Diyanet-Sen Şube Başkanı Sami Şimşek; “Hükümet istiyoruz, kargaşa değil”

Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami ŞİMŞEK Ramazan ayı ile ilgili yapmış olduğu açıklamada birlik ve beraberliğe, kardeşliğe vurgu yaparak; kurulacak hükümet için siyasilere de seslenerek şu açıklamalarda bulundu:

Diyanet-Sen Şube Başkanı Sami Şimşek; “Hükümet istiyoruz, kargaşa değil”

Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami ŞİMŞEK Ramazan ayı ile ilgili yapmış olduğu açıklamada birlik ve beraberliğe, kardeşliğe vurgu yaparak; kurulacak hükümet için siyasilere de seslenerek şu açıklamalarda bulundu:

20 Haziran 2015 Cumartesi 02:55
Diyanet-Sen Şube Başkanı Sami Şimşek; “Hükümet istiyoruz, kargaşa değil”
Grup Sayfamız için  

“Evveli rahmet, ortası mağrifet (günahlardan arınma), sonu da cehennem azabından kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayına girmiş bulunmaktayız. Mü’minler olarak ramazan ayını karşılamanın heyecanı içerisindeyiz. Manevi duyguların perçinleştiği, insanların ibadete daha fazla yöneldiği, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin daha çok pekiştiği, büyük küçük herkesin, makam mevki gözetmeksizin aynı safta omuz omuza namazda saf tuttuğu mübarek bir aydayız. Bu mübarek ayın bu güzelliklerini fırsat bilerek; akraba ve komşularımızla, eş ve dostlarımızla aramızda herhangi bir sıkıntı varsa, sıkıntıları gidermenin işte tam zamanı.

Toplumumuzda kimileri en üst refah düzeyinde yaşarken;  kimi insanlarımız açlığın, sefaletin içerisinde boğuşmanın çilesini çekiyor. Bu nedenlerle de bu mübarek Ramazan ayı kendi kendimizle de hesaplaşma ayıdır. Her türlü nimetin hazzını yaşarken; açlığın, sefaletin, garibanlığın adeta bağımlısı hale gelenlere ne kadar yardım ellerimizi uzattık, bu ay bizler için muhasebe ayıdır. 

Bizler “Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir.” diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Gelin hep beraber bu ayda kendi kendimizle veya sadece ailemizle değil, etrafımızdaki kişilerle de bu ayın güzelliklerini hep beraber yaşayarak, bu Ramazan ayının hazzını hep beraber tatmaya çalışalım. Bazen hanelerimizde pişen yemekten komşuya ikram ederek, bazen de iftar sofralarımıza komşularımızı davet ederek bu Ramazan ayımızda paylaşımcı olalım. Kimsesizleri, yetim ve öksüzleri, fakir fukarayı da gönül sofralarımızdan eksik etmeyelim ki, Ramazan sofralarımız da böylelikle bereketlenmiş olsun.  Anne babalarımızı, akrabalarımızı, büyüklerimizi de hal hatır edelim ve onlarla da gönül sofralarında buluşalım ki, onların da hayır dualarını almış olalım.

Diyanet İşleri Başkanlığımız: “Vakit iyilik vakti, bu Ramazan ve her zaman”  temasıyla bu ayda iyiliğe, kardeşliğe, hoşgörü ve sevgiye,  saygıya, paylaşmaya vurgu yapmıştır. Oruç iyilik demektir. Kardeşlik demektir. Paylaşmak demektir.  Öyleyse toplum olarak bu mübarek ayda tüm ihtiraslarımızı, benliğimizi, egolarımızı bir kenara bırakıp; ülkemizin kalkınması, milletimizin kardeşliğinin pekiştirilmesi, sosyal adaletin sağlanması için hepimiz üzerimize düşen görevleri yapmanın gayreti içerisinde olalım. Yıllarca ülkemizin terörden çektiği acıları hep beraber yaşadık. Kirli emelli iç ve dış hainler gençlerimizin beyinlerini yıkayarak terör kamplarına itmiş, eli silahlı vatan ve millet düşmanı haline getirmişlerdir.  Gençliğimizi bu tehlikelerden korumak için de bu mübarek Ramazan ayı bizler için yine ayrı bir fırsattır. Bu mübarek ayın manevi ikliminden nasiplenecek gençlik asla kirli planların tarafı olmayacaktır. Bu nedenle okulların da tatil olmasını fırsat bilerek;  bu ayda çocuklarımızı, gençlerimizi Yaz Kur’an Kurslarımıza göndererek onları Kur’an’la, camiyle, namazla, oruçla, ibadetlerle buluşturalım. Birer FATİH, birer NENE HATUN olmalarını sağlayalım.

Toplumsal uzlaşmalara da bu mübarek ay en büyük fırsattır. Ülke olarak yeni bir seçimden çıktık ve halkımız tek başına iktidarı herhangi bir partiye vermedi. Ülke menfaatini ön plana alarak; siyasilerimiz de bu mübarek ayın manevi atmosferini iyi değerlendirmeli,  bir an önce hükümeti kurarak Türkiye Büyük Millet Meclisinden güvenoyu alıp, ülkemiz ve milletimiz için Milletvekillerimiz çalışmalarına başlamalıdır. Kaybedilen her vakit; ülkemize ekonomik, kültürel, sosyal, siyasal telafisi zor zararlara yol açacaktır. Tüm siyasilerimizden duyarlılık bekliyor, halkımızın beklentilerine cevap verebilmek için sorumluluk almalarını istiyoruz.

Bu sorumlulukla hareket edenleri halkımız takdir edecek, sorumluluklardan kaçarak ülkemizde kargaşa ortamı oluşturmak isteyenlere ise gelecek seçimlerde en büyük cevabı verecektir. Çevremizdeki İslam ülkelerine baktığımızda akan kanı, akan gözyaşını görürken, dünyada yaşayan Müslümanların zulümlere maruz kaldığını izlerken bizim kargaşaya prim vermeye asla tahammülümüz olmayacaktır.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.