Diyanet personeli sendikamız Diyanet-Sen'dir dedi!

Diyanet-Sen resmi olmayan rakamlara göre bu yıl 82 bin üye ile 14. Kez yetkiyi göğüslemeyi başardı. İşte Diyanet-Sen'den yapılan açıklama

Diyanet personeli sendikamız Diyanet-Sen'dir dedi!

Diyanet-Sen resmi olmayan rakamlara göre bu yıl 82 bin üye ile 14. Kez yetkiyi göğüslemeyi başardı. İşte Diyanet-Sen'den yapılan açıklama

19 Mayıs 2017 Cuma 15:38
Diyanet personeli sendikamız Diyanet-Sen'dir dedi!
banner283

Diyanet ve vakıf çalışanlarının gür sesi, istikrar ve başaranın değişmeyen adresi, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a Türkiye’yi kuşatan Erdemliler Hareketi Diyanet-Sen hizmet kolunda resmi olmayan rakamlara göre 14. Kez yetkili sendika olmanın haklı gururunu ve onurunu yaşıyor.

Her yıl Mayıs ayında yetki için sendika üye sayıları güncelleniyor. Diyanet-Sen’in üye takip sistemindeki verilere göre 15 Mayıs 2017 itibari ile sendikamız 82 bin üye sayısı ile 14. Kez bu onuru duymanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyor.

14 yıldır büyük bir istikrarla yoluna devam eden ve din görevlilerinin haklı teveccühünü kazanan Diyanet-Sen bu başarısını devam ettirmek için gereken çalışmayı da ihmal etmemiştir.

14 yıllık yetkinin anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak ve menfaatlerini aramada ve ortak menfaatlerini korumada kararlıdır.

Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak arama çabalarında, menfaatlerini koruma çalışmalarında Diyanet-Sen’i yetkin görmektedir, etkili görmektedir.

Diyanet-Sen’e ve onun lider kadrosunu oluşturan şube başkanlarımıza, şube yönetimlerimize, ilçe yönetimlerimize güvenmektedir. Bu güvenin neticesi 14 yıldır yetkidir. Onlarca kazanımdır.

Bayraktutar: 82 Bin Üyemiz Size En Güzel Cevabı Vermiştir

Hizmet kolundaki diğer sendikaların ve Diyanet-Sen’in üye oranlarını değerlendiren Bayraktutar, şöyle konuştu: Gelinen bu tablo aslında herşeyi açıklıyor. Her geçen gün erimelerini bir türlü durduramayan diğer sendikalar sona yaklaştıklarını hissettikçe Diyanet-Sen’e saldırıyorlar. Diğer sendikaların hepsinin toplamına dahi büyük fark atan 82 bin üyemiz size en güzel cevabı vermiştir.

“Hilf’ül Füdul hareketini esas alarak manevi odalarda kurulan, bir avuç gönüllü ile yola çıkan ve bu gün Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a Türkiye’yi kuşatan erdemliler hareketi’nin her bir ferdine davamıza, Diyanet-Sen sevdasına katkılarından dolayı gönülden teşekkür ediyorum.

Diyanet-Sen sevdası için, hak mücadelemiz için, emek ve alın terimizde, ümmetin sesi olma mücadelemizde elif gibi dimdik duran, böylesine bir teşkilata sahip olduğum için Rabbime hamd ediyorum.

Bizi bir birimize kenetleyen, var olmak için önce kardeşliği şart koşan, aynı dava için yoldaş kılan Rabbime hamd ediyorum.

Dünya’nın her köşesinde mazlumun, çaresizin yanında yeni Türkiye hayali için bir araya gelen erdemliler hareketinin her bir neferine teşekkür ediyorum.

Dilinde dua, özünde Diyanet-Sen sevdası olan her bir üyemize

Kardeşinin derdiyle dertlenen gönül erlerine

Himmeti millet, gayesi hak olan erdemliler hareketinin her bir yolcusuna teşekkür ediyorum.

Evet, kurulduğumuz ilk günden bu yana çok büyük işler yaptık. Durmadık, durdurulamadık. Yorulmadık, yılmadık, yıldırılamadık. Zorluklar karşısında Hakka sığındık, hak için, haksızlıkları bitirmek için, yeni kazanımlar için mücadele ettik. Yenilmedik, sürekli yenilendik. Hakkın, hukukun, emeğin, alın terinin kutsallığını öğretmekle mükellef olan bizlerin, din görevlilerinin yer almadığı sendikal sahanın nakıs olacağını anlatarak yola çıktık. Çok şükür, kazandıklarımızın çokluğuna ve üye sayımızın büyüklüğüne bakıp yoldan çıkmadık, mefkuremizi kaybetmedik. Ne kadar çok şey yaptığımızı değil, ne kadar çok şey yapmamız gerektiğini esas aldık.

Meyveli ağaç taşlanır fehvasınca tek işleri Diyanet-Sen’i taşlamak olan ve her geçen gün erimelerini bir türlü durduramayan sendikalar şunu anlamalı: Diyanet-Sen’i karalama kampanyanız işe yaramamıştır. Din görevlileri ve Vakıf çalışanları kimin kendilerine hizmet ettiğini, kimin etkin ve liyakat ile çalıştığını, kime güvendiğini bu sonuçlarla bir kez daha göstermiştir.

Bu güvenin hakkını veren, bu güvenle yol alan, bu güvenle din görevlilerine, vakıf çalışanlarına yeni yollar, ufuklar açan bütün teşkilatımızı yürekten kutluyor, çabaları için, fedakarlıkları için, diğer gamlıkları için, adanmışlıkları için, şahsım adına, hizmet kolumuzun çalışanları adına, ülkem adına şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
abreg 2017-05-19 18:40:08

ilitama kesinlikle karşıyım adaletsizlik olur kul hakkı sizi tutan mı var çalışın kazanın diğer çalışıp kazananlara haksızlık olmaz mı bir de din adamı olup adaletten bahsmı edeceksiniz o zaman ilitamı bitirenlere doktora versinler

Avatar
Maraşlı 2017-05-20 04:30:14

Diyanetsen çalışıyor diye üye değiliz bunu unutmayın. Memursene bağlı diye oradayız. Yoksa bişeyleri yok

Avatar
Aslan_ 2017-05-19 16:43:14

Örgütlenmeye devam adi ne olursa olsun para ile örgütlenmenin zararı simdi olmasada yillar sonra 15 temmuz olayları yaşanır diye düşünüyorum.

Avatar
Hizmetli Personel. 2017-06-11 21:06:04

sayın başkanım toplu görüşmelerde ek göstergesi olmayan hizmetli personelin sorunlarını hiç dile getirilmeyen toplu görüşmelerde bizleri de unutmayıp hatırlamanızı bekleriz. i̇lahi̇yat önli̇sans üni̇versi̇te mezunu personeli̇ni̇z olarak hizmetli personeleriniz için de bir çalişma yapmanızı hatırlatıp meb ve yurtkur kurumlarında hizmetli personellerinin g.i̇.h. sınıfına geçişlerini nasıl sağladıkları gibi, bizlerde di̇yanet- sen de kayıtlı üyeniz olup bizlerin de sorunlarını unutmayalım ve çözmek için çalışma yapmanızı, bizler sizlerin yanında olmakla sizlerinde bizim yanımızda olamanızı bekliyoruz.

Avatar
VEKİL FAHRİ TAŞRA GONULDASLARİ 2017-05-19 18:47:58

OLARAK SIZLERE MINNETTARIZ HERKES UYELIK ICIN SEFERBER OLMAYA GONUL VERMISIZ KADROLUYUDA SOZLESMELIYIDE VEKIL OLARAK GOREV YAPNLARIDA UYE LIK ICIN TAVSIYE YAPIYRUZ BEN 10 tame uye yaptirdim ikisi kadrolu 4 tanesi sozlesmeli 5 tanesi vekil olarak calisanlardi

Avatar
Mehmet 2017-05-19 20:18:59

Fark atmak bizim işimiz

Avatar
Osman çelik 2017-05-20 15:23:16

4 adat idari davam var. Sendika ilçe başkanımı tanımıyorum. Erdemliler Hareketi'ymiş yalanınız batsın. Siz Tayyip Erdoğana dua eden.

Avatar
ismoo 2017-05-19 16:33:49

Biz sözümüzü tuttuk şimdi sıra sizde Diyanetsen. Hafta sonlatimiz başta olmak üzere köylerde sıkıntı yaşayan personelinin vs.