KA-DER maddi durumu zayıf ailelere et dağıttı

Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) maddi durumu zayıf ailelere et dağıttı

KA-DER maddi durumu zayıf ailelere et dağıttı

Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) maddi durumu zayıf ailelere et dağıttı

08 Ekim 2014 Çarşamba 21:47
KA-DER maddi durumu zayıf ailelere et dağıttı
banner221
M.Raşit KÜÇÜK'ün Haberi

Kur’an Aşıkları Derneği Genel Merkezi yönetimi Kurban Bayramında maddi imkânı zayıf olup kurban kesemeyen ailelere et yardımı yaptı.

Dernek, bayram süresince Kurban kesen vatandaşlardan kurban etini toplayarak daha önceden tespit ettikleri başka mahallelerdeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

Böylece zengin ile ihtiyaç sahibi aileler arasında bir köprü vazifesi görerek kalplerin birbirlerine yakınlaşmasına vesile oldu. Bu hususta Dernek Genel Başkanı Fethi KÜÇÜK şu açıklamayı yaptı: “Yine bir Kurban Bayramını yaşıyoruz. Bizi bu bayrama kavuşturanCenab-ı Allah’a hamdediyoruz.Rasulullah Hz. Muhammed(s.a.v)’esalat-ı selam ediyoruz. Halkımızın dabayramını tebrik ediyoruz.
        
Derneğimiz Kur’an eksenli, sosyal içerikli bir dernektir. Kur’an eğitimi yanı sıra topluma hizmet etmeyi de amaç edinmiştir. Bu çerçevede her sene Kurban Bayramında et toplama ve dağıtma projemiz vardır. Halktan alıp tekrar halka dağıtıyoruz.Bugün onu icra ettik.İçinde Suriyeli kardeşlerimizin de bulunduğu birçok aile bu projeden istifade ettiler.Dernekte etini alan aileler kendilerine tahsis edilen servislerle evlerine gönderildiler.Yaptığımız bu hizmetten dolayı oldukça mutluyuz.Cenab-ı Allah maddi katkı yapan herkesten razı olsun.Kalplerine nur, kazançlarına bereket, yuvalarına mutluluk ve huzur versin.(Amin)”
dedi.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner261

banner260