Diyanet-Sen Kanlı Ellere Lanet Yağdırdı!

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar son günlerde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Diyanet-Sen Kanlı Ellere Lanet Yağdırdı!

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar son günlerde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

25 Temmuz 2015 Cumartesi 14:10
Diyanet-Sen Kanlı Ellere Lanet Yağdırdı!
banner283
 
Bayraktutar; ‘ Yıllardır Ortadoğu coğrafyasında ve bölgemizde, Müslüman ve mümin insanları hedef alan ,İslam’ı her an kötülemeyi ve barbar bir din olarak göstermeyi hedefleyen batı dünyası  ve maalesef içimizde bulunan uzantıları, kan akıtmaya,  İslam’ı kendisine yaşam  bicimi edinmiş insanlar üzerinden İslam’a kin kusmaya devam etmekteler. 
 
Son birkaç gündür yaşadığımız olaylar gösteriyor ki, başta zalim İsrail devleti olmak üzere, emperyalist güçler Ortadoğu ülkelerinin ve ülkemizin ekonomik kaynaklarını, enerji kaynaklarını, yetişmiş insan kaynağını, ülkemizin güzide gençliğini, Müslüman gençliğini kullanmak istemekte ve kullanmayı amaçlamaktadır.
 
Yıllardır, zulüm gören, bu coğrafyadaki insanlarımız bunları hak etmemektedir. Siyasi görüşü ne olursa olsun  hiç bir yere mal etmeden, hiçbir kaba sığdırmadan etnik kimlik ayırımı  yapmadan sadece insan oldukları için  öldüklerine, vefat ettiklerine bütün ülke olarak üzülmeliyiz. 
 
Her Müslüman bilinçli, üretici ve aklıyla  hareket eden insandır. Çünkü biz yaratılanı severiz yaratandan ötürü anlayışıyla hareket etmekte, ve bu şekilde yaşamaktayız. İnsan akılcıdır, Müslüman aklıyla hareket eder, başkasının aklıyla kendisini tehlikeye atmaz.
 
Bilinmelidir ki ülkemiz  genç  ve dinamik bir nüfusa sahiptir.  Bu  nüfus  yasları itibariyle  hayatının  normal akışı seyrinde  başka insanlar   tarafından  kontrol altına  alınmak istene bilir. Olumsuzlukların ve kötülüklerin içine farkına   varmadan düşebilirler. Bu gençlerimizi bu tür olumsuzluklardan uzak tutmak  en başta anne babaların sorumluluğundadır.
 
Bu ülkede  farklılıkların bir kazanım olduğunu, bunların demokrasinin bir gereği olduğunu, çeşitliliğin saldırgan ve kaybeden bir gençliğe dönüşmemesi gerektiğini, farklı yaşam ve kültürlerin  gençlerimize ve insanımıza  zarar  değil, fayda noktasında değerlendirilmesi gerektiğini, anne babalar çocuklarına  anlatmalılar. 
 
Bu durum okul eğitimi kadar önemli bir husustur. Bir genç insanın eğitim alması, evlenmesi, iş hayatına atılması, askerliğini yapması gibi görevlerin yanı sıra, kendini vatanına ve dinine  bağlı bir insan olarak yetiştirmesi de zorunludur.
 
Biz toplum olarak, ülke olarak bu kavramlar üzerinde yoğunlaşmalı, günlük olaylarla değil, yukarıda bahsettiğimiz ahlaki yapı ile öne çıkmalıyız. Bizim çatışmacı bir gençliğe değil, uzlaşmacı bir gençliğe ihtiyacımız vardır. Anne  babaların  başlıca görevi ayırım yapmadan insanı insan olduklarından dolayı sevme bilinciyle yetiştirme ve eğitimi o gönde tamamlamaktır. İslam dinide bunu emreder.
 
Şanlı Urfa Suruç da  meydana gelen vahim olaylar, otuzdan fazla insanın hayatlarını kaybetmesine  neden olan bir terör saldırısıdır. Adıyaman’da, Diyarbakır’da Polisimize askerimize sıkılan kurşunlar hepimizi derinden yaralamıştır.
 
Devletine, Polisine Askerine sıkılan her bir kurşunun  aslında bu vatan topraklarına ve 77 Milyon insanımıza zarar verdiğini görmemiz, farkına varmamız ve bunu  anlatmamız gerekmektedir. Orada Şehit olan bir Askerimiz ya da bir polisimiz hepimizin evladıdır. Bu insanların görevi, orada bulunma amaçları bölge insanını kötülüklere karşı korumaktır. Bu bilinci biz buralarda görebiliyor ve farkına varabiliyorsak, o bölgede yaşayan insanlarımız da artık  farkına varmalılar. Unutmamalıyız ki, bu ülkede, lazıyla, Türküyle, Kürdüyle, Çerkez’iyle bizim bizden başka dostumuz, kardeşimizin olmadığını bu olaylar bir kez daha göstermiştir.
 
Kardeşliğin, birlik olmanın, dirlik olmanın, vatan sever olmanın  yolunu öğreten en önemli unsur yüce Kitabımızdır. Kur’an’dan İslam’dan , Dinden mahrum edilen  ve uzaklaştırılmak istenilen  bu gençlik başı boş bırakıldığında, sahiplenilmediğinde maalesef terör örgütlerinin  ve İslam düşmanlarının ellerine düşmektedir. Bu ülkede  var olan gençliğin, iyi bir geleceğe sahip olması, düzgün yaşayabilmesinin tek yegane yolu İslam ve Kur’an’a göre yetiştirilmelerinden geçer.
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali 2015-07-27 09:45:19

ilitam ne oldu ilitam hocaaaa

Avatar
Erdin Şafakcı 2015-07-29 16:26:34

Dayın Başkan'ım, Allah Razı olsun.