıkmak için her il şubelerine birer araç satın almış ve tahsis etmiş durumda, merak ediyorum bu araçlara yatırılan para ve araç masrafına yapılacak israf ile yılda  kaç fakirin karnı veya kuran kursu yapma hesaplarının yapılmasını siz değerli okuyucu ve üye meslektaşlarımızın takdirlerine bırakıyorum.  Biz her şeyi teşkilatımızda beklemek doğru bulmuyoruz. Gerektiğinde Cami ve kuran kursları yapımında gerekli desteği verip mümin kardeşlerimize  yardımcı olmak,  Asıl sivil toplum kuruluşları bu faaliyetler için var olmaları lazım.

   Sözlerimi noktalarken, icraatlarıyla var olan  her türlü hak ve hukuk peşinde koşan  hiçbir kimseyi  ötekileştirmeyerek, incitmeden camiamıza yakışan bir anlayışla hareket etmesini,

 Bu vesileyle istişare toplantılarımıza iştirak eden bizleri onurlandıran değerli din görevlisi arkadaşlarımıza birlik beraberlik ve huzur  içinde  yolunun devamını sağlamalarını, toplantıya katılımından dolayı üyelerimize  ve tüm diyanet camiamıza teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.

Son Güncelleme: 17.05.2017 10:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.