Görevde Yükselme Sınavı; Şb. Md. Vaiz, Murakıp ve Şeflerin durumu

Türk Diyanet Vakıf-Sen Antalya Şube Başkanı Fahri ÖZDEMİR yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Görevde Yükselme Sınavı; Şb. Md. Vaiz, Murakıp ve Şeflerin durumun çözüme kavuşturulmasını gerektiğini belirtti.

Görevde Yükselme Sınavı; Şb. Md. Vaiz, Murakıp ve Şeflerin durumu

Türk Diyanet Vakıf-Sen Antalya Şube Başkanı Fahri ÖZDEMİR yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Görevde Yükselme Sınavı; Şb. Md. Vaiz, Murakıp ve Şeflerin durumun çözüme kavuşturulmasını gerektiğini belirtti.

09 Mayıs 2014 Cuma 09:57
Görevde Yükselme Sınavı; Şb. Md. Vaiz, Murakıp ve Şeflerin durumu
Kurumumuz Diyanet İşleri Başkanlığı 30 Kasım 2013 tarihinde Görevde Yükselme sınavı yapmıştı. Bu sınava katılan, başarılı olan şube müdürü, vaiz ve murakıplar daha sonra sözlü mülakata çağrıldı, yapılan sözlü mülakatta da başarılı olanlar Başkanlığımızın belirlemiş olduğu tarihler arasında tercih yaptılar, ondan sonra atamaları yapıldı. Bunların yanında görevde yükselme sınavına giren, yazılı da başarılı olan şef arkadaşlarda yazılı puanına göre tercih yaptılar ve onlarında atamaları buna göre yapılmıştır.
 
Atamalar yapıldıktan sonra Başkanlığımız her unvandaki meslektaşlarımıza 10 gün süre ile becayiş hakkı verdi. Bu süre zarfında becayiş yapan arkadaşlarımız oldu, onlarında atamaları son becayiş yaptıkları yerlere yapıldı. Yukarıda saymış olduğumuz unvanlardaki meslektaşlarımız atandıkları yerlere gidip görevlerine başladılar veya gitmekten vazgeçip kadrolarından feragat ettiler. Ancak becayiş yapamayan, resen atanan, atandığı halde mazereti olup da atandıkları yerlere gitmeyen meslektaşlarımızda oldu. Atandıkları görevlere başlayıp tekrar eski görev yerleri veya farklı yerler de bulunan bir alt kademe ki unvanlara atanmak için müracaatta bulunarak atama talebinde bulunan meslektaşlarımızdan ataması yapılanlar oldu, yapılamayanlar oldu.
 
Bu sebeplerden dolayı halen birçok İlimiz ve İlçemizde şube müdürlüğü, vaizlik, murakıplık ve şeflik kadroları boş kalmıştır. Bunun sebebini araştırır ve irdelersek bu kadroların boş kalma sebeplerinden bir tanesi görevde yükselme sınavında başarılı olan meslektaşlarımızın atamaları yapıldıktan sonra boş kalan kadrolara gitmek için müracaata bulunan meslektaşlarımızın taleplerine olumlu cevap verilmemesinden kaynaklanmaktadır. Oysaki talep de bulunan arkadaşlarımızın talep ettiği kadro halen boş bekletiliyorsa talep de bulunan meslektaşlarımızın atanmama sebebi nedir acaba. Kaldı ki meslektaşlarımız tercih için yayınlanan listede boş bulunan bir kadroya atanmak için müracaatta bulunmaktadırlar.

Vazgeçilmezimiz olan kurumumuz Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapmakta olan personele bu hususta daha önce yardımcı olmuş, hakikaten personelimizde bu uygulamadan çok memnun kalmıştır.
 
2011 yılında KHK kararname ile Valilik ve Kaymakamlık oluru ile 2005-2011 yılları arasında 8 ay çalışmış, şartları tutan geçici (Fahri) öğretici meslektaşlarımızı kadroya almış, atamalarını yapmıştı. Aynı meslektaşlarımıza Başkanlığımız gecikmeden, hemen bir kolaylık getirdi, belki bu uygulama beş veya on gün içerisinde yapıldı. Mazeretini beyan eden, müracaatta bulunan meslektaşlarımızın istisnasız tümünün istedikleri yere atamasını yaptılar, bu uygulama ile mağduriyetler giderilmiş, aile birliği, bütünlüğü korunmuş, hastası olan personelimiz hasta yakını ile rahatça ilgilenmiş, tedavi süreçleri aksamamış, eğitim-öğretim gören öğrencilerimiz mağdur olmamış, eğitim-öğretim süreçleri aksamamıştır. Personelimiz bu uygulamadan büyük bir şevk, heyecan ve memnuniyet duymuştur.
 
Kurumumuzun değerli yetkililerinden görevde yükselme sınavında başarılı olan, yayınlanan tercih listesinde bulunan, ancak feragat, göreve başlayıp ta çeşitli sebeplerle tekrar bir alt unvana naklen atanmalar sebebiyle boş kalan şube müdürlüğü, vaizlik, murakıp ve şeflik kadrolarına atanmak için müracaata bulunan meslektaşlarımızın atanma taleplerinin bir kez daha gözden geçirilerek atama taleplerinin yerine getirilmesi müjdesini beklemekte ve arzulamaktayız.
 
Bu uygulamadan sonrada yukarıda belirtmiş olduğumuz unvanlarda boş kadro kalmış ise sınavlarda başarılı olmuş ancak yedekte kalmış atama bekleyen meslektaşlarımızın atama işlemlerinin yapılması gerektiği kanaatini taşımaktayım. Görevine başlayan tüm unvanlardaki meslektaşlarımıza sağlık, sıhhat, mutluluk ve başarı içerisinde devletine, milletine ve kurumuna hayırlı hizmetler yapmasını Yüce Mevladan niyaz ediyorum. Bu dilek, temenni ve isteklerimizin Başkanlığımızın değerli yetkilileri tarafından dikkate alınacağı ümidi ile selam ve saygılarımı sunarım.
 
Fahri ÖZDEMİR
Türk Diyanet Vakıf-Sen Antalya Şube Başkanı
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
abd 2014-05-09 15:04:08

şube mudurlerı vaızler şefler...cidden durumları çok perişan..oyle kı surıyede kı kardeslerımız bıle onların içinde bulundugu durumu gorunce hallerıne hamd ediyor...!!!

Avatar
ASİM KAPLAN 2014-05-09 18:11:22

İLGİNİZDENDOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.BENDE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜBDE YAZILIDA 93,75 SÖZLÜDE 78 ALAN MAĞDURLARDAN BİRİYİM.YAZILIM ÇOK YÜKSEK OLMASINA RAĞMEN SÖZLÜDE GAYET BAŞARILI OLDUĞUMA İNANIYORUM AMA DEĞERLENDİRME NEYE GÖRE YAPILDI BUNUDA MERAK EDİYORUM.SONUCUN NETİCEYE KAVUŞTURULMASI YÖNÜNDE KARARLI TAKİPLERİNİZİ BEKLİYORUZ.TEKRAR TEŞEKKÜR EDER İŞLERİNİZDE KOLAYLIKLAR DİLERİM

Avatar
mehmet 2014-05-09 23:02:04

en mağdur olan murakıptır.Hem işi zor hem de maaşı az.şube müdürleri, vaizler! şu bencilliği biraz olsun bırakın.Murakıplar ne zaman hak arayışına girişse hemen ağlamaya başlıyorsunuz....

Avatar
abdullah 2014-05-19 13:38:20

S.a arkadaşlar daha öncede yazmıştım iletişime geçelim ve mahkemeye başvuralım derim sadece konuşuyoruz bu sonucu değiştirmiyor...belki de ömrümüz boyunca son fırsatımız birileri neden bu hakkı gaspetsin ...e mail: abdullahkyldz@hotmail.com