Malum yazardan din görevlilerine ağır hakaret

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet GÖRGÜLÜ Aydınlık Gazatesi'nin malum yazarı Sabahattin Önkibar din gönüllülerine ağır hakaretlerde bulunan yazısını kınaya basın açıklamasında bulundu.

Malum yazardan din görevlilerine ağır hakaret

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet GÖRGÜLÜ Aydınlık Gazatesi'nin malum yazarı Sabahattin Önkibar din gönüllülerine ağır hakaretlerde bulunan yazısını kınaya basın açıklamasında bulundu.

13 Ağustos 2014 Çarşamba 19:26
Malum yazardan din görevlilerine ağır hakaret
Görgülü açıklamasında şunları söyledi:

30  Temmuz 2014  Çarşamba  günü bilinen ismi  Aydınlık  yaptıkları  haberleri   karanlık   gazetenin malum yazarı  Sabahattin Önkibar Diyanet İşleri  Başkanlığımıza Çalışan din gönüllüsü kardeşlerimize :

Camiler adeta örgütün hücre evi, buralarda görevli olan imam ve müezzinlerin aynı şekilde örgüt mensubu psikozu ve konumunda olmalarıdır.Bu satırlar önyargılı ideolojik bir hüküm değildir. Tersine bu sütunun yazarı inançlıdır. lâkin hepimizin gözünden kaçıyor, AKP ile beraber Allah'ın Evi dediğimiz camilerimiz artık AKP'nin propaganda ofisleridir. Üç gündür ilçe ilçe Doğu Karadeniz'i turlayıp nabız tutuyorum. Erdoğan'ın her cadde, sokak, mahalle ve köyde inanç referanslı propagandistleri var. Keza camiler AKP'nin kubbeli üsleri. İmamlar ve imam hatipliler ise kadrolu militan ekip ya da mücahit ordusu pozisyonunda.İşte devlet patentli bu muazzam kütle üstelik din gibi bir silah ile AKP için ölüm-kalım savaşında.Açık söyleyeyim bugün F Tipi örgüt ülke için ne kadar büyük tehdit ise çok yakın gelecekte İmam Hatip ve Diyanet kadroları öyle olacak. diye hezeyanlarda bulunuyor.
  
Malum ismi AYDINLIK ama karanlık gazetenin şaşkın yazarı S. ÖNKİBAR şunu bilmeli ki, Diyanet işleri başkanlığımız: Toplumun dinî, ahlaki ve manevi değerlerini sürekli canlı tutmak amacıyla İslâm dininin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç. İbadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmekle görevlidir..

''Diyanet işleri  Başkanlığımız , siyaset üstü bir kurumdur., siyasetin dışı değil, siyasetin üstü bir kurumdur.  Diyanet İşleri Başkanlığımızın  gücünün, kuvvetinin, itibarının hiçbir siyasi düşünceye bağlı kalmaksızın kucaklayıcı olmasından kaynaklandığını malum yazar ne yazık ki bilememektedir.
            
DİB , her türlü ayrışmanın dışında kalarak, hatta o ayrışmaları birleştirerek, küçük çatlakları onararak, gönüller dünyasını tamir etmede ülkemiz insanının  adeta mayası gibidir.
        
Diyanet İşleri Başkanlığının, Cumhuriyet'in temel ilkeleriyle, laiklikle, toplumla ve çağdaş dünyayla uyumlu bir şekilde, İslam dininin sahih bilgisini esas alarak hizmetlerini yürüttüğünü  Aydınlık gazetenin karanlık yazarı nasıl anlasın..Malum yazar DİB  çizgisinin, misyonunun İslam ülkelerine ve Batı ülkelerine örnek teşkil ettiğini bilmemektedir.  Kurumumuz ve çalışanlarına militan örgüt mensubu gibi iftiralarda bulunan Sabahattin Önkibar ı kınıyor tüm çalışanlarımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.


İŞTE O YAZI:


Tayyip Erdoğan'a göre F tipi örgüt mili güvenlik sorunu!
 
Bu beyana imzamı atıyorum...
 
Ancak bir başka milli güvenlik sorunu camilerin adeta örgütün hücre evi, buralarda görevli olan imam ve müezzinlerin aynı şekilde örgüt mensubu psikozu ve konumunda olmalarıdır.
 
Hayır bu satırlar önyargılı ideolojik bir hüküm değildir. Tersine bu sütunun yazarı inançlıdır lâkin hepimizin gözünden kaçıyor, AKP ile beraber Allah'ın Evi dediğimiz camilerimiz artık AKP'nin propaganda ofisleridir.
 
MÜCAHİT ORDUSU
 
Üç gündür ilçe ilçe Doğu Karadeniz'i turlayıp nabız tutuyorum.
 
Tayyip Erdoğan'ın saklanan gizli gücü bağlamında söylenen şudur:
 
Erdoğan'ın her cadde, sokak, mahalle ve köyde inanç referanslı propagandistleri var. Keza camiler AKP'nin kubbeli üsleri. İmamlar ve imam hatipliler ise kadrolu militan ekip ya da mücahit ordusu pozisyonunda.
 
İşte devlet patentli bu muazzam kütle üstelik din gibi bir silah ile AKP için ölüm-kalım savaşında.
 
Açık söyleyeyim bugün F Tipi örgüt ülke için ne kadar büyük tehdit ise çok yakın gelecekte İmam Hatip ve Diyanet kadroları öyle olacak.
 
MGK'DAKİ ASKERLERE ÇAĞRI
 
Bu vesile ile Milli Güvenlik Kurulunun asker üyelerine çağrıda bulunmak istiyoruz.
 
F Tipi örgüt gibi İmam Hatipliler ve politize imamlar da milli siyaset belgesine tehdit olarak yer almasının çabası içinde olmalıdır.
 
Bakın benim doğduğum ve ailemle akrabalarımın yaşadığı nüfusu 50 binden az olan Ardeşen'de apar-topar üç adet daha İmam Hatip okulu inşaatına başlandı ki yeni sezona yetiştirilmesi hedefleniyor.
 
Fotoğraf net, düz liselerin kaldırılması ile bütün eğitim sistemi imam hatiplere bağlanacak ki bu yeni bir İmam Hatipli paralel devlet faciasına dolu dizgin olmaktır.
 
Üzülerek ifade etmeliyim ki ne CHP ne MHP bu büyük tehdidi görmezden geliyor.
 
CHP'NİN GARABETİ
 
CHP'liler eşikteki bu belaya karşı halkı uyaracağına F tipi örgüte avukatlık yapmakla meşgul.
 
Evet CHP merkez sağ iktidarların onlarca yıllık inanç ve hamaset simsarlığı garabetinin tartışmasız yeni mümessilidir.
 
Oysa bilanço ortada, Menderes -Demirel ve Özal'ların verdiği ödünler Tayyip Erdoğanları ve AKP'yi yaratmıştır. CHP'nin bugünkü tutumu yarının Tayyip Erdoğanlarını doğuracaktır.
 
Yapılması gereken inancı siyasi alanın dışına çıkarmaktır. Bu yapılamaz ise AKP ya da benzerleri hep var ve hükümran olur zira Allah ile yarışılmaz!
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
doğruya doğru 2014-08-14 00:31:08

dinihaberler.com tek başına adamı haklı çıkarıyor. akp'nin propagandasının yapılmadığı tek bir gün yok.

Avatar
Asilzade 2014-08-14 09:53:49

Taş kafalı adam ne alaka hiç bir zaman camide siyaset ve taraf belli edilmemiştir ama din görevlisi kardeşlerimizinde elbetteki kişisel siyasi bir tarafı vardir ve olmakta zorunda birde inançlıyım diyor tas kafalı gidip hiç bir cem evi yahut türbeye buralar chp bürolarıdır demiyor

Avatar
theimam 2014-08-14 15:39:11

diyanet tarihinde hiç olmadığı kadar siyasete bulaşmıştır!! bunun örnekleri oldukça fazla! tabiki mahkeme kadıya mülk değildir!! hükümetler gelip geçicidir baki olan devletlerdir..bunun faturası elbet bize çıkacaktır.. diyanet tarafsızlığını yitirmemeli itidalli bir yol seçmelidir..desteklediğin kişi peygamber değildir. elbette hata yapıcaktır..onun için itidal elden bırakılmamalıdır..