Kanlı elini ve pis dilini Diyanet'e uzatma!!!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Antalya Şube Başkanı Fahri ÖZDEMİR, Diyanet kapatılmadır diyen Selahattin DEMİRTAŞ'a tokat gibi cevap verdi. ÖZDEMİR'in Dini Haberlere yapmış olduğu o özel açıklama ve cevap: Diyanet kapatılmalıdır diyen zevat benim Cumhurbaşkanım olamaz

Kanlı elini ve pis dilini Diyanet'e uzatma!!!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Antalya Şube Başkanı Fahri ÖZDEMİR, Diyanet kapatılmadır diyen Selahattin DEMİRTAŞ'a tokat gibi cevap verdi. ÖZDEMİR'in Dini Haberlere yapmış olduğu o özel açıklama ve cevap: Diyanet kapatılmalıdır diyen zevat benim Cumhurbaşkanım olamaz

17 Temmuz 2014 Perşembe 23:58
Kanlı elini ve pis dilini Diyanet'e uzatma!!!
Siyasi içerikle değil, Özgür düşüncemle Selahattin DEMİRTAŞ'a Cevap;

Geçen gün bir iftar programında konuşan HDP Hakkari Milletvekili, 10 Ağustosta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Selahattin DEMİRTAŞ devletin anayasal bir kurumu olan, 90 yıldır bu millete din hizmeti sunan birliğin,dirliğin, beraberliğin, dayanışmanın, kardeşliğin, hoşgörü ve samimiyetin her zaman en ön planda olması, yaşanması ve yaşatılması, İslam dininin bid'at ve hurafelerden uzak bir şekilde dosdoğru öğrenilmesi,öğretilmesi, tatbik edilmesi için gece gündüz demeden her türlü çaba ve gayreti gösteren, çok değerli personeli ile çalışan, çabalayan, hazırlayıp uygulamaya koyduğu örnek plan ve projeleri ile vazgeçilmezimiz olan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tümden kaldırılması, gereksiz olduğu, her kesime hitap etmediği, yönündeki sözlerini şık olmayan, yakışıksız ve içi boş bir cümle olarak görmekteyim..
 
Bu sözler yaklaşık 140 bin personeli ile şu anda görevini layıkı ile siyaset üstü bir kurum olarak ifa eden Diyanet İşleri Başkanlığı personelini, yani bizleri derinden yaralamış ve üzmüştür.
 
Diyanet İşleri Başkanlığının kaldırılması cümlesinin dillerde telaffuz edilmesi bile son derece sakıncalı ve yakışıksız bir ifadedir. Lütfen hangi ünvan ve şahsiyete sahip olursa olsun, kim olursa olsun, halkımıza tam güvenilir ve eksiksiz bir şekilde hiç ayrım yapmadan 90 yıldır hizmet eden, birliğin, dirliğin, dayanışma ve kardeşliğin, kaynaşmanın her fırsatta, her zeminde öğütleyicisi ve bunların teminatı olan Diyanet İşleri Başkanlığı'nı ikide bir gündeme getirilerek tartışılmaya açılması Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olarak bizleri çok rahatsız etmektedir.
 
Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kıymetli yetkilileri ve bizler sadece Anayasada belirtilen, kendine tevdi edilen görevlerimizi ifa etmek istiyoruz. Bu görevlerimizi de istisnasız ülkemiz genelindeki tüm personelimiz ile gece gündüz ifa etmekteyiz. Bundan dolayı da büyük onur ve gurur duymaktayız.

 
Diyanet İşleri Başkanlığı ve onun seçkin personelinin zaman zaman böyle gereksiz ve lüzumsuz tartışmaların içerisine çekilmek istenmesinden çok büyük rahatsızlık duymaktayız.
 
O zaman diyoruz ki; Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çok değerli yetkileri ve personeli şu beklenti içerisindedir. Kendisine tevdi edilen ve yasalarda belirtilen görevlerini hiç kimsenin lafına, sözüne, lüzumsuz ve gereksiz eleştirisine gerek duymadan, lüzum görmeden zaten yapmaktadır.Her gün yeni yeni projeler üretmekte, hep birlikten, dirlikten, beraberlikten, kardeşlik ve dayanışmadan bahsetmektedir. Sivil itaatsizlik adı altında cami ve mescitlerde yani Allah'ın evlerinde, devletin resmi din görevlilerinin arkasında saf tutup namaz kılmayıp da cadde ve sokaklarda namaz kılarak birliğin, dirliğin, beraberliğin, kardeşlik ve dayanışmanın özü ve ruhuna aykırı davrananlar ile, onlara destek verenlerin güzide kurumumuz Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında konuşması son derece yakışıksız bir tutum ve davranıştır.
 
Tek kelime ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tüm personeli; kendilerine yasalar ile verilen görevlerini hiç kimsenin öğüt, tavsiye ve telkinine gerek kalmadan, dışarıdan müdahale olmadan gönül rahatlığı ile ifa etmek istiyor.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, personeli hizmet enerji ve sinerjisini bu ve buna benzer lüzumsuz, gereksiz tartışmalarla kaybetmek istemiyor. Bunu herkes bilmeli, Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında bilgi, birikim ve tecrübesi olmayanlar ile dini tahsil yapmayanların ileri geri konuşmamasının çok daha isabetli ve güzel bir karar olacağı kanaatini taşımaktayım.
 
90 yıldır Milletimize kusursuz, eksiksiz, daha iyi hizmet edebilmek için çok büyük bir çaba ve gayretin içerisinde olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve personelinin yakasından düşünüz, onların üzerinden elinizi çekiniz. 
 
Bizi anlayan, bizleri hoşgörüyle karşılayan herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Beyaz İmam 2014-07-18 01:07:17

Sendika üyesi arkadalarımı kutluyorum.Herkes her şeyi bu ülkede söyliyor ama yerili ve yersiz olarak söylenmiş sözler için herkese haddini bildirmeyi hatırlatmakta lazım değilmi.

Avatar
nilay 2014-08-26 20:19:45

diyanet giderse Türkiyemi parçalamak daha kolay olur diye düşünüyorlar herhalde çünkü yıllardır insanları parçalayıp sokağa dökemediler başardıkları tekşey insanları tehdit ederek oy kullandırmak . bukadar reklama rağmen [reklamın iyisi kötüsü olmaz]hepsi bu......

Avatar
doğulu 2014-08-29 18:13:53

bu kanlı katillere kalsa dini tümden kaldıracaklar.bunlar yeni putlar icat etmeye başlıyorlar.Allah bunların parmaklarını uzatmasın.