Diyanet-Sen Giresun Şubesi 'Çanakkale ruhu..'

Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami ŞİMŞEK ''Çanakkale ruhu bizim için asla vazgeçilemez”

Diyanet-Sen Giresun Şubesi 'Çanakkale ruhu..'

Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami ŞİMŞEK ''Çanakkale ruhu bizim için asla vazgeçilemez”

15 Mart 2015 Pazar 17:36
Diyanet-Sen Giresun Şubesi 'Çanakkale ruhu..'
Grup sayfamız için  

DİYANET-SEN Giresun Şube Başkanı Sami ŞİMŞEK yayımlamış olduğu açıklama da Çanakkale Ruhunun milletimizin asıl birleştirici ana unsuru olduğunu söyleyerek, şu açıklamalarda bulundu:       

“Adına destanlar, şiirler, ezgiler, türküler söylenen, ağıtlar yakılan; yıllar geçmesine rağmen  kahramanlık mücadelesinin hala belleklerden silinmediği ve silinmeyecek olan 18 MART 1915 ÇANAKKALE ZAFERİ’nin yıl dönümünde şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, kahraman ecdadımızın bizlere bırakmış oldukları bu cennet yurdumuzda kardeşçe, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamayı temenni ediyorum.

Bir elinde Kur’an, bir elinde silahla kahramanlık mücadelesi veren şehitlerimizin zafere ulaşmasının yegâne ana unsuru iman dolu kalpleriyle, yüce Allah’a göstermiş oldukları teslimiyettir.  Her türlü silah, techisat, askeri üstünlüğünü elinde bulunduran düşman güçlerine üstünlük sağlamak ilahi kudretin takdiriyle mümkün olmuştur. Olmaya da devam edecektir. Hem ecdadımızın bizlere bıraktığı bu cennet vatana sahip çıkmak, hem de iç ve dış mihraklara karşı sarsılmaz bir yüreğe sahip olmak için gençliğimizi DİNİ DEĞERLERİYLE hem dünyevi, hem uhrevi olarak yetiştirmek zorundayız. Bugün ülkemizde yaşanan bir takım sokak çatışmalarının, terör olaylarının, kadın cinayetlerinin, ahlak çöküntülerinin, kardeş kavgalarının asıl sebebi ülkemizde geçmiş yıllarda manevi eğitim üzerindeki baskılar ve yasaklar olmuştur. Bir milleti millet yapan; o milletin milli ve manevi değerlere bağlı almış olduğu eğitimdir. Yıllarca bu ülkemizde inançlı kesime gerici, yobaz, bağnaz gibi iğrenç yakıştırmaları yapanlar, başörtülü kız çocuklarımızın eğitim hakkını elinden alanlar, 28 Şubat 1998 post modern darbesiyle İmam-Hatip okullarına ve Kur’an Kurslarımıza kesintisiz 8 yıllık eğitimle en büyük ihaneti edenler  ÇANAKKALE RUHUNA en büyük darbeyi vurmuşlardır. Sağ ve sol kesim sivil toplum örgütleri de ne yazık ki, mazlumdan yana olmaları gerekirken, zalimden yana olmuşlardır. 28 Şubat sürecinde orduyu darbeye davet eden Batı Çalışma Grubu (5’li çete), 1997 yılında yaşanan Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde de alnı secdeli, hanımı başörtülü, manevi değerlere bağlı birinin Cumhurbaşkanlığı makamı için adaylığı söz konusu olunca da bu defa; 41tane sivil toplum örgütü günlerce birlikte çalışma yaparak ULUSAL BİRLİK HAREKETİNİ kurmuşlardır. Atatürk Düşünce Derneği Başkanı Şener ERUYGUR başkanlığındaki Çanakkale ruhundan yoksun bu şahsiyetler üzülerek ifade edelim ki, kendilerini sağcı diye tarif eden KAMUSEN KONFEDERASYONUN’da tarihe kara bir leke olarak geçmiş şu açıklamalarını yapmışlardır: “CUMHURBAŞBAŞKANLIĞI MAKAMI’nın cumhuriyet değerlerini açık ve gizli bir şekilde içine sindirememiş kişi ve kişilerce işgali kabul edilemez.”                                                            

Herkes şunu çok iyi bilmeli ki, ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİN RUHU BİZİM İÇİN ASLA VAZ GEÇİLEMEZ. Bu değerlerden bu milletimizi hiçbir kimse  koparamayacaktır ve koparamamışlardır da. Bugün tüm okullarımızda Kur’an ve Siyeri Nebinin okutulması, Dini değerlerin çocuklarımıza öğretilmesi, her okulumuzda mescit açılması ÇANAKKALE RUHUNUN BİR TECELLİSİDİR.  Merhum Mehmet AKİF’in dediği gibi:

“Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez.                                                                                                           

Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez ” 
 
Öyleyse yapılacak tek bir şey vardır. O da; SAĞCISI, SOLCUSU, LAZI ÇERKEZİ, TÜRKÜ KÜRDÜ, ABAZASI, GÜRCÜSÜ  top yekun  millet olarak ÇANAKKALE RUHUNA sahip çıkıp, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe yaşamaktır. Şehitlerimizin kanlarıyla renklendirilmiş ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dünyanın her yerinde payidar kılmaktır.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.