İmamlar müdür olamaz!

"İmamlar müdür olamaz!" İmam düşmanı sendikadan skandal açıklamalar...

İmamlar müdür olamaz!

"İmamlar müdür olamaz!" İmam düşmanı sendikadan skandal açıklamalar...

20 Haziran 2015 Cumartesi 16:12
İmamlar müdür olamaz!
Ortaçağ'dan kalma kafa ile bir sendika yönetilebilir mi? İmamın müdür olmasına sadece dinsiz, imansız, onursuz, haysiyetsiz kişiler tarafından karşı çıkılır biliyorduk! Ama değilmiş! 

Diyanet camiasının içinde de imamlarımızın müdür olmasına karşı çıkan İrlandalılar varmış! Ramazan Ayının hürmetine daha ağırını yazmıyoruz. 
Ramazan Ayı işte Ramazan... La Havle...
 İşte buyurun...


İL MÜFTÜLÜKLERİNDE ŞUBE MÜDÜRÜ OLARAK ATANABİLMEK;
 
25 Ekim 2011 tarih ve 28095 (mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Diyanet İşleri Başkanlığı ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ gereğince; 
 
1) İl müftülükleri bünyesindeki din hizmetleri ve eğitimi, hac ve umre işleri şube müdürlükleri ile dini yüksek ihtisas ve eğitim merkezleri ve ilçelerdeki şube müdürlükleri için en az dört yıllık dinî yüksek öğrenim; personel, idari ve mali işlerle ilgili şube müdürlükleri için en az dört yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak,
 
2)Başkanlık teşkilatında şef veya üstü unvanlarda en az beş yıl görev yapmış olmak, 
 
Şartları bulunmakta idi. Bu madde 19.01.2013 tarih 28533 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yönetmelikle; 
 
“2) Başkanlık teşkilatında en az sekiz yıl görev yapmış olmak,”  değiştirildi ve (17.06.2014 tarih ve 29033 sayılı Resmi Gazete’de değişiklikler tekrar yayımlandı).
 
Bu yeni değişikliğe göre de sınav açıldı ve Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve bütün unvanlardaki görevliler 2013 yılında yapılan sınava girerek illerde şube müdürü olarak atandılar.
 
Yani daha önce sadece şef ve üstü unvanlardakiler şube müdürü olabilirken, şimdi sekiz yıl hizmeti olan ve dört yıllık yüksek öğrenim mezunu bütün unvanlardaki çalışanlar şube müdürü olabildi.
 
Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve diğer görevlilerin şube müdürü olmasını istemeyen Türk Diyanet Vakıf-Sen bu yönetmeliği 11.07.2014 tarihinde iptali için mahkeye taşıdı. 


MALUM SENDİKANIN SKANDAL İŞLERİ HİÇ BİTMİYOR! 
 http://www.turkdiyanetvakifsen.org.tr/HaberDetaylari.aspx?id=983
 
SENDİKAMIZ; 
 
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME-SINAV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİNİN BAZI  MADDELERİNİ MAHKEMEYE TAŞIDI
 
Bu sebeple Türk Diyanet Vakıf Sendikası olarak Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin birçok maddesi ile ROTASYON ile ilgili Madde başta olmak üzere, Sınav Yönetmeliğinin MBSTS sınavı ve bu sınavdan alınacak puanlama esasına bağlı uygulama maddelerini ve Çalışma Yönetmeliğinin Camilerin Gün Boyu açık kalmasıyla ilgili maddesini Sendikamız 11.07.2014 tarih Esas/2014- 5466-5469-5470 sayılı dosya ile Danıştay 5. Dairesinde “ÖNCELİKLE YÜRÜTMENİN DURDURULMASINA, YARGILAMA SONUNDA İŞLEMİN İPTALİNE KARAR VERİLMEK ÜZERE DAVA AÇILMIŞTIR”.
 
 Diyanet çalışanlarına ve üyelerimize saygıyla duyurulur.
 
TÜRK DİYANET VAKIF SEN GENEL MERKEZİ
 
                    D A N I Ş T A Y    B A Ş K A N L I Ğ I N A
 
Yürütmeyi Durdurma Talebi Vardır.
DAVACI        : TÜRK DİYANET VAKIF SEN ( 4688 Sayılı Yasa 19/f)
VEKİLİ           : AV. YÜKSEL EVCİ – AV. NİZAMEDDİN KOCABEY
                           İzmir Caddesi, Fevziçakmak 1. Sokak No: 7/5 Kızılay/ ANKARA
DAVALI         : 1- DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
                           Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No:147/A Çankaya /ANKARA
                           2- BAŞBAKANLIK  / ANKARA
 T. TARİHİ     :  17.06.2014 (Resmi Gazete Yayım Tarihi)
İSTEMİN ÖZETİ      :          
 A- 17.06.2014 tarih ve 29033 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 2. Maddesindeki;….
 
Asıl Yönetmeliğin 6. Maddesinin İkinci fıkrasının (b) bendinin (2) ve (3) numaralı alt bendini değiştiren “1) İl müftülükleri bünyesindeki din hizmetleri ve eğitimi, hac ve umre işleri şube müdürlükleri ile dini yüksek ihtisas ve eğitim merkezleri ve ilçelerdeki şube müdürlükleri için en az dört yıllık dinî yüksek öğrenim; personel, idari ve mali işlerle ilgili şube müdürlükleri için en az dört yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak, 2) Başkanlık teşkilatında en az sekiz yıl görev yapmış olmak,” şeklindeki düzenlemenin,
 
…..  Anayasaya, 657 sayılı Yasaya, İdare Hukukunun Genel Prensiplerine, Kamu Yararı ve Hizmet Gereklerine aykırı olması ve müvekkil sendika üyelerinin telafisi güç ya da imkansız zararlarına neden olduğundan, öncelikle Yürütmenin Durdurulmasına, yargılama sonunda iptaline karar verilmesi istemidir.  
 
 
 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
abdullah 2015-06-20 16:35:31

DİYANET -VAKIF SEN haklıdır ona katılıyorum,genel idarede hiç tecrübesi olmayan birisi direk müdür olabiliyor ama şef olamıyor.farkındamısınız. bu yönetmeliği çıkaranlara la havle........... deyin.bir de insaflı olun.şb.müdürlüğü sözde sınavında yapılan zulmu görmediniz mi? gel 9 yıl memurluk yap,ardında 11 yıl şeflik yap şb.md.lüğne alınmıyor da 8 yıl köyde veya kenar mahallelerde imamlık-müezzinlik yap şube müdürü ol.ALLAH'tan reva mı? ramazandır ağzımı bozmayayım yüz kere la havle......

Avatar
Mahsun yeter 2015-06-20 17:49:53

Tebrik ederim dava açanları

Avatar
nuh 2015-06-20 17:58:29

Ben de imamım . Memur sen üyesiyim yani bu sendika dan değilim amma bu konuda bu sendikaya sonuna kadar katılıyorum çünkü bir imam hiç bir şekilde bürokratik bilgi ve tecrübe si olmadan direk müdür olması görevinde eksikliğe sebep olur. Neyse bence en doğru olanı Ahiret. Bu dünyada adam kayirma zulüm haksızlık adaletsizlik vb gayrimesru durumlar ahirette hesap iyi ki var

____ADMİNİN YORUMU___ BURADA MEMUR SEN DİYE BİR TANIM VE İFADE YOK... MEMUR-SEN DE NEREDEN ÇIKTI.. HOCAM ŞU RAMAZAN GÜNÜ YALAN SÖYLEMEYİN...KIVIRMADAN IRKÇI SENDİKALIYIM DEYİNDE İŞ OLSUN BİTSİN...

Avatar
Ramazan 2015-06-20 18:30:10

ürmeye devam et havla havla sen varya tam...

Avatar
abdullah birisi 2015-06-22 15:16:06

müdürlerin nerden geldikleri o kadar önemli değil.Büro işini en fazla bir iki bilemedin 3 ayda öğrenir.Fakat sorgulanması gerekin bu kadroların luzumsuz olduğu.Bir müftülükte 1 müftü 5 müftü yardımcısı,4 müdür 4 şef oldu mu iş rayından çıkıyor.Bu da yetmezmiş gibi 2 de uzman.Yahu bunlara devlet boşuna para veriyor.Pek fazla da iş olmadığından her birime gerek duyulmuyor.Tek müdürle de çalıştım.Her kurumda bunun gibi luzumsuz kadrolar çekilse devlet bir daha büyür.Hiç bir tane fakir fukara kalmaz.

Avatar
Bal gibi olur 2015-07-02 14:43:38

Olur kardeşim niye olmasın, Yalnız tabandan gelme olacak ,dosyaların tozunu yutması lazım, dosyalamaı, usül tarzları bilecek, Şef atarken en az 3 yılı GİH.istiyorsunuz. Bunlara niye istemiyorsunuz. Gelin bakın bakalım nasıl çalışıyor taşradaki şube müdürleri her şeyi biliyor arkadaşlar (!) .. İ.H.likten alır gelirsen olacağı bu.(!) Hep eş dost kayırmak,