''Kışkırtıcılık ve Fitnecilik Yapmayın''

Diva Sen Genel Sekreteri Osman ÇAMUR'dan ''Kışkırtıcılık Ve Fitnecilik Yapmayın''

''Kışkırtıcılık ve Fitnecilik Yapmayın''

Diva Sen Genel Sekreteri Osman ÇAMUR'dan ''Kışkırtıcılık Ve Fitnecilik Yapmayın''

25 Mayıs 2014 Pazar 00:13
''Kışkırtıcılık ve Fitnecilik Yapmayın''

Birileri, bilerek ya da bilmeyerek topluma hala tahrikçilik, fesatçılık ve kincilik aşılamaya çalışıyor... cem evi ile camiyi karşı karşıya getirmeye çalışıyor... İnananla inanmayanı kavga ettirmeye çalışıyor. Etnik kökenleri, mezhepsel farklılıkları, siyasi ayrılıkları milleti birbirine kırdırmanın gerekçesi sayıyorlar.

Her hadiseyi; vurup kırmanın, millet malına zarar vermenin, meşru iktidarları gayr-ı meşru yollarla devirmeye çalışmanın sebebi sayıyorlar... Bu millet; kimin ne yaptığını, ne yapmaya çalıştığını çok iyi biliyor, görüyor ve sandık ortaya gelince gereken cevabı da veriyor.

Üniversitedeki gençler, neyin kavgasını veriyorlar? Hangi yerli üretimi gerçekleştirdiler? Hangi fikri ürettiler? Hangi sınai ve teknolojik buluşu gerçekleştirdiler? Dünya üniversiteleriyle hangi alanda yarıştılar?

Seksen öncesinde de bize bu kavgayı yaşatmışlardı. Aynı mahallenin çocukları bir birine silah doğrultmuşlardı. Birbirlerine yumruk atmışlardı. Sebepsiz, gerekçesiz, bilinçsizce gençler birbirlerini öldürmüşlerdi...

Ellerini ovuşturarak seyredenler, içerideki ve dışarıdaki art niyetliler, bundan büyük bir zevk almışlardı. Kasalarını ve keselerini doldurmuşlardı. Enselerini kalınlaştırıp göbeklerini şişirmişlerdi. İslam'ı ve Müslümanları etkisizleştirmenin keyfini çıkartmışlardı.
On iki Eylül Seksen darbecilerinin itirafları hepimizin malumu. "Bazı çocukları asabilmek için yaşlarını büyüttük! Bazan da eşit olsun diye bir sağdan bir soldan gence (suçlu olsun ya da olmasın) suç isnad edip sallandırdık!" demişlerdi.

Yirmi sekiz Şubatta yaşananların hepimiz canlı şahidiyiz. Mirac gecesinde okunan mevlidi bile gericiliğin hortlaması olarak topluma lanse etmişlerdi. İnançlarından dolayı baş örtüsü takan bayanlarımızın ve kızlarımızın yaşadığı sıkıntılar hepimizin malumu... Şimdi baş örtülü kızlar okullara giriyor, bu kızlar devlet mi yıktılar? Huzur mu bozdular? Üniversitelerde eğitimi mi engellediler? Askere, polise silah mı sıktılar? Molotof bombaları mı attılar? Sokakları mı talan ettiler?

Bu ülkedeki cami cemaati kime ne zarar verdi? Esnafı zarara uğratan, belediye otobüslerini yakan, askere polise taşlı sopalı saldıran, dükkanların, iş merkezlerinin, bankaların vd. mekanların camlarını indiren, ateşe veren, sokaktaki park halindeki araçları yakanlar cami cemaati midir? Yoksa belli fraksiyonların mensupları mıdır?

Üniversitelerde eğitimi engelleyen kimlerdir sizce?... Üniversite öğrencilerinin bursunu realize eden, (insani bir seviyeye çıkaran) harçları kaldıran, eğitim yardımını artıran, üniversiteleri artıran, kyk ları yaşanabilir hale getirmeye çalışan, ülke genelinde barınma yerlerini, yurtları artırmaya çalışan bir siyasi iradeyi niçin yok etmeye çalışırsınız? Bunun sizce gerekçeleri nelerdir?

Büyük aşık; Yunus Emre'mizin dediği gibi, "birbirimizi sevelim, sevilelim. Bu dünya kimseye kalmaz!" Ancak yapıp ettiklerimizin vebali veya mükafaatı bizimle olacaktır. İyi işler yapanlar rahmet ve minnetle, kötü işler yapanlar da nefret ve lanetle anılacaklardır.

Lütfen birbirimizi anlamaya çalışalım. Kavga çıkar yol değildir. Bilakis denenmiş ve çıkmaz yol olduğu görülmüş bir bataklıktır. Çirkinlik sarmalıdır... Vicdanımızla, aklımızla, idrakimizle hareket edelim... Yüce yaratıcının bir gün hepimizden hesap soracağını asla unutmayalım... Selam ve muhabbetlerimle...

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.