Hz. Mikdat b. Esvet Cami'inin kıblesine yapılan büyük inşaat
Grup Sayfamız için

Görgülü, "Yeşile, doğaya, ağaca duyarlı olan çevrelerin Mersin Yenişehir’deki  şehrin en büyük camisi olan Hz. Mikdat B. Esvet Camiinin  kıblesine yapılan büyük bir inşaat kimsenin dikkatini çekmedi.Tc .Kültür Ve Türizm Bakanlığınca Alp İnşaat Ticaret Ltd Şti.ne  yaptırılan  Mersin Yeni Arkeoloji Müzesi İnşaatı için hem ağaçlar kesildi hem yeşil alan talan edildi.
 
Mersin’imizin en büyük camisi olan Hz Mikdat Camiinin tamda kıblesine gelecek şekilde , deniz sahilinden bakıldığında caminin sulietini bozan arkeoloji müzesi inşaatının yapımı devam ediyor.
       
Ayın yerdeki denize nazır yeşil alan üzerine daha öncede Mersin Deniz Müzesi yapılmıştı.
     
Müze için sanki Mersinde hiç yer kalmamış gibi getirip caminin kıblesine bu tür inşaat alanlarına açanlar şehrin azda olsa nefes almasına yarayan park ve yeşil alanların heba edilmesi nasıl bir şehircilik anlayışıdır anlamıyoruz.
       
Diyanet Sen Mersin Şubesi olarak Mersin imizin en büyük Camisi olan her kandil ve önemli günlerde tüm şehir halkının akın ettiği bir caminin çevresinin ve kıblesinde caminin sulietiini bozacak bir inşaat yapımına izin verilmesini hayret ve şaşkınlıkla karşılıyoruz.
       
İstanbul’da taksimdeki 17 ağacın kesimi için şehrimizde terör estirenlerin bu inşaat yapımına sessiz ve duyarsız kalmalarını da anlamıyoruz. " dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol