Diyanet - Sen Mardin Şubesinden kınama!

Diyanet Sen Mardin Şubesi adına Abdulkadir Kurtuluş ''Rahmet elçisinin kutlu mesajı barış ve adaletin teminatıdır. Bu mesaja dil uzatanları şiddetle kınıyoruz''! dedi.

Diyanet - Sen Mardin Şubesinden kınama!

Diyanet Sen Mardin Şubesi adına Abdulkadir Kurtuluş ''Rahmet elçisinin kutlu mesajı barış ve adaletin teminatıdır. Bu mesaja dil uzatanları şiddetle kınıyoruz''! dedi.

16 Ocak 2015 Cuma 18:28
Diyanet - Sen Mardin Şubesinden kınama!
banner283
Facebook Sayfamız için  

Allah, bütün varlıkları (yer, gök, deniz, kara ve canlılarla beraber bütün kozmos) insanların hizmetine sunmuş ve insanların şaşkınlık içinde kalmasına, sapık yollara dalmasına karşı da hak yolları gösteren peygamberler göndermiştir.
Hz. Adem’den Hz. Muhammed’e kadar gelen peygamberlerin hepsi insanlık için birer rehber, birer örnek ve birer mümtaz şahsiyet olduğuna iman ederiz. Asla birini diğerinin karşısında görmez ve muhabbetimizi esirgemeyiz.

Kutsalın kaynağı Kuddus olan Allahtır. Allahın kutsamadıklarını ve kaynağını Allah’tan almayan hiç bir şeyi kutsal görmediğimiz gibi Allah’ın iman etmemizi emrettiği ilkeler ve sembolleri de canımızdan aziz biliriz.
Biz kimsenin -batıl da olsa- kutsallarına hakaret edilmesini tasvip etmediğimiz gibi, başkalarının da kutsallarımıza karşı hakaretten kaçınmasını bekleriz. Çünkü biz bu ahlak ve nezaket yaklaşımını örnek insan Hz. Muhammed’ten öğrendik.
Yoksulların, mahrumların, mağdurların ve mazlumların hamisi olan Peygamberimize yönelik haddini aşan bazı yazı-çizi ve lafazanlıkların maalesef gündemi işgal ettiğini üzüntüyle görmekteyiz.

Altın yere düşmekle kıymetinden bir şey kaybetmediği gibi, teneke altın suyuna bulamakla da kıymet kazanmaz. Kutsal değerlerimize kin, nefret ve düşmanlıklarını yazı-çizi ve nutuklarıyla kusan bazı vicdan ve ahlak yoksunu kalemşörlerin karaladığı mevkuteler- güneş misali- kıyamete dek ışık saçan Hz. Muhammed’in kutlu mesajına gölge düşüremeyecektir.

Fransa’da ahlaksız ve gerçek dışı karikatürleri yayınlayarak İslam düşmanlığını ifşa edip bunun üzerinden oluşturulan provokasyonları marifet zannedenleri şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.
Müslümanların kutsallarına hakaret etmeyi hiç kimse düşünce ve ifade özgürlüğü ambalajıyla mazur ve meşru gösteremez.

Onlarca insanın canına mal olan bu ahlaksız ve provakatif karikatürlerin Türkiye’de Cumhuriyet gazetesi tarafından yayımlanması tam bir alçaklık ve küstahlıktır.

Papa Francis, Charlie Hebdo konusunda ‘Düşünceyi ifade etmenin de bazı sınırları vardır. Özellikle bir insanın inancına hakaret edilmesi ya da alay edilmesi durumunda düşüncesini ifade ederken halkın duyarlılığının gözetilmesi gerekir… Eğer yakın arkadaşım Dr. Gasparri anneme küfrederse bir yumruk yemeyi bekleyebilir. Bu çok normaldir. Kimseyi provoke edemezsiniz. Kimsenin inançlarına hakaret edemezsiniz. Kimsenin inançlarını dalga konusu yapamazsınız. derken; Zaman gazetesi’nin, büyük bir pişkinlikle Cumhuriyet Gazetesinin yaptıklarını ‘düşünce özgürlüğü’ üzerinden savunması ibret vericidir. Bununla adeta, hükümetin savunduğu kutsallar bile olsa karşısında duranlarla işbirlikçi olunacağını ortaya koymaktadır.
 
Bütün dünyada olduğu gibi Batıda da, bütün zamanlarda olduğu gibi bu gün de Hz. Muhammed, merak edilmeye ve izlenmeye devam edilmektedir.

Paganist düşünceler ve karmaşık teolojiler insanları tatmin etmemekte ve hakikat arayışında Kuran-ı Kerim’in mesajları ve peygamberimizin örnek hayatı büyük bir cazibe oluşturmaktadır.

Batı’nın ve yerli işbirlikçilerinin en büyük korkusu da Peygamberimizin cazibesi ve sevgisidir.

İslamı ve Kutlu elçisini kan, şiddet, nefret ve barbarlıkla karikatürize ederek hiç kimse Hz. Muhammed sevgisini azaltmaya güç yetiremeyecektir.

Batıda kabartılan İslamofobia, milliyetçilik ve yabancı düşmanlığı,  üçüncü dünya savaşının fitilini ateşlemek kadar tehlikelidir.

Mardin Diyanet Sen olarak çağrımız; İnsanlık için rahmet ve vicdan elçisi olan Hz. Muhammed’in daha yakından, daha doğru ve daha derinlikli tanınması için seferberlik ilan ederek bu kirli oyunu bozmalıyız.
 
Halkımız provakasyonlara kapılmadan basiret, ahlak ve bilinçle bu derin tezgahlara alet olanları teşhis ve ifşa ederek tuzaklarını boşa çıkaracaktır.

Tevhid, Adalet, Ahlak ve Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed’in mesajına ve hatıratına olan sadakatimizi bir kez daha ilan eder; Düşmanca ve küstahça iftira dolu karalamaları meslek edinen güruhu da lanetliyoruz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.