Diyanet-Sen'den siyasilere "Edep" Dersi!

72 Bin Din Görevlisine sahip olan Diyanet-Sen, seçim çalışmaları yapan bütün siyasilere mektup göndererek ‘siyasetinizi edebinizle yapın’ çağrısında bulundu.

Diyanet-Sen'den siyasilere "Edep" Dersi!

72 Bin Din Görevlisine sahip olan Diyanet-Sen, seçim çalışmaları yapan bütün siyasilere mektup göndererek ‘siyasetinizi edebinizle yapın’ çağrısında bulundu.

03 Haziran 2015 Çarşamba 08:46
Diyanet-Sen'den siyasilere
 
Diyanet-Sen, meydan meydan dolaşıp siyasi geleceği tanzim etmeye çalışan siyasilere "siyaset dersi verdi ve bu işi edeplice yapın uyarısında bulundu. Denizden bir avuç kum alan Diyanet-Sen, etrafa saçtı. Kumun içerisinde çakıl taşta var, inci de var, gül de var. Kiminin başına taş, kiminin balşına gül, kiminin başına da büyük deniz kabuğu düştü. Anlayan anlar! Özellikle Diyanet'e edepsizce saldırı yapanlar  ÜZERİNE RAHATLIKLA ALINABİLİRLER...

Malum Terörist Fetullah Gülen'in ve Şer odaklı medyaya istedikleri pirimi vermeyen Diyanet-Sen, isim vermeden bol göndermelerde bulundu...

 

İŞTE O AÇIKLAMA!
 
Oy uğruna edebinizden, haya ve duruşunuza aykırı olan söylemlerden uzak durun. Değer yargılarınızı ifade ederken, karşınızdaki insanların hayata ve değerlerine karşı son derece hassas olun. Düşüncelerinizi ifade ederken, vaatlerinizi sıralarken insan onuruna aykırı olan, dini değerlerini küçümseyen ifadeler kurmayın.
 
Öğretmenlerin, İmamların, Doktorların, İşçilerin fikir özgürlüğüne saygılı olun. Hedeflerinizi anlatırken oy ve baraj kaygılarından dolayı popüler olmak için, ses getirmek için, Dini, Diyaneti kullanmayın.
 
Bu ülke kurulduğundan bu yana nice seçimler görmüş bir ülkedir. Bugün siyaset dünyasında isimleri dahi unutulmuş olan kişilerin acı söylemleri halen unutulmuş değil. İnsanımızın zihin dünyasında olumsuz yer etmemek için sözlerinize, duruşunuza son derece dikkat edin. Demokratik bir ülkede seçim kaçınılmazdır. Demokratik ülkelerin seçmeni, milletin kendisidir. Milletin görev vereceği siyasilerin, değerlerimize hakaret etmesi, dinimizi, Diyanetimizi rencide etmesi son derece büyük bir talihsizliktir.
 
Sizi seçecek olan bu milletin kavgadan önce huzura, öfkeden önce dostluğa, kardeşliğe ihtiyacı vardır. İnsanımızın yeni dünya düzeninde başarılarıyla kendisinden söz ettirmiş bir devlete ihtiyaçları vardır.
 
Caniliğin en acımasız olan görsellerini birkaç ay evvel yaşamış olan, okulundan evine dönemeyen çocuklarımızın, vicdan yoksunu olan canilerden kurtulmaya ihtiyacı vardır. Yeterince düşmanı olan bu devletin, kendi içinde kardeşliğe ihtiyacı vardır. Her gün, basın yoluyla duyduğumuz ölümlerin, kadın cinayetlerinin son bulduğu bir ülkeye ihtiyacımız vardır. Ekonomik, sosyolojik, stratejik durumunu ve konumunu daha da güçlendirmiş olan TÜRKİYE ’ye ihtiyacımız vardır.
 
Siyasiler!
 
Bu ülkenin atiden beri süregelen bir duruşu vardır. Bu ülke Çanakkale’de sırt sırta vermiş, şiveleri ve gözlerinin rengi farklı olan, ama tek bayrak için, tek iman için mücadele etmiş şehitlerin emanetidir. Emanete sahip çıkmak için sizden beklenen büyük bir yürek, ve büyük bir erdeme sahip olan haysiyetinizdir.
 
Ülkemizi kendi çıkarlarınız uğruna dış mihraklara servis edenlerden şikayetçi olacak olan şehitlerimiz vardır. Her bir karışı kanla sulanmış olan bu toprakların altında yatan atinin sizden bir beklentisi vardır.
 
Bu beklenti değerlerimizi itibarsızlaşmanız anlamına gelmez. Bu beklenti Diyanetinizi basit ifadelerle kötülemenizi gerektirmez. Bu beklenti ezanın susmaması için canlarını veren şehitlerin son arzusudur. Bu beklenti İslam devletlerinin kurtarıcısı olmamızı isteyen ve bu uğurda can vermiş ulu çınarların son dileğidir.
 
Siyasiler!
 
Demokratik hakkınız olan ifade özgürlüğünüzü kullanırken, sizi seçecek olan seçmenin değerlerini, yaşam şeklini, imkan ve imkansızlıklarını hiçbir surette küçük görmeyin. Unutmayın! Bu memleket yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bir memleket. Bu memlekette son kelamın, son ifadenin, son cümlenin, son duruşun son bulduğu yer musalladır. Musalladan ötesi ise sizin kendinizle götürdüklerinizdir. Kısa vadede avuntu olan hatalarla kimseyi üzmeyin. Unutmayın son ifadenin sahibi YÜCE YARATICIMIZDIR. Ona yakışmayan bir duruş, bedeli ağır sonuçlar demektir.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zeki birbilen 2015-06-03 09:32:29

sendikalı imamlar karşı atağa geçtiler..lütfen camileri siyasete alet etmeyelim .kim gelirse gelsin camiler hep işlevini yapacaktır..

Avatar
kutlarım 2015-06-03 09:33:27

diyanet-sen'in duyarlı açıklamalarını kutluyorum. Siyasilere ölümü hatırlatan birileri olmalı. Bu açıklamalar, bu ifadeler, özenle seçilmiş olan kelimeler karşısında diyanet- sen teşkilat mensuplarını kutluyorum.

Avatar
ahi evran 2015-06-03 09:34:39

ölüm var ölüm ... kutluyorum. ağzınıza, yüreğinize sağlık.

Avatar
Din Görevlisi 2015-06-03 09:35:27

İçerik Yönünden Güzel olmuş Fakat çok geç kalmış bir açıklama. Bu açıklamayı daha ilk günden beri ve her sendikadan önce yapmalıydı. Herkes söylemek istediğini söyledikten, içindeki kinini döktükten ve seçim mitinglerini bitirdikten sonra söylenmiş bir açıklama.... Bu açıklama, kanaatimce Üyelerine karşı işte ben de bir şeyler söyledim diye bilmek için yapılan bir açıklamadır.

Avatar
bunu da eleştirirler şimdi 2015-06-03 09:36:01

son derece anlamlı olan bir mesaj verilmiş sivil toplum örgütleri, bunu eleştirirler mi desteklerler mi çok merak ediyorum. Beklenen bölünen bir diyanet değil, tek parça olan bir diyanet... butun sendika mensuplarını destege davet edıyorum

Avatar
Tarafsız 2015-06-03 11:30:22

Acaba bu mektup sayın davutoğlunada gönderildimi

Avatar
İmam Selçuk 2015-06-03 15:56:43

Sayın dinihaberler sitesi; burada üç liderin resmi var. Acaba sayın Başbakanımız Davutoğlu'nu lider olarak görmediğinizden mi resmini kullanmadınız?
Veya Diyanet-Sen'e sordunuz mu? Bu mesaj Ak Parti'yi de kapsıyor mu?

Avatar
gariban 2015-06-04 09:36:50

Onu bunu anlamam ben. atalarımız ne demiş bir baksanıza! iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırınız.anlıyan anlamıştır