Diyanet-Sen Rotasyonda istediğini aldı

Rotasyonda imamların istediği oldu.

Diyanet-Sen Rotasyonda istediğini aldı

Rotasyonda imamların istediği oldu.

08 Ocak 2015 Perşembe 23:08
Diyanet-Sen Rotasyonda istediğini aldı
Facebook Sayfamız için  

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar  Diyanet-Sen ve teşkilatın Rotasyonla ilgili sorunlarını Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr Mehmet Görmez’e bir kez daha iletti.

Uygulanan rotasyonun adil olmadığını, uygulama şeklinde bile eksikliklerin olduğunu belirten Bayraktutar Becayiş konusuna da değindi. Becayişin illerde farklı farklı uygulanmasının  bir muamma oluşturduğunu, beklenen aktiviteyi, motivasyonu oluşturmadığını söyledi.

Rotasyon Konusunda Konuşan Bayraktutar; ''90 yıldır uygulanamayan  rotasyonun özellikle Ak Parti döneminde uygulanıyor olması din görevlilerinin kafasını karıştırmaktadır.90 yıldır uygulanamayan Rotasyonun alel acele uygulanmak istenmesi çalışanın sosyo- psikolojik durumunu düşünmeden işleme alınması karşısında çalışanlar şaşkınlık içerisine girmiştir. Bu karar tek taraflı alınan bir karar olduğu gibi çalışanın durumu hiçbir şekilde göz önünde bulundurulmamıştır'' ifadelerini kullandı.

''Bulunmuş oldukları yerlerde başarılı bir şekilde  görevini yürüten  personelimiz kendilerini  beklenmedik bir ceza modeliyle cezalandırıldıklarını  düşünmekteler. Yıllarca çalışan personelimiz bir mükâfat beklerken verilmiş olan bu kararın adeta ceza olduğu konusunda ayrıca tedirginlik içindeler, Nedeni sorulduğunda kendilerini, ailelerini geleceğe hazırlayan, kurulu bir düzenin içinde cemaat ve sosyal ortamın düzen algılamasında sıkıntısız bir şekilde görevini yerine getiren personel, yapılmak istenen Rotasyon kararı ile aileleri çalışanları ve ayrıca iş verimliliğini etkileyen bu kararın kabul edilir bir tarafı olmadığını'' iletti.

Bayraktutar Rotasyon konusunda, ''Diyanet çalışanlarının yüzünü güldürecek yeni bir düzenleme ile tekrar ele alınmasını aksi durumda eylem kararlarını uygulamaya geçireceğini''  ifade etti.
 
Ayrıca İlitam, Diyanet Akademisi  konularında Diyanet-Sen’in Başbakana  ve YÖK’e taşıdığı teklifleri, ayrıca Müftülerin resmi nikah konusundaki teklifini hayata geçirmek için  Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e ileterek  bu konuda kendilerinden destek istediğini belirtti.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet  Bayraktutar; ''En son aldığımız kazanımımız olan hastanelerde din psikoloğu talebimiz 2008 yılında beri Toplu sözleşmelere taşıdığımız kararlardır. En son yaptığımız toplu sözleşmelerde de bu kararımızdan taviz vermeyeceğimizi o dönemlerde ilan ettik. Bugün çalışmalarımızın meyvesini verdiğini görmek aldığımız kararlarda ve üyelerimiz için istediklerimizde ne kadar haklı bir duruş sergilediğimizi gördük. 07.01.2015 tarihinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile imzaladığınız anlaşma ile talebimizi destek verip imzaladığınız için sizlerden teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kullandı.
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Mehmet Görmez; ''Yetkili sendika olan Diyanet-Sen’in çalışmalarını takip ettiğini, taktire şayan çalışmalar yapıldığını, öncelikle Diyanet-Sen Genel Başkanı ve ekibini  üye ve teşkilatın dertleriyle dertlenen sivil toplum vasfınızdan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Rotasyon konusunda bana ilettiğiniz taleplerinizi dinledim, her yeni uygulamada olduğu gibi uygulama aşamasında sıkıntıların oluşa bileceğini görüyorum, fakat Diyanet İşleri Başkanlığının hizmet geleceği ve verimliliği açısından ilkesel olarak rotasyondan tamamen vazgeçmemiz mümkün görünmüyor. Fakat yetkili sendika olan sizlerin  talepleri doğrultusunda  süre ve uygulamadaki idari aksaklıkları tekrar ele alarak yeniden düzenlenmesi talimatını vereceğim'' ifadelerini kullandı.

''Yetkili sendika olarak hastanelerde din görevlisi talebiniz gibi diğer söz konusu taleplerinizde de gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Lisans tamamlama teklifinizin dışarıya kapalı sadece Diyanet çalışanlarının talebini karşılayacak şekilde uygulanmasını istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Görüşmede Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Osman Aydın hazır bulundu.
 

KAYNAK:DİNİHABERLER.COM
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
i.h 2015-01-08 23:18:35

Rotasyon şart.Fakat bu şekilde olmaz.merkezdeki gene merkezde.sadece mahalle değişti.hatta 05 yıldır aynı camide olan beldede olan 60 lık dede bizde sahilde lojmanı olan daha da merkez bir yere geldi.belden merkeze.birde toplantıda isyan etmez mi bize neden yolluk verilmedi diye.nerdeyse ağlıycaktı.böyle olmamalı rotasyon.35 yıl aynı camide görev yapmış toplam 40 yıla yakın artık git.başta cemaati onu görmek istemiyor ama o haalaa kör.bu durumun idarkinde olmayan idarecilerimz de maalesef onu ödüllendirdi lojmanlı daniz kıyısına.oh ne alaaa memleket..

Avatar
mehmet sapmaz 2015-01-08 23:20:23

inşallah hayırlı bir gelişme olurda kafamızdaki telaşeyi atıp görevimize aşkla devam ederiz.

Avatar
imam 2015-01-08 23:23:07

____ADMİNİN YORUMU___Kansız kanına mı dokundu? adam gibi yorum yazamaz mısın?

Avatar
süleyman bakır 2015-01-08 23:23:17

ben bu yazıdan halen elde edilmiş bir kazanım göremedim gören varsa lütfen benide aydınlatsın.selam ve dua ile......

Avatar
hakan 2015-01-08 23:27:13

torpille merkezdeki camilere kapak atıp.30 yıl gençlerin önünü açmayanlar ne olacak..kalite için rotasyon şart..her kurumda var ..diyanette de adil bir şekilde olmalı..diyanetsen ağaların paşaların sendikası olmuş..köyde garibim zor şartlar altında görev yapanlar görmez tabii.

Avatar
ahmed 2015-01-08 23:27:45

Şu nakil sınavlarındaki 70 puan mevzusu ne oldu bu konuda bu zulümde bir düzeltmeye gidilmeyecek mi

Avatar
AHMET ŞEFİK 2015-01-08 23:28:16

İLAHİYAT FAKÜLTELERİNİ SINAVLA KAZANANLARA HAKSIZLIK OLUR....LİSANS TAMAMLAMA DİYANET PERSONELİNE SINAVSIZ HAK VERİLİRSE O,ZAMAN HUTBELERDE İMAM KARDEŞLERİMİZ ADALET AYETLERİNDEN BAHSEDEMEZLER....

Avatar
imam 2015-01-08 23:30:04

akşamdan beri beklettiğiniz bumuydu haberin başlığını gören sanki savaş kazanmış komutan edasıyla reklam yapıyosunuz.