Diyanet-Sen; 'Diyanet'imizi kimseye yıprattırmayız'

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın asılsız haberlerle planlı ve organizeli bir şekilde yıpratılmaya çalışıldığını söyledi.

Diyanet-Sen; 'Diyanet'imizi kimseye yıprattırmayız'

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın asılsız haberlerle planlı ve organizeli bir şekilde yıpratılmaya çalışıldığını söyledi.

17 Aralık 2014 Çarşamba 12:46
Diyanet-Sen; 'Diyanet'imizi kimseye yıprattırmayız'

Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanlığına alınan makam aracının 1 Milyon TL olduğu yönünde asılsız haberlerle kurumun ve başkanının yıpratılmak istendiğini belirterek “Ülkemizin en köklü kurumlarından birisi olan Diyanet İşleri Başkanlığımız son zamanlarda bir takım medya organlarında planlı ve organizeli bir şekilde yıpratılmaya çalışılmaktadır. Daha önce de hutbe konuları nedeniyle eleştirilere maruz kalan Başkanlığımız bu defa zamanlaması özenle seçilmiş bir algı operasyonuna maruz bırakılmıştır. Tamamen usulüne uygun ve şeffaf bir şekilde yapılan makam aracı alımı şişirme rakamlarla bir takım medya organları tarafından servis edilmiş, Papayla kıyaslanarak Diyanet İşleri Başkanımız da itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır.” dedi.

Bayraktutar açıklamasına şu şekilde devam etti: “Yeni Türkiye yolunda adım adım ilerlerken dışarıdan ve içeriden saldırılara maruz kalıyoruz. Papanın gelişini mütevaziliğe bürüyerek adeta özendirme çabası içerisinde olanlar, ülkemizin en köklü ve saygın kurumlarından birisi olan Diyanet İşleri Başkanlığımıza tamamen usulüne uygun ve ihtiyaç çerçevesinde alınan bir makam aracını basın etik kurallarını hiçe sayarak gerçek dışı abartı rakamlarla haber yaparak kurumumuzun ve başındaki Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez Hocamızın itibarını, saygınlığını zedelemeye çalışmışlardır. Yeni Türkiye yolunda atılan tüm adımların önünde adeta set olmaya çalışan uluslararası güçler, Diyanet İşleri Başkanlığımızı gerek ülkemizde gerekse İslam coğrafyasında yaptığı güzel çalışmalar dolayısıyla bilinçli bir operasyona tabi tutmuşlardır. İslam’ın Hristiyan coğrafyasındaki hızlı yükselişi bu tür uluslararası güçleri ve onların maşalarını harekete geçirmiştir. Diyanet İşleri Başkanının kullanmış olduğu makam aracını şişirme rakamlarla abartanlar karşılığında papanın Türkiye’de kullandığı aracı kıyas olarak göstermektirler. Bu karşılaştırmayı yapanların dünyada papalığın görünmeyenlerini de anlatmaları gerekmektedir. Vatikan’ın bronz kapılarından, ihtişamlı görüntülerinden,70 bin metre karelik alan üzerine kurulu olan içerisinde papanın özel helikopter pistine kadar bütün ayrıntıları düşünülmüş olan ihtişamlı görüntüler duyarlı insanların bildiği konulardır. Başkanlığın kullanmış olduğu makam aracının zırhlı olmadığı, diğer kullanılan makam araçlarından farkının da bulunmadığı göz önünde tutulduğunda bu saldırıların neden bir başka kuruma ve başkanına değil de Diyanet İşleri Başkanlığına yapıldığı apaçık ortadadır.

Ülkemizde ve İslam dünyasında yaptığı güzel hizmetler ve etkin faaliyetlerle gerek insanımız nezdinde gerekse yurtdışında saygın bir yere sahip olan bu güzide kurumumuzun ve Onun değerli başkanının manipüle haberlerle yıpratılmaya çalışılması ne basın etik kurullarına uyar ne de insafa uyar. Bu tür gerçek dışı iftira haberleri yapanları kınıyor, hukuk önünde hesap vermelerini ve yaptıklarının yanlarına kar kalmayacağını umuyoruz.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kemal 2014-12-17 13:22:30

Sayın başkan biz Diyanetimiz yıpratmayız sen bizim haklarımızı savun, bizler için ne yaptın, hangi haklarımızı korudun, olduğun yerden rahat konuşuyorsun

Avatar
AA 2014-12-17 13:26:06

____ADMİNİN YORUMU___Sen önce kurumuna sahip çık...

Avatar
ahmet hoca 2014-12-17 15:45:21

bu laflara sözümüz yok ancak siz alıp hediye etmiş olsaydınız bu yaygara kopmazdı

Avatar
TALHA 2014-12-17 16:58:48

Sayın Başkan Diyanet diyip duruyorsun.Şube Müdürlüğü Yargı karalarının uygulanması konusunda neden sesiniz çıkmıyor.Milli Eğitimin sendikaları ayakta bizim sendikalardan ses yok

Avatar
Sait 2014-12-17 19:09:56

Taşra teşkilatında görev yapan hizmetlilerin çoğu yüksek okul, fakülte mezunudur. İmam Hatip müktesebi olmasına rağmen hizmetli olarak görev yaptığı için 330 TL daha düşük maaş almaktadır. Mağduriyet yaşayan hizmetlilere ne zaman sahip çıkacaksınız? Diyanet İşleri Başkanı ve sendika temsilcileri hiçbir şekilde yıpranmamıştır,asıl yıpranan sendikanın sahip çıkmadığı hizmetlilerdir.Nakil sınavlarında haksızlığı,hukuksuzluğu yapan sendikalardır.Bizlere sahip çıkmayan yetkili sendika Diyanet Sendir.

Avatar
HİZMETLİ 2014-12-17 19:32:32

Sayın başkan 11 yıldır yardımcı hizmetler sınıfı personeli için ne yaptınız? Ek Gösterge alamıyoruz,görevde yükselme sınavı yapılmıyor,görev tanımı yok,İmam Hatip müktesebi olup da hizmetli olarak görev yapan arkadaşlar mağduriyet yaşıyor.Yüksek Okul ve Fakülte mezunu hizmetliler, Genel İdare Hizmetler Sınıfına veya Din Hizmetleri Sınıfına geçirilmelidir. Hizmetliler artık sizden hizmet beklemektedir.

Avatar
fatih bektaş 2014-12-18 00:38:12

biz vekil imamların dertleride çok büyük fakat bu konuda kurumumuz ve başkanımızı böyle ucuz iftiralarla yıpratmaya çalışan paralel davulcuları ve şak şakçıları şunu çok iyi bilmelilerki kurumumuzun başında görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan başkanımızın sonuna kadar yanındayız üç beş çapulcuya başkanımızı yem ettirmeyiz

Avatar
imam 2014-12-18 03:38:26

Kayseri Felahiye İlçesine gelin bakın müftü nasıl yıpratıyor.