Diyanet-Sen: 'Haçlılarla ittifak yapan FETÖ, İslam’a zarar verdi'

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, ‘Vaiz kılığına bürünen Gülen, FETÖ gibi bir örgüte terörist başı olmuş, gerçek yüzünü gizlemek için de yıllarca kamil ve mürşit kavramlarını kullanmıştır'dedi

Diyanet-Sen: 'Haçlılarla ittifak yapan FETÖ, İslam’a zarar verdi'

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, ‘Vaiz kılığına bürünen Gülen, FETÖ gibi bir örgüte terörist başı olmuş, gerçek yüzünü gizlemek için de yıllarca kamil ve mürşit kavramlarını kullanmıştır'dedi

29 Eylül 2016 Perşembe 13:25
Diyanet-Sen: 'Haçlılarla ittifak yapan FETÖ, İslam’a zarar verdi'
FETÖ tarafından İslami kavramların hem istismar hem de tahrif edildiğini ifade eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; ‘‘ Çok açık söylemem gerekiyor ki; FETÖ’nün din sömürüsü en fazla cemaatlere zarar verdi. Aslında FETÖ tarafından hedeflenen şeyde tam da buydu. Dini kullanarak, insanların temiz duygularını çalarak, dinin içini boşaltıp, güçlü bir geleneğe sahip olan birlikteliği dağıtmak.

FETÖ, İslam dünyası için haçlılar tarafından başlatılmış bir projeydi. Bu projenin tabana yayılması için de kullanılacak olan terimler, halkın yabancı olmadığı terimler olmalıydı. Unutulmamalıdır ki, bu sapkın örgüt devlet içerisinde nasıl bir paralel yapılanma içerisine girmişse, dinimize karşı da bir paralel örgüt olmuştur. DAEŞ  ile birlikte İslam’a en büyük saldırıyı yapan diğer bir örgüt FETÖ’ dür" dedi..

Başkan Bayraktutar konuşmasının devamında şöyle dedi. Halkımızın en masum anlamda kullandığı abi-imam-cemaat-şakirt-mürşit-kamil gibi bir çok kavram bu örgütün kirli tuzaklarında birer kılıf olarak kullanılmıştır.

Bizler halkın kendisi olarak bu ifadeleri kullanmaya devam edeceğiz fakat, teröristlerin bir zamanlar kullandığı bu ifadelerin hiçbir şekilde  bundan sonra kullanılmaması için herkesten ricacı oluyoruz.

Bu örgüt kuzu postuna girmiş bir kurt olarak daha fazla tahrifata sebep olmasın, bu sebeple Hava yolları imamı, Adliye İmamı, Bölge abisi, İl Abisi, İl İmamı gibi kavramların artık kullanılmaması gerektiğini, Bunun yerine FETÖ örgüt üyesi, Fetö ele başı, Fetö Adliye, Havalimanı sorumlusu gibi kavramların kullanılmasını ısrarla rica ediyoruz.

Hareket ve Mürit kavramlarının da FETÖ tarafından bilerek istismar edildiğini ifade eden Bayraktutar; Birliktelik için kullanılan bütün kavramlar FETÖ tarafından içi boşaltılmıştır.

Afyonladığı beyinlere kendisini kutsi bir varlık olarak gösteren, İslam’ın hükümlerini kendi amaçları doğrultusunda tevil eden FETÖ, Allah’ın haram kıldığı bütün hususları deşifre olmamak adına kendilerine göre uyarlamış, haçlı dünyasının istediği esnek bir din modeli ortaya çıkarmıştır. Dinimizde Allah tarafından kesin emredilen konular hakkında fikir yürütmüş, hoşgörü ve diyalog adı altında algı operasyonları başlatmıştır.

Himmet ve Hizmet maskesi altında yıllarca yapılan vurgunlarla halkın öşrünü, fitresini, zekatını kirli tuzakları için kullanmış, evine ekmek götürmekte zorluk çeken insanımızın vermekten çekinmediği öşürler fitreler yıllar sonra halkın üzerine bomba yağdıracak mankurtlar için harcanmıştır.

 ‘Vaiz kılığına bürünen Gülen, FETÖ gibi bir örgüte terörist başı olmuş, gerçek yüzünü gizlemek için de yıllarca kamil ve mürşit kavramlarını kullanmıştır diyen Bayraktutar, ‘Kamil sıfatını kendine has yöntemlerle kullanan terörist başı, gözünü diktiği arsaları, malı, mülkü peygamber rüyası yalanlarla halkımızın elinden almıştır. Gayesi hak olan mazlum insanımızın masum duygularını kullanan bu kişinin rüyalar yoluyla gönderdiği şizofren selamlar bir çok insanımızı mağdur etmiştir.

Başörtüsü ve Namaz hakkında ise Bayraktutar ‘ FETÖ örgütünün 28 Şubat sürecinde zayıflamaması için kullandığı taktikler şeytanın bile aklına gelmeyen cinstendir.  Tesettür ve Başörtüsüne furuat diyerek emri alında olan kişilere  ‘başörtüsü takmaya bilirsiniz’ diyen, örgüt mensuplarının deşifre olmaması için İslam’ın kesin emirlerinden olan namaz görevini bile kendi kafasına göre yorumlamış, ‘namaz kılmaya bilirsiniz’ talimatı  vermiş, ve yine kendi emrinde olan kişilere deşifre olmamak adına; içki, zina gibi haram olan bütün hususları serbest bırakmıştır. Bu yaklaşım şekli  haçlı zihniyeti gibi hedefe varmak adına önündeki bütün engelleri kendine has yöntemlerle egale etmiş, kurmuş olduğu örgütle geçmişte Hasan Sabbah gibi, Hariciler gibi, Haşhaşiler gibi haçlılarla ittifak yaparak İslam’a zarar vermiştir. 
Son Güncelleme: 29.09.2016 13:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.