'Elinizi ve Dilinizi Din ve Diyanet'imizden Çekin'
Grup Sayfamız için

Elinizi ve Dilinizi Din ve Diyanetimizden Çekin Son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığına alınan makam aracı üzerinden başlatılan ve daha sonra Diyanet’in kapatılmasının istenmesine kadar varan bir tartışmaya şahit olduk.

Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden başlayan tartışmanın seçim malzemesi yapılması üzerine olayın boyutları mecrasından çıkıp farklı bir alana kaymış bulunmaktadır.

Bazı çevrelerin Alevi oylarına talip olması neticesinde işi ilginç bir noktaya vardırması Diyanet’e değil dine zarar vermektir. Bu gün siyaset için yıpratılan yapıya yarın hepimizin ihtiyacı olacaktır.

Son dönemlerde dinin mesajını tüm dünyaya taşıma noktasında büyük görevler icra ederken, mezhep savaşları tehlikesine karşı İslam’ın birlik ve beraberliğini yaşatma adına önemli görevler yaparken, bu kurumun yıpratılması kimseye fayda sağlamayacaktır.

Popülist politikalar yapmak ve bu kurumu yıpratmak kimseye oy kazandırmaz, bilakis insanların antipatisine sebebiyet verir.

Çünkü Diyanet Kurumu bu ülkenin teminatlarından biridir. Seçim meydanlarında başka politikaları eleştirmek varken, en az eleştirilmesi gereken kurumları eleştirmek, hele de kendi belediye başkanlarının en sıradanının bile altındaki bir araba üzerinden bunu yapmak insafa sığmaz.

O zaman Mardin Büyükşehir Belediye başkanı recmedilsin, neden bu aracın bir üst modelini kullanıyor ki. Şahsıyla ender insanlardan biri olan Sayın Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in bu taraftan vurulmaya çalışılmasını Uluslararası bir komplo olarak görüyoruz, mesele araç değil, Türkiye Din ve Dindarlığın yükselmesidir. Bu komploya ateş taşıyan kim olursa olsun yüreğimizde yeni burukluklar yaşatmaktadır.

Artık elinizi ve dilinizi Diyanet üzerinden, Din ve Dindarlığımızdan çekin. Meydanlarda kendinize yeni argümanlar bulun. Biliniz ki bunlar artık oy etmiyor. Daha temiz bir siyaset anlayışı ve saldırmadan yapılacak bir seçim dönemi temennisiyle

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol