“Dünya İsrail İle İlişkilerini Kesmeli”

Diyanet Sen Denetleme Kurulu Başkanı ve Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları sert bir dille eleştirdi.

“Dünya İsrail İle İlişkilerini Kesmeli”

Diyanet Sen Denetleme Kurulu Başkanı ve Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları sert bir dille eleştirdi.

25 Temmuz 2014 Cuma 00:20
“Dünya İsrail İle İlişkilerini Kesmeli”
İsrail’in yapmış olduğu saldırıya sessiz kalan ülkeleri yerden yere vuran Diyanet Sen Denetleme Kurulu Başkanı ve Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, “Katil ve Siyonist İsrail katliamlarına son verinceye kadar dualar ve eylemlere devam etmeliyiz. Kahrolsun İsrail, kahrolsun emperyalizm, kahrolsun BM, yaşasın Gazze direnişi” dedi.
“Batı öldürme medeniyetidir”
Diyanet Sen olarak, ninnilerle uyuması gereken bebeklerin, Gazze’de kurşunlarla öldürülmesine tepki gösterdiklerini, zulüm karşısında taraf olduklarını ifade eden Diyanet Sen Denetleme Kurulu Başkanı ve Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, “Şeyh Ahmet Yasin diyor ki; “Ümmetin suskunluğunu size şikâyet ediyorum yarabbi” Bu mesele, ümmetim meselesidir. Kafirler istese de istemese de Allah lütfünü tamamlayacaktır. Biz diktatörleri, Esed’i engelleyebilseydik, Mursi’ye destek çıkabilseydik, Gazze'’de açılan tüneller asla kapanmazdı. Onun için, bu bir hükümet meselesidir. İslam ülkeleri diktatörleri seyrediyor. Katil ve Siyonist İsrail katliamlarına son verinceye kadar dualar ve eylemlere devam etmeliyiz. ABD’nin Gazze’de yaşananlara ilişkin “İsrail’e karşı orantısız güç gözlemlendi” açıklaması skandaldır. Batı medeniyeti, öldürme medeniyetidir. İslam ülkeleri kendine gelmek ve kenetlenmek zorundadır. Bu çirkefliğe karşı birleşmek, güçlenmek zorundayız. Bugün Gazze nüfusunun bir kısmı bile Hıristiyan olsaydı, İsrail bu saldırıları yapar mıydı? Avrupa ve ABD, buna izin verir miydi? Irkçılığın tamamına karşıyız ama Hitler ölmedi, kılıf değiştirdi. Karada, denizde, intifada her yerde, diren Gazze kahrolsun İsrail. Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için, kahrolsun İsrail” şeklinde konuştu.
“Zalimler için yaşasın cehennem”
Mescid-i Aksa’nın altının oyulduğunu aktaran Başkan Emin Çil, Sezai Karakoç’un “Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Oysa biz sussak tarih susmayacak” sözlerini hatırlatarak, “Onun için diyoruz ki, yaşasın zalimler için cehennem. İsrail, öldürmeye, yok etmeye, çocuk, kadın, hatta bebek demeden hunharca katletmeye doymuyor. İsrail, kan kusmaya, vahşet uygulamaya, insanlıkla arasındaki mesafeyi açmaya devam ediyor. İsrail insanlıktan çıkıyor demek mümkün değil. Çünkü, ne İsrail devleti ne de İsrailli devlet yöneticileri hiçbir zaman insan olmayı, politikalarını insanlık eksenli belirlemeyi tercih etmedi. İşte Filistin, bu yüzden soykırımı yaşıyor. Filistinliler bu yüzden çocuklarına, yeni doğan bebeklerine doyamıyorlar. Arap dünyası, Körfez sermayesi, Ortadoğu’nun güçlü devletleri Avrupa taktiği kullanmaya kararlı gözüküyor. ‘Bana dokunmayan, kazancımı azaltmayan, menfaatlerimi arttıran eylem; kan akıtsa da, vahşet ya da soykırım olsa hatta İsrail’den de gelse benim için sorun oluşturmaz’ diyen bir devlet kitlesi ve insan toplumu var artık Avrupa’da” diye konuştu.
“Katil İsrail, azmettirici sessiz kalanlar”
10 günlük hava ve deniz sahası saldırılarından sonra, Gazze’yi ve Gazzeliler’i top yekun yok etme hedefi taşıyan kara harekatının, başta İslam ülkeleri olmak üzere dünya insanlığının suskunluğunun sonucu olduğunu da vurgulayan Başkan Emin Çil, ölümlerin ve çocuk bedenlerinin ölüme adres yapılmasının failinin İsrail, azmettiricisinin ise sessiz kalan ve vicdanını devreye sokamayan insanlık olduğunu kaydederek, “İsrail, Gazze’de ve Filistin’de doğrudan insanı ve insanlığı hedef alıyor. Çünkü, dünya ve BM,  Ortadoğu ve Arap Dünyası seyrediyor. Çünkü, İsrail’in gizli hamisi İngiltere ve suç ortağı abisi ABD, İsrail’e ses çıkarmak yerine ölümlere sessiz kalmanın daha makul olduğunu düşünüyor. Batılılardan her zulüm gördüğünde Anadolu’nun kapılarını Yahudilere açan Selçuklu’nun, Osmanlı’nın torunlarının sabrını taşırma! Ey İsrail, mevcut toprakların bir kısmında kiracı, büyük bir kısmında işgalcisin. Senin Otadoğu’daki kiracılığın da işgalciliğin de bitecek. Bugün senin elinden kan, zulüm ve vahşet yükselen topraklardan Filistin devleti eliyle kardeşlik, bereket ve insanlık yükselecek. Müslüman uyumayacak kardeşine sahip çıkacak. Ümmet, duyarsız kalmayacak Filistin’i İsrail zulmünden kurtaracak. İnsanlık uyumayacak, Filistin devletini tanıyarak İsrailin Filistin’deki işgaline son verecek. Çok beklemeyeceğiz. İnsanlığın ortak düşmanı haline gelen kanlı, katil ve vahşi korsan devlet İsrail’in Filistin elinden olan çöküşünü hep birlikte göreceğiz. İsrail, Filistin ve Gazze’ye yönelik bütün askeri eylemlerine son vermeli, Mescid-i Aksa’daki abluka kaldırılmalı, işgal ettiği tüm topraklardan çekilmeli, İsrail hapishanelerindeki tüm Filistinliler özgür bırakılmalı, Filistin’e uygulanan abluka kaldırılmalı, Filistin devleti tüm dünya tarafından tanınmalı. İsrail’in katliamları durdurmaması halinde, dünyanın İsrail ile ilişkiler kesilmeli. Gerekirse ekonomik ambargo uygulanmasıyla İsrail’in tüm uluslararası kuruluşlardaki üyeliklerine son verilmeli, Mısır’ın, Filistin’in ve Gazze’ye nefes aldıran tüm kapıları açık tutmalı ve BM üyesi ülkeler İsrail’deki büyükelçiliklerini geri çekmeli” ifadesini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.