Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: Oyuna Gelmeyin!

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar bir personelin açığa alınması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: Oyuna Gelmeyin!

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar bir personelin açığa alınması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

30 Ekim 2017 Pazartesi 09:21
Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: Oyuna Gelmeyin!
banner283

Bayraktutar hiç bir hukuki süreç sonuçlanmadan, söz konusu kişiye bir suç isnat edilemeyeceği gibi, böyle bir hukuki süreci başlattı diye Başkanlığa hakaret edilmemelidir.

Başkanlık, bünyesinde çalıştırdığı personelinin hukuki haklarını, yasal zorunluluklarını ve sorumluluklarını takip etmekle mükelleftir.

Başkanlık, bir personelin açığa alınmasını, araştırmanın selameti açısından uygun görmüşse, bu hukuki süreci takip etme, diyanet çalışanı olan söz konusu personellerin yasal haklarını gözetleme hakkına da sahiptir.

Diyanet personelinin 657 sayılı yasa ile belirlenen hükümler çerçevesinde görevleriniyürütmasi gerektiğinin altını çizen Bayraktutar, “Dünya müslümanlarının umudu haline gelmiş olan Diyanetin itibarsızlaştırması adına malzeme arayışı içerisinde olan şer odaklarına hiç bir şekilde malzeme vermemeliyiz. Önceliğimizin şahıslar üstü bir duruşla Başkanlığımız olduğu unutulmamalıdır. Kardeşliğin tesisi adına tuğla olmak dururken, bağlı bulunduğumuz kurumun temellerine dinamit koymaya çalışan kişilerin oyununa gelmeyin! “ dedi.

Bayraktutar; “Diyanet-Sen olarak bütün üyelerimizin hukuki süreçlerini ne denli hassas ölçüler içerisinde takip etmişsek, söz konusu olan personelin hukuki sürecidi de en hassas şekilde" takip edeceğiz.

Fakat söz konusu meselenin selameti açısından başlatılmış olan süreçin sonuçlandırılmadan ciddi bir hakaret savaşına dönüştürülmesini uygun görmüyoruz.

Başkanlık, bir personeli ile ilgili iddiaları soruşturabileceği gibi bu personelin hukuki süreci tamamlanana kadar gereken hassasiyeti de göstereceğini hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti:

Diyanet İşleri Başkanlığımızın şahıslar ve kurumlar üstü bir yapı olduğunu hatırlatmada fayda görüyorum. Bu sebeple alınmış olan kararların doğruluğunu veya yanlışlığını hukuki zeminde takip etme hakkı varken en kolay şekilde sosyal medyada bağlı bulunduğumuz kurumumuzu, alınan kararlardan dolayı rencide etmemeliyiz, yıpratmamalıyız.

Bu sebeple kıymetli meslektaşlarımızın hukuki zeminde ve sendikal düzlemde bu olayın takipçisi olacağımızı, söz konusu meselenin yıpranmadan ve yıpratmadan sonuçlanması adına elimizden geleni yapacağımızı bilmelerini isteriz.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nuri Tulum 2017-10-30 09:49:33

Bir memurun topkumun bazı kesimlerini dini açıdan uyarırken karşı tarafı RENCİDE edici bir dil kulkanması tasvip edilemez...bu şahıs toplumda bu kabil ajitasyonlarla çevre ve nüfuz istismarıyapmaktadır...Devlet memuru olduğu için kendini frenlemektedir...yoksa bunun resmi sıfatı olmasa varacağı yer;çarşaftır,sakal sarık cübbedir ve kızların okutulmamasıdır...Çünkü icinde bulunduğu cematın resmi agzıdır..Onun için dikkat edin buna sahip çıkanlar ve Diyanete hakaret edenlet hep o çevrelerdir..Allah bizi bu İŞİD kafasından korusun...

Misafir Avatar
zaim 2017-10-30 10:32:41 @Nuri Tulum

memurluktan hoşlanmayan istifa etsin gitsin...koca teşkilatı bir adam yüzünden karalamak alçaklıktır.

Beğenmedim! (10)
Avatar
CEMİL 4 2017-10-30 09:56:41

diyanet i̇şleri başkanlığımızın, bu duruma müdahil olarak, kendisine bağlı bir memur hakkında disiplin soruşturması başlatmasına dahi tahammül edemeyen tekfirci” küfreden” hakaret eden” ehli sünnetin sahibi gibi davranan” kendisi dışında kimseyi mümin kabul etmeyen” kendi mezhebi dışındakileri aşağılamaktan geri durmayan” twitleri ikiye, üçe katlayın” talimatları veren, meydan okuyan” kendi şahsi ikbal ve istikbali ile i̇slamın Allah teala tarafından muhafaza altına alınmış izzet ve bekası arasında özdeşim kuran” açıklama ve yorumların yapılmış olması, müdahalenin isabetli olduğunu göstermesi açısından yeterli bir veridir.

Avatar
CEMİL 2017-10-30 09:55:22

diyanet i̇şleri başkanlığının personeli olmanın sağladığı imkan ve avantajlar üzerinden, kendi şahsi ikbal ve istikbali ile mensubu bulunduğu mezhebi ve meşrebi anlayışları yayma çabasına girmek, herşeyden önce meslek ahlakına ve kurumsal mensubiyete aykırıdır. böyle bir niyeti olanlar, herhangi bir kurumda resmî görev yapmak yerine, bir siyasi parti, özel kuruluş, şirket, basın-yayın organı veya dernek/vakıf kurup faaliyetlerini diyanet” adını kullanmadan kendi şahsi” fikirlerini anlatabilir, kendi mezhebi/meşrebi faaliyetlerini yürütebilirler.

Avatar
HASAN 2017-10-30 10:07:41

di̇yanet-sen'i̇n bu tutumunu yeri̇nde buluyorum. başkanlık personellerinin soruşturmalarını yapabilir. bu ve buna benzer olaylarda diyanetin çalışmalarını engellemeye, sindirmeye çalışmak ilerleyen günlerde bu ve buna benzer olaylarda farklı bir metodun işleyeceğini gösterir. her görevden alınan ya da soruşturması süren bir kişi için halkı galayana getirenler karşısında diyanet geri adım mı atmalı? iş böyle olursa geri adım atılıyor denilerek herkes bu yönteme başvurmaz mı?

Avatar
CEMİL 2 2017-10-30 09:55:59

diyanet adı ile birlikte iş yapan her diyanet personelinin, diyanetin misyon ve vizyonu çerçevesinde, belirlenen ilkeler ve anlayış içerisinde hareket etmesi, hem hukuki, hem de vizdani ve ahlaki bir sorumluluktur.
bu konuda yeterli önlemlerin alınmamasının, uzun vadede, karşımıza yeniden, cemalettin kaplan, hasan damarcı ve fetö gibi kişilikleri ve yapılanmaları çıkarabileceği öngörülmelidir.

Avatar
CEMİL 5 2017-10-30 09:56:57

halen gizlilik içinde yürütülen bu soruşturma kapsamında başkanlığımız mensuplarının, birbirine kenetlenerek, kendi şahsi ikbal ve istikballerinden ziyade din i mübin i i̇slama hizmet etmek için çabalayan binlerce görevliyi bünyesinde bulunduran diyanet i̇şleri başkanlığına sahip çıkmaları, hem isabetli, hem de gelecek adına umut vericidir.

Avatar
CEMİL 3 2017-10-30 09:56:17

bunun bir sonraki aşamasının ise, dış mihrakların sıkı bir aidiyet ve teslimiyet” ağıyla kenetlenmiş bu yapılarla bağlantıya gitmesi, buralara kendi adamlarını yerleştirmesi, buralardan adam devşirmesi ve ülkemizdeki ve dünyadaki müslümanları hem izlemek” hem yönlendirmek” ve hem de zamanı geldiğinde zor durumda bırakmak” için işbirliğine” girmesi daha önceki millet deneyimlerle sabittir.

Avatar
sezgin 2017-10-30 10:08:57

diyanet-sen genel başkanını tebrik ediyorum. itidalli olmakta fayda görüyorum. bir alim olması farklı bir husus, diyanet işleri başkanlığı personeli olması asli husustur. başkanlık bir personeli için soruşturma açamıyorsa neden var?