Diyanet-Sen: Her şey Diyanet perosneli için!

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Niğde İl Divan Toplantısında üyelerine seslendi.

Diyanet-Sen: Her şey Diyanet perosneli için!

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Niğde İl Divan Toplantısında üyelerine seslendi.

26 Mart 2016 Cumartesi 16:23
Diyanet-Sen: Her şey Diyanet perosneli için!
banner283

Diyanet-Sen Başkanı Bayraktutar son yüzyıl içinde yetiştirilen neslin beyinleri yıkanmış, tarihine, milletine sahip çıkmaktan uzaklaştırılmış, Çanakkale ruhundan uzaklaştırılmış, çağdaşlık adı altında batıya özenti duyulmuş, dini ahlaki özelliklerinden uzaklaştırılmış bir nesil oluşturulmuş.

Bugün cumhurbaşkanımıza yapılan saldırıların yegâne temeli budur, çünkü cumhurbaşkanı şer odakların hayallerine çomak sokmuş, hedeflerine ulaşmaları noktasında kirli beyinlerin önüne adeta set olmuştur.

Artık Türkiye eski Türkiye değil. Dindar bir neslin kendi silahını, kendi savunma mekanizmalarını oluşturma hayali şer odakların her an yeni bir senaryo hazırlamalarına sebep olmuştur.

Türkiye 1940’lı yıllardaki Türkiye değil, Türkiye 1980 yıllarında 12 Eylül ihtilalinde yetmiş sente muhtaç olan bir ülke değil. Türkiye İslam dünyasına, Ortadoğu’ya yön verecek, tekrar İslam Dünyasının lideri, hamisi, ağabeyi olacak bir ülke. İşte şer odakların korktukları tek mesele bu.

Ortadoğu’da emperyalist dünyanın hakimiyeti için, emperyalistlerin Ortadoğu’nun bütün yer altı kaynaklarının hakimi olmaları için Kürtlerin, Türklerin, Arapların kavga etmesi gerekmektedir. Kurulan tuzağın esas sebebi budur.

Alparslan silahlı kuvvetleriyle Türklerin yanında yer almışlardır. Türklerle Kürtlerin kardeşliği böyle başlamıştır. Bu zamana kadar yalan yazan tarih sadece Kürtlerin ihanetlerinden, isyanlarından bahsetmişlerdir.

Sadece Kürtleri değil, beyaz Türkler olarak kendilerini adlandıran bu milletin değerleri ile kavgalı olan, bu milletin dini ile tartışma çıkaran, içimizde yetişen hainler, Müslüman Türklerden de rahatsız olmuşlardır.

Benim dedelerimin başındaki sarığa saldırıp İslam’ı kendilerine tehdit olarak görenler her zaman bir saldırı halinde olmuşlardır. Jön Türklerin, ittihat ve terakki mensuplarının yaptıklarını gerçek tarih unutmayacaktır. Batıya siyaset öğrensinler diye gidenlerin çağdaşlık adı altında bu ülkeyi dininden değerlerinden uzaklaştırmak isteyenlerin hainliklerini gerçek tarih unutmayacaktır.

Abdülhamit’i kızıl sultan olarak adlandırdılar, Jön Türkleri de ilerici olarak adlandırdılar. Unutmayın Osmanlıyı dış dünya yıkmadı, Osmanlıyı yıkanlar işte içimizdeki hainlerdi.

Bugün oynanan senaryolara bakıldığında sadece tarihlerin değiştiğini göreceksiniz, isimlerin değiştiğini göreceksiniz. Ama değerlere karşı duran ve değerlere saldıranlar hep olmuştur.

Dün tarihin yazmaktan çekindiği gerçekler, bugün gün yüzüne çıkarken aynı hatanın tekrar etmemesi için taraf tuttuğumuzu buradan tekrar ilan ediyorum. Din görevlileri her zaman devletinin çıkarlarından, inancının gereklerinden, yarının yol göstericisi olma vasfından yana her zaman taraf olmuştur. Tarafımız camiyi ahıra çevirmek isteyenlere karşı bir çığlıktır. Tarafımız dinini yaşamak isteyenleri her zaman ötekileştirenlere karşı bir settir. Tarafımız milletinin ve devletinin çıkarlarını gözetmek yerine, dış mihrakların maşalığına soyunanlara karşı dik durmamızdır. Tarafımız yeniden büyük Türkiye hayaline zeval vermek isteyenlere karşı bir olmamız, birlik olmamız, iri ve diri olmamızdır. Tarafımız tarihten bu yana kardeşlik bilinciyle yola çıktığımız bu kutlu yolda bizi birbirimize düşürmek isteyenlere karşı bir uyanıştır. Tarafımız bizim bizden başka dostumuzun olmadığını bilerek birbirimize kenetlenmektir.

Bizler din görevlileri olarak sadece bir yerde taraf olmayız, o da mihrapta. Mihrap Mevlana’nın o veciz ifadelerindeki ‘ne olursan ol yine gel’sözlerindeki derin manada saklıdır.

Sendikal çalışmalar hakkında da konuşan Bayraktutar Devlet güvencesi altına giren taşeron çalışanları sevinirken Fahri ve Vekil kardeşlerimin unutulacağını düşünmüyorum ifadelerini kullandı.

Bayraktutar; ‘Her platformda, yaptığımız bütün açıklamalarda ve görüşmelerde bu kardeşlerime son kez kadro verin dedik. Görüşmelerimiz gayet iyi gidiyor, biz Diyanet-Sen olarak bir karınca misali bu yola çıktığımızda imkansız diyenler vardı, olmaz diyenler vardı, Diyanet-Sen hayal görüyor diyenler vardı, hepsine bir cevap verdik. Onlara dedik ki; Eleştirmek yerine, taşın altına sizde elinizi koyun, din görevlileri için alınacak olan kazanımlar şahsilik gözetmez. Yarın sınavsız geçiş hakları tanındığında bu haklar sadece Diyanet-Sen üyeleri için olmayacaktır. Verdiğimiz mücadele din görevlilerinin çıkarları doğrultusundadır. Bu mücadelede ellerinden bir şey gelmeyenler hiç bir şey yapamasalar da gölge etmesinler. Biz verdiğimiz desteğin her zaman arkasında olduk, bu desteği mücadeleye çevirme hususunda din görevlilerinin destek ve dualarıyla kervan yürüyecektir.

Gün kervanda birleşme vaktidir. Gün eleştirmeden, ötekileştirmeden Diyanet-Sen çatısı altında üye menfaatleri için koşturma günüdür’ ifadelerini kullandı. 
Son Güncelleme: 12.04.2016 03:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hamdi 2016-03-27 01:03:56

gün gelir, alin teri yerine beleş hak elde etmeye çalşanlar kahraman ilan edilir lerrrrrrrrrrrrrrrrrr...içler acısı durum....böyle sendikacılık olmaz...sendika haksızlığa karşı hakkı savunur...hak yemeği savunmaz...pe-ki sınavla memleketin bi ucundan bi ucuna okuyup gerek maddi-gerek manevi sıkıntılar çekip mezun olan ilitamlılar a özel bi ayrıcalık lık verilecek mi?

Misafir Avatar
Ertuğrul 2016-03-28 09:59:58 @Hamdi

saygıdeğer hocalarım şimdi sendikayı bir kenara bırakıp düşünelim. hepimiz din görevlisiyiz, insanlara hakkı hukuku anlatıyoruz, kul hakkının ne derece olduğundan bahsediyoruz. memleketinden uzakta örgün okuyanlar ne olacak peki onların hakkı ne olacak? yazık değil mi onlara? üniversite sınavına hazırlan, 28 şubat zulmünü yaşa binbir zorlukla üniversiteyi kazan, 4 yıl memleketinden uzakta üni̇versi̇teni̇ oku. sonra da bi̇ri̇leri̇ sinavsiz i̇li̇tam çıkarsın. i̇litam başlı başına bir zulumdür haksızlıktır. kul hakkını ihlaldir. vizelere internetten girsinler, tez hazırlamasınlar, kur'an-ı kerim yüzü açmadan, ezber yapmadan mezun olsunlar. ben ilahiyat mezunuyum diye ortada dolaşsınlar. kurslarda hanımlara daha harekeleri öğretme becerisine sahip olmayan , fil suresinden aşağısını bile tam ezbere bilmeyen hoca hanımlar öğretmen oldular. boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hakkını alacağı gün gerçek ilahiyatçılar, ilitamcılardan ve ilitama katkı sağlayan herkesten hakkını alacaktır.

Beğenmedim! (1)
Avatar
fahri 2016-03-26 20:21:57

Allah senden bin kere razı olsun sayın başkanım. Biz senin üyen bile olamazken bizim için bu kadar uğraşym ya daha ne yapacaksın sen bizler için elinden geleni yaptın tevekkel Allah inş.

Avatar
selim 2016-03-26 21:43:04

vAllahi yök, ösym ni̇n sayfasina baktim sinavsiz geçi̇ş di̇ye bi̇r şey göremedi̇m,gören varsa nerde yaziyo buradan bi̇ldi̇rsi̇n bi̇zde ona göre di̇key geçi̇ş sinavina çalişmayalim. müslüman müslümani kandirmaz,yalan söylemez,.............

Avatar
Vatandaş 2016-03-27 17:13:17

Başkan eğer adalet ve hak arıyorsan örgün okuyanlara haksızlığın önüne geç ve ilitam denen adaletsiz sistemi ortadan kaldır iyice adaletsiz hale getirmek için çabalama

Misafir Avatar
Ertuğrul 2016-03-28 09:49:11 @Vatandaş

Aynen katılıyorum hocam. Şükür ki benim gibi düşünenler de varmış.

Beğenmedim! (0)
Avatar
muhammed imam 2016-03-26 17:30:37

Sayin baskanim gayretlerinizi tebrik ediyor dualarimizi gonderiyoruz baskanim 4b lilerede kadro mujdesi bekliyoruz torbanin icinden selamlar

Avatar
Sözleşmeli 2016-03-26 20:27:23

Önce sözleşmeli çalışanlara kadro isteyin sayın Başkan sonra bedavadan kadro isteyen fahri ve vekillerle ilgilenin

Avatar
Ali 2016-03-26 18:23:46

4B personeli için kadro nezaman?

Avatar
İmam 2016-03-26 20:07:46

Ben 4iki bu imam olarak bize de kadroya dair müjdeli bi haber gelsin istiyorum artık tüm yetkililere sesleniyorum 4bliler olarak bizimde sesimizi duyum