Diyanet-Sen Trabzon'da tek sendika olma yolunda

Vakfıkebir İlçesi'nde 30 Din Görevlisi Düzenlenen Programla Diyanet-Sen'e Katıldı.

Diyanet-Sen Trabzon'da tek sendika olma yolunda

Vakfıkebir İlçesi'nde 30 Din Görevlisi Düzenlenen Programla Diyanet-Sen'e Katıldı.

30 Kasım 2017 Perşembe 11:52
Diyanet-Sen Trabzon'da tek sendika olma yolunda

Vakfıkebir İlçesi'nde 30 Din Görevlisi Düzenlenen Programla Diyanet-Sen'e Katıldı.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen)'e katılım için Vakfıkebir Hasbahçe Restaurant'ta düzenlenen programa, Diyanet-Sen Trabzon İl Başkanı Metin Aydın, beraberinde yardımcıları; Zeki Okumuş, Mehmet Yaşar, Cihat Erdoğan ve Diyanet-Sen Vakfıkebir İlçe Temsilcisi Davut Ertürk katıldılar.

Diyanet-Sen'e katılım için bir araya gelen din görevlileri adına İmam Hatip Yusuf Özkul yaptığı kısa açılış konuşmasında, "Yaklaşık 8 ay önce, 21 Mart 2017 tarihinde yine böyle bir toplantıyla Türk Diyanet Vakıf-Sen'den  topluca istifa etmiştik. Birlikten güç doğar prensibiyle her zaman olduğu gibi sizlerle yine istişâre ederek, değerlendirmelerimizi yaparak Diyanet-Sen'e katılma kararı aldık. Bundan sonra İnşaallah Diyanet-Sen'de güç birliği yapacağız. Vakfıkebir ilçemizde Diyanet-Sen'in tek sendika olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Beraber hareket etme noktasında gösterdiğiniz duyarlılık ve hassasiyet için her bir arkadaşımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Diyanet-Sen'e katılımımız hayırlı olsun" dedi.

Ardından konuşan Diyanet-Sen Trabzon İl Başkanı Metin Aydın ise; "Saygı değer meslektaşlarım, aramıza hoş geldiniz. Gücümüze güç katacaksınız. İnşallah Trabzon'da tek sendika olmaya doğru hızla koşuyoruz. Üye sayımızı iki bine çıkardık. Sendikacılık yaparken her zaman doğruları konuştuk, yalan söyleyerek sendikacılık yapmadık. İlkeli ve dik duruşumuzla yolumuza devam ediyoruz. Biz kanun yapıcı ve koyucu değiliz, üyelerimizin sıkıntılarını yetkili mercilere iletip ısrarla takibini yapmaktayız. Üyelerimize neyi söylemişsek, hangi sözü vermişsek, üzerimize görev addedip yerine gelmesi için üstün gayret gösteriyoruz. Diyanet-Sen Trabzon Şubesi olarak çok güzel şeyler yaptık. Yönetim kurulu arkadaşlarımla uyum içerisinde çalışıyoruz. Bugünkü kazanımları öncelerden hayal bile edemezdik. Bu kazanımlar yeterlidir diye durmayacağız. Hedefimiz büyük. İnşallah bu hedeflere hep birlikte çalışarak azim ve kararlılıkla bir bir ulaşacağız" şeklinde konuştu.

İl Başkanı Metin Aydın ayrıca programın oluşumuna öncülük eden Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Hakan Günaydın ve İmam Hatip Yusuf Özkul başta olmak üzere Diyanet-Sen'e katılan din görevlilerine teşekkür etti.

İmam-Hatip Yusuf Özkul'un, Diyanet-Sen'e katılan 30 kişinin üyelik formunu İl Başkanı Metin Aydın ve İlçe Temsilcisi Davut Ertürk'e birlikte takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

Mithat GÜDÜ/Vakfıkebir

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kemal 2017-11-30 14:25:21

inşAllah güçler değiştiğinde onlarda değişmez.

Avatar
geç kaldınız 2017-11-30 12:19:07

çok güzel dingönüllüsü kardeşlerimizin hakkınısavunurlar.islam adına en güzel hizmet ederler.sendikacılık deyince diyanet sen gelir. gece gündüz islamı yaşarlar anlatırlar.hak hukuka riayet ederler. sendikanın bir kuruş parasını yemezler.sahabe misali adam gibi adamdırlar.hele fetöcüler diyanet sende hiç barınmazlar.diyanet sene geçmekle geç kalınmış. hayırlı olsun

Avatar
davut ertürk 2017-11-30 13:22:45

bugün hükümet zaten veriyordu demek alınmış olan hakları itibarsızlaştırmak için bilinçli olarak kullanılmaktadır.
devletin sivil toplum örgütlerine olan ihtiyacı örgütlü olmalarından dolayıdır. kısaca bir birine muhtaç olan bir ilişkinin kazanımları ve kazanılacakları muhakkak olacaktır.
kendiliğinden hiç bir şeyin olmayacağını bilen düz bir mantık, beyin süzgecinden ısrarla itibarsızlaştırma çabalarının içinde yol almaya çalışma, muhalefet olmayı muhalif olmak olarak yorumlamıştır.
muhalif demek her söyleme, talebe,her şekilde karşı çıkan kısır döngü sahipleridir. bağcıyı dövmenin ürün kalitesini düşüreceğini sanmaları da teşkilat i̇çin iyilik düşünüp düşünmediklerini tartışmaya açmaktır.

Avatar
y.z.suiçmez 2017-11-30 15:33:18

tebrik ederim yuvanıza hoş geldiniz.kimse kusursuz değil .sendikamızda yetersız kaldığı durumlar olbiliyor.nevarki 2004 ten bu yana din görevlililerinin kazanımlarını küçümseyemeyiz.helede ülkemizin konjonkturel ortamında hükümetin doğrularına evet diyen dahili ve harıcı şergüclerin baskılarına direnen bir hükümete stk olarak en büyük destekçisi olan memursen konferedasyonu mensubu olmak diyenet sen üyesi olmak bu aşamada bir görev ve sorumluluğun gereğidir..herşey şahsi kazanım ölçüdünde değerlendirmemek lazım.kladıki bügün kazanımlarda da diyanet tarihinin kazanımlar noktasında zirvedeyiz.belki daha iyi olabilir ama din gönüllülerinde önce vatan önce millet anlayışını da unutmamak gerekir.

Avatar
davut ertürk 2017-11-30 13:19:38

diyanet-sen, diyanet çalışanları i̇çin teşkilatlanma hakkını getiren etkili bir sendikadır.
diyanet-sen kuruluş sürecine bakıldığında yoğun bir mücadele ile memurlar içerisinde alışılmadık yeni bir sayfa açmıştır. bir çok kesim,din görevlilerini memur olarak kabul etmezken, sendikal mücadele din görevlilerine yeni bir alan açmış, açılan bu alanda din görevlileri toplumun önderi oldukları kadar,ülkenin memuru olduğunu da ispatlamıştır. bugün teşkilatçı bir yapı ile diyanet çalışanlarının yüzde 85ini bünyesinde bulunduran diyanet-sen, iş veren ile çalışan arasındaki bağlantısını oluşturmuştur.

Avatar
emre 2017-11-30 17:34:01

davut ertürk, kendi sormuş kendi cevaplamışsınız. hayırlı olsun

Avatar
davut ertürk 2017-11-30 13:20:31

bugün insanın olduğu her yerde memnuniyetin az olduğu gerçeğini gözeterek hareket ettiğimizde, memur olan din görevlileri ya yetkili sendikanın çalışmalarını başarısız bulmuştur yada dönem ve konjonktür gereği bir büyüme olduğunu ifade etme gereğini hissetmiştir. hiç bir şeyin kendiliğinden olamayacağını hatta bir çok alanda sırf muhalefet yapmak adına yetkili sendikanın kazanımlarını devlete bağlayan, baştaki hükümetin yakınlığı olarak yorumlayan farklı sendikalar olduğunu görmekteyiz. bazımız -peki siz yetkili olduğunuzda elde etmek isteyeceğiniz talepleri hangi hükümetten, hangi devletten isteyecektiniz? soruları havada kalmaktadır.
unutulmamalıdır ki sendika talep eden, hükümet talebe olumlu ya da olumsuz cevap veren bir mercidir.

Avatar
davut ertürk 2017-11-30 13:21:10

yetkili sendika demek devletle anlaşmaya oturan, çalışanların sözcülüğünü üstlenen örgütlü bir yapıdır. üyelerinden aldığı gücü dirayetine yansıtmak ise sendikanın duruşunu belirlemektedir.
tabir ne kadar doğru bilemem ama bir şahıs iş verene karşı sadece bir şahıstır. etki alanı sadece kendisini bağlar. fakat örgütlü yapı ortak söylem ışığında daha fazla karşılık bulur. bugün 657 ye tabi her hangi bir devlet memuru, çalıştığı kurumuna karşı sorumluluk halindedir. fakat hukuki anlamda bir memurun haklarını savunmak örgüt ve emsal bakımından sendikalar tarafından yapıldığında ciddi bir duruş ve kazanım ile sonuçlanacaktır.