Mehmet Ali GÜLDEMİR, Vizyon Belgesini Yayımladı

"Yeni Türkiye ye Yeni Diyanet-Sen" sloganı ile 100 bin üye hedefini koyan Mehmet Ali GÜLDEMİR, 21 .yüzyıla ışık tutacak "Vizyon Belgesini" yayımladı

Mehmet Ali GÜLDEMİR, Vizyon Belgesini Yayımladı

"Yeni Türkiye ye Yeni Diyanet-Sen" sloganı ile 100 bin üye hedefini koyan Mehmet Ali GÜLDEMİR, 21 .yüzyıla ışık tutacak "Vizyon Belgesini" yayımladı

23 Şubat 2015 Pazartesi 07:05
Mehmet Ali GÜLDEMİR, Vizyon Belgesini Yayımladı
DİNİHABERLER.COM / ÖZEL 


Diyanet- Sen'in 5. Olağan Genel Kuruluna bir hafta kala Genel Başkanlığıa adaylığını koyan Mehmet Ali GÜLDEMİR, Dinihaberler.com'a özel açıklamalarda bulunarak Vizyon Belgesini yayımladı.
 
İşte Genel Başkan Adayı Mehmet Ali GÜLDEMİR'in  Vizyon Belgesi

Saygıdeğer Diyanet–Sen Gönüllüleri

 
Sendikamız Diyanet-Sen'in 5. Olağan Genel Kurulunu 28 Şubat -1 Mart Tarihinde gerçekleştireceğiz.
 
Bu kongrenin camiamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini Yüce Allah tan niyaz ederim. Sendikamızın kurulmasında emeği geçen başta kurucu genel başkanımız AHMET YILDIZ, olmak üzere ahirete göçenlere rahmet diliyor hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.
 
Günü geldiğinde seçimler bir yenilenme hedef belirleme moral ve motivasyon artırma günleridir. Bu sebeple değerlendirilmesi gereken zaman dilimleridir.
 
Uzun zamandır teşkilat mensuplarımızdan tarafıma iletilen göreve talip olmam yönündeki ısrarlı söylemler ve baskılar neticesinde değerlendirme ve istişarelerimi yaparak vermiş olduğum karar Sendikamız Diyanet- Sen i bir adım ileri nasıl götürebiliriz, beklenen dinamizmi ve aksiyonu nasıl sağlayabiliriz yönünde ol muştur. Etkin ve Saygın bir duruşla Diyanet'te Siyasette ve Bürokraside daha etkili olmak için yola çıkmış bulunmaktayız. Din görevlisine hizmet dine hizmettir felsefesi ile hareket ederek herkesi kucaklayan kimseyi ötekileştirmeyen  Diyanet-Sen'i çekim merkezine dönüştürmek üzere menzil yolun kendisidir deyip vira bismillah yola çıktık "Yeni Türkiye ye Yeni Diyanet-Sen"  sloganı ile 100 bin üye hedefini koyduk.
 
Küreselleşen dünya hızlı bir değişim geçirirken bilgi çağında iletişim araçları baş döndüren hızla ilerlerken ülkemiz yeniden büyük Türkiye sloganıyla hedef belirleyerek tarihi misyonunu yeniden kuşanma çabalarını sürdürürken bizler bu duruma kayıtsız kalamazdık.
 
Sendikal mücadele aslında kadim davamızın mücadelesidir sadece seküler anlamda sendikal mücadele değildir. Medeniyetimizin yeniden inşasına katkı sunma öncülük yapma mücadelesidir.

güldemir büyük hedeflerle geliyor‏

 
Değerli, dostlar 
 
Genelde ülkemizin,  özelde Diyanet çalışanlarının sorunlarına çözüm üretmek amacıyla başlayan özlük ve özgürlük mücadelemiz hak aramanın merkezi, çözümün adresi olmayı başarmıştır. Her türlü oligarşiye karşı katılımcılığı esas alarak sendikal kulvarda açtığımız bu kutlu dava ideolojik kavga alanı olmaktan çıkmış hizmet aracı olma yoluna girmiştir. İyilikleri artırmanın ve kötülüklerin engellenmesi yönünde önemli bir hizmet aracı olmuştur. Bu hedeflere ulaşmak için güçlü bir teşkilat yapısı şarttır, beni en çok ilgilendiren konu  donanımlı aktif aksiyoner bir teşkilat yapısı, ben aynı heyecanı bütün teşkilatımda görüyorum. Belirlenen  hedefe varmak için insan faktörü en başta gelmektedir sonuca ulaşmak için hangi yöntemleri nerede, nasıl, kimlerle, sevk, idare,inandırma ve misyonu hayata geçirme olmalıdır. Aksi takdirde net olmayan adı konmayan ve herkesçe benimsenmeyen, özümsenmeyen hiçbir teşkilat başarılı olamaz .Teşkilatımız yeni dönemde tavanından tabanına kadar bir bütün ve tek yürek olacaktır.
 
Yeni dönemde 70 bini aşan üyemiz ve yeni kazanacağımız üyelerle kadim medeniyetimizin inşası, temel hak ve özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırılması için yola çıkıyoruz.
 
Tempomuzu artırarak içimize işimize ve dışımıza yolculuğa çıkmak için adayız.güldemir büyük hedeflerle geliyor‏
 
Dünyanın gidişatına kayıtsız kalmaksızın, davamızın bize kazandırdığı irfanı da göz ardı etmeksizin erdemliler hareketini yüceltmek için adayız.
 
Diyanet –Sen olarak temel ilke ve prensiplerimiz, insan haklarına, evrensel hukuk ilkelerine, Uluslar arası sözleşmelere ve medeniyet değerlerimize bağlı kalarak çalışanların memnuiyetini sağlayarak  açık, şeffaf olmak baskı ve haksızlıklara karşı direnç göstermek, kurumsal kimliğimizi korumak ve geliştirmek ve her platformda temsil etmek olacaktır.
 
Çatışmaya dayalı başkalarının başarısızlıkları ve hataları üzerinden sendikacılık yapmayı  reddederek emek ve ekmek mücadelesine zarar veren davranışlar olarak görmekteyiz. Hedefini net olarak belirleyen haktan ve hukuktan yana tavır alan sendikal harekete toplumsal güveninde artacağını düşünmekteyiz.
 
Yönetim anlayışı olarak  üyesine sahip çıkan temsilci ve üyelerini karar alma mekanizmasının içine katan çalışma modelini oluşturarak yalın ve saydam bir yapı oluşturacağız.
 
Tüm üyelere eşit düzeyde, beklentileri karşılayacak düzeyde hizmet üretmek, sorunları iletme fırsatı ve imkanının verildiği yönetim kavramını uygulayacağız
 
Kaynakları etkili ve verimli kullanan, iletişim teknolojilerinden yararlanan üyelerinin taleplerine karşı duyarlı etkili ve verimli bir yönetim olacağız.
 
Tecrübelerimizi paylaşarak, başkalarının tecrübelerinden istifade ederek, kazanımları paylaşarak nitelikli dayanışma anlayışına sahip kadrolar oluşturacağız.
 
Değerli Arkadaşlar;
 
Mücadele anlayışı olarak özgür yapısını daima koruyan, bağımlı sendikacılık anlayışını reddeden üye ve delege iradesine dayanan.
 
Sendika siyaset-sendika bürokrasi ilişkisinde ne teslim alan ne de teslim olan ilkeli sendikacılık duruşu ve misyonunu sürdüren ufkunu genişleterek toplumun tamamını kucaklayan, iletişim kuran, yeni bir vizyon oluşturan Türkiye idealini hedefliyoruz.
 
Yeni anayasa çalışmalarına destek vererek temel hak ve özgürlükleri koruyan çalışanların ekonomik ve sosyal haklarını genişleten bir anayasa olması için mücadele edeceğiz.
 
Milli birlik ve kardeşlik projesinde daha aktif rol alarak, atılan olumlu adımları destekleyip umutların yeşerdiği toplumsal barışın sağlandığı günlerin hayaliyle taşın altına elimizi gerekirse gövdemizi koyarak ülkemizin bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin sağlanması için mücadelemizi her platformda sürdüreceğiz.


 
Sorumluluk anlayışımızın gereği olarak demokratik toplum düzenini bozan,halkın iradesine kasteden her türlü yapılanmaların karşısında duracağız.
 
Üyelerimizin, diyanet ve vakıf  çalışanlarının ifa ettikleri hizmetin bedeli ölçülemez boyuttadır, insanca yaşamak adına hak ettiği payı almak ve emeğimizin karşılığını istemekten yorulmayacağız.
 
Uluslar arası alanda, özellikle bölgemizde gelişen olaylar karşısında hakkın, haklının, mağdurun ve mazlumun yanında olmayı sürdüreceğiz.
 
Sonuç olarak genel merkez yönetiminden şube başkanından, işyeri temsilcisinden, ilçe başkanına ve elbette üyelerimize kadar demokrasiyi içselleştirmiş ,birlik ve beraberliğini koruyan, çatışma ve kavgadan uzak, kitleselliğin getirdiği esneklik ile kurumsallaşmanın oluşturduğu disiplini bir araya getirerek ortak duyguyu,ortak hissi ve ortak aklı harekete geçirmek için yola çıktık.
 
Şu soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan mevsime uygun bir sözle devam etmek istiyorum.
Kar taneleri ne güzelde anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden, yol almanın mümkün olduğunu. 


 
Çözüm Bekleyen Öncelikli Konular:
 
5. Olağan Genel Kurulda adaylıkla ilgili çıkış noktamız var olan durağan konumdan kurtularak sendikacılığın ruhunda olan aksiyonu oluşturarak teşkilatı canlı tutmak olacaktır.
 
   Rotasyon:
 
Başkanlığımızın bu uygulaması tüm din görevlilerini derinden üzmekte ve motivasyonlarını düşürmektedir. Toplumu din konusunda aydınlatmakla görevli olan meslektaşlarımızın din hizmetinin verimliliğini artırmak için bu uygulamanın yapıldığı söylenmektedir. Fakat uygulamada ortaya çıkan sonuç tam tersini göstermekte, verimliliği düşürmekte ve personelimizin motivasyonunu azaltmaktadır. Bu sorunu göreve geldiğimiz zaman ister hukuki, ister idari, isterse siyasi yoldan olsun ama mutlaka durduracağız.
 
   Cami Lojmanları:
 
Cami lojmanlarının kira sorununu ancak TBMM'de kanun değişikliği ile çözebiliriz. Yetkililere bu sorunu anlatarak birlikte çözüm bulabileceğimize inanıyorum. 
 
  Sınav Yönetmeliği:
 
Sınav yönetmeliğine yönelik tekliflerimiz olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın uyguladığı puanlama sistemini tayinlerde, çan eğrisi sisteminin de sınavlarda uygulanmasını talep edeceğiz. Ayrıca aynı grup camilerde görev yapanların mülakat sınavı olmaksızın puan sistemine göre atamalarının yapılmasını talep edeceğiz.
 
  Vekil ve Fahrilerin Sorunları:
 
Başkanlığımızda yaklaşık 18 bin fahri ve vekil görev yapmaktadır. Talebimiz 18 bin yeni kadronun açılmasıdır. Fahrilerin yerini sınava tabi tutarak kadrolu personelle din hizmetini , din eğitimini sürdürmek şeklinde olacaktır.
 
  Avukatlık Hizmeti:
 
Avukatlık hizmetiyle alakalı şikayetlerle ilgili olarak teşkilatımız büyüdü, 70 bini aşan üyelerimizin talepleri karşısında avukat sayısını artırmak ve illerimize yetki vererek avukatlık hizmetlerini yerelden takip etmek sorunu çözecektir. 
 
  Eğitim Seminerleri:
 
Şube Başkanlarımızı, Şube ve İl Yönetim Kurulu Üyelerini ve ilçe temsilcilerimizi Genel Merkezimizde 2 günlük bir eğitime tabi tutarak alanları ile ilgili işin uzmanları tarafından sunumlar yaparak geliştirmek, başta aidiyet duygusu olmak üzere sendikal anlayışı profesyonelce yapmayı hedefliyoruz.
 
  Yazılı ve Görsel Medya:
 
Yazılı ve görsel medyayı etkili şekilde kullanarak camiamızın duygularına, tercüman olarak talep ve isteklerinin yüksek sesle dillendirilmesini sağlayacağız. Teşkilatımızın tarafımıza gösterdiği yoğun ilgi ve teveccühe layık olmak adına var gücümüzle mücadele edeceğiz.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İmam 2015-02-23 08:01:30

7 yıl dır genel merkezde görev yapan birinin bunları yazması ve aslında içten kendisininde inanmadığı bir vizyondur.

Avatar
Din Görevlileri 2015-02-23 08:10:48

M.Ali GÜLDEMİR Genel Başkan, iletişime, fikirlere ve değişime açık, çevresine, halka karşı, güler yüzlü, saygılı, ciddî ve alabildiğine vakur, sağlam karakterli ve kararlı bir görüntü sergileyen bir lider.... Kendilerini şimdiden tebrik ediyor, yeni yönetimi Camiamıza hayırlı olsun diliyorum.

Avatar
adanmışlar 2015-02-23 09:03:58

m.ali başkana ve yönetimine başarılar diliyoruz.kendisinin ve ekibinin başarılı olacağına inanıyor ve gönülden destekliyoruz.Camiamız için hayırlı olsun.

Avatar
osman 2015-02-23 09:21:49

sayın baskan bu yazdıklarını birde il başkanlarına öğret

Avatar
imam 2015-02-23 09:30:30

sizde bayraktutar gibi imamların yüzüne he deyip arkasından kuyusunumu kazacaksın rotasyonda olduğu gibi

Avatar
HİZMETLİ 2015-02-23 09:40:33

Hani söz vermiştiniz? Ne oldu.Türkiyenin acı reçetesi mahkumu biz garib gurebaların biz mazlumların yanında olacaktınız.2005 te verilmiş bir sözünüz vardı, ne çabuk unutuldu.Önceden teşkilatımız DİYANET müsaaade etmiyor dediniz.Daha sonra işlem tamam, Diyanette onaylıyor sizin iş için sorun kalmadı beş altı maddelik bi sorunları ileteceğiz, sizde bir defaya mahsus memurluğa geçeceksiniz demiştiniz. Hani ne oldu?Bu ayrıştırma bu tefrikacılık olduğu sürece, kimilerini nimetle donatırken ,kimilerine sen seyret denilmesi büyük vebaldir kanımca

Avatar
imam 2015-02-23 09:43:22

sayın başkan maaşlarımız eriyor bütün memurlar iki gün izin kullanırken imam lara niye yok bu konular galiba sizin de gündeminizde olmayacak

Avatar
imam 2015-02-23 10:25:07

M.Ali Güldemir bu senin söylediklerin daha önceleri yapılmış olan şeyler amaç hizmet mi şöhret mi bunları yapacektin de şu ana kadar yönetimde değilmiydin .