Diyanet-Sen, "Kürt değil siyonizm sorunumuz var"

Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet- Sen) Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Doğu ve Güneydoğu'daki dış kaynaklı terör olaylarının...

Diyanet-Sen, "Kürt değil siyonizm sorunumuz var"

Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet- Sen) Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Doğu ve Güneydoğu'daki dış kaynaklı terör olaylarının...

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
13 Şubat 2016 Cumartesi 17:50
Diyanet-Sen, "Kürt değil siyonizm sorunumuz var"
banner221
Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Doğu ve Güneydoğu'daki dış kaynaklı terör olaylarının Kürtleri ötekileştirmek ve dinsizleştirmek amacıyla yapıldığını belirterek, camilerin yakılmasına tepki gösterdi.

Burdur İl Divan toplantısına katılan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşanan olaylara değindi. Bunların 30- 35 yıldır yaşandığını ve ülkenin başına bela olduğunu söyleyen Bayraktutar, "Yani "Kürt hareketi, Kürt haklarının korunması, Kürt siyasi haklarının geliştirilmesi" diye başlayan hareket olarak gösterilse de bugün sonuç itibarıyla öyle olmadığını, tamamen dış kaynaklı olduğunu, materyalist, sosyalist, komünist, ateist bir örgütlenme biçimi olduğu ortaya çıktı" dedi.

Özellikle hendek olaylarının Müslüman Kürt milletini ötekileştirmek ve dinsizleştirmek amacıyla yapıldığını savunan Bayraktutar, "Tarihte çok denenmiş, Türklerle Kürtlerin ve Arapların birbirinden ayrılması. Bu bölgede bu üç milletin de birbirinden ayrılması gerekir emperyalist dünyanın bu bölgedeki hakimiyetinin rahatlıkla sağlanabilmesi için. O nedenle bunun üzerinden her zaman bu kavga süregelmiş. Bugünkü camileri yakmaları, ibadethanelere saldırmaları, özellikle Müslümanlığın, İslam'ın değerlerine saldırmaları bunun açık bir örneği, bir Kürt hareketi olmadığının. Çünkü ölen de Kürt, evinden sürülen de Kürt, annesinin kucağında ölen de Kürt evladı, Kürt yavrusu. Bu tehlike şu anda halen de devam etmekte. Bu da özellikle Doğu ve Güneydoğu'daki olayların Suriye'yle daha önceden de Irak olaylarıyla bağlantılı olduğu görülmektedir" diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 13.02.2016 19:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
behizade hoca 2016-02-13 20:13:35

ama kürtlerin gerçekten sıkıntıları var....kürdüm benim erzurumlu ve yozgatlı sorunum var...adamlar çok bölücü geçenlerde sınava girdim adam ağrılılığıma vurgu yaptı...ve uzmanlık sınavında yozgatlı uzmanımız bana oporasyonel yaklaştı.....adeta tokatladı....bu beni yaraladı mühtemelşen miras olarakta çocuklarıma kalacak.

banner220