Diyanet-Sen'den eylem açıklaması

Diyanet-Sen Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek ve ülke genelinde eylem yapacak..

Diyanet-Sen'den eylem açıklaması

Diyanet-Sen Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek ve ülke genelinde eylem yapacak..

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
17 Ocak 2016 Pazar 16:06
Diyanet-Sen'den eylem açıklaması
banner221
DiNiHABERLER.COM


Türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan saldırılar karşısında Diyanet alanında etkili ve yetkili olan sendika Diyanet-Sen ‘Diyanetime Dokunma- Diyanet'ine Sahip Çık’ eylemi yapacak. 

Eylem Salı günü Diyanet İşleri Başkanlığı önünde saat 11.00'da başlayacak. Aynı zamanda Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilecek eyleme bütün din görevlileri davet edildi.
Konu ile İlgili yazılı bir basın açıklaması yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; "Bugün hedef haline getirilen Diyanet’in geleceğe dair olan hedefleri ve misyonu şer odaklar tarafından rahatsızlıkla karşılandı. Dünya ve Ümmet coğrafyası için olmazsa olmaz olan kurumumuza bugün sahip çıkma  vaktidir. Diyanet bu ümmet coğrafyası için tek umuttur. Bu umut biterse dünya coğrafyasındaki mazlumlar çaresizliğe itilir. Vicdan yoksunu, inanç yoksunu bir millet olmaya doğru adım adım kayarız. Ne refahtan bahseden bir millet oluruz, ne de ezanı, Kur’anı dinleye bilen bir millet oluruz. Bağımsızlığımızın sembolleri tek tek ellerimizden kayar gider. Geçmişimiz bu durumu bize mütalaa etmiştir. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmemizin yegane gereği her alanda bir ve bütün olmayı başarmamızdır.


Dillerinden kin dökülenlerin Diyanet’e dair bir cümle daha kurmalarına izin vermemeliyiz. Bu sebeple Salı günü İnsanlık için, Ümmet coğrafyası için, bütün mazlumlar için Diyanetine  sahip çık eyleminde buluşmak istiyoruz. Bütün Müslümanlar davetlidir’ dedi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 17.01.2016 16:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220