Diyanet-Sen Yeni Şafak ve Yeni Akit Gazetelerine Yapılan Saldırıları Kınadı
Sabah saatlerinde iki gazetenin İstanbul'daki merkez binalarına Molotof kokteyli atarak ve pompalı tüfeklerle saldırılmasını kınayan Bayraktutar, saldırganların derhal bulunarak cezalandırılmasını istedi.

Konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında basının kamuoyunu bilgilendirmek gibi çok önemli bir görevi ifa ettiğine dikkat çeken Bayraktutar, “Kimse bu şekilde basın özgürlüğüne, kamuoyunun bilgilendirilmesine engel olamaz. Terör kimden gelirse, kime gelirse gelsin, terördür. Terörle mücadele eden devletimizin yanında olan teröre karşı birlik ve beraberliği önceleyen gazetelerimize yönelik saldırılar manidardır. Gazetelerimize yönelik bu tür saldırılar kabul edilemez. Özgür basın bu tür saldırılarla tehditlerle susturulamaz.” Dedi.

Yeni Şafak ve Yeni Akit Gazetelerine yönelik yapılan hain saldırıların basın ve ifade özgürlüğüne karşı yapılmış saldırılar olduğunu belirten Bayraktutar “ Toplumsal barış ve huzurun sağlanması adına önemli adımların atıldığı bu günlerde, basın kuruluşlarını baskı altına almayı hedefleyen bu saldırılar kabul edilemez. Türkiye'de toplumsal barış ortamının oluşmasından rahatsız olan çevreler tarafından yapılan bu saldırıları, şiddetle kınıyoruz. Saldırganların ve onları azmettirenlerin en kısa sürede yakalanıp adalete teslim edilmesini temenni ediyoruz. Yeni Şafak ve Yeni Akit Gazetelerinin çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol