Mehmet Bayraktutar'ın Vizyon Belgesi

"Biz büyük bir aileyiz" ve "TÜRKİYE DİYANET-SİZ, DİYANET-SEN SENSİZ OLMAZ OLMAZ" düsturuyla hareket eden MEHMET BAYRAKTUTAR, "Vizyon Belgesini" yayımladı.

Mehmet Bayraktutar'ın Vizyon Belgesi

"Biz büyük bir aileyiz" ve "TÜRKİYE DİYANET-SİZ, DİYANET-SEN SENSİZ OLMAZ OLMAZ" düsturuyla hareket eden MEHMET BAYRAKTUTAR, "Vizyon Belgesini" yayımladı.

25 Şubat 2015 Çarşamba 05:40
Mehmet Bayraktutar'ın Vizyon Belgesi
DiNiHABERLER.COM / ÖZEL
 
Siz yoksanız bir eksiğiz sloganıyla yola çıktığımız, varlığımızın yegâne sebebi olan, yüreğimize, davamıza, Diyanet-Sen sevdasına aşk katan kıymetli yol arkadaşlarım...
 
Diyanet-Sen sevdası için hak mücadelemiz için, emek  ve alın terimizde, ümmetin sesi olma mücadelemizde elif gibi dimdik duran, böylesine coşku dolu, iman dolu  bir teşkilatla birlikte nefes aldığım için Yüce Rabbime hamd ediyorum.
 
Bizi bir birimize kenetleyen var olmak için önce kardeşliği şart koşan, aynı dava için  yoldaş kılan rabbime hamd ediyorum.
 
Selam olsun dilinde dua, özünde Diyanet-Sen  sevdası olan 70 bin üyemize,
 
Selam olsun kardeşinin derdiyle dertlenen 75 milyonumuza, 
 
Selam olsun  himmeti millet, gayesi hak olan erdemliler hareketinin yolcularına…

 
Biliyoruz ve görüyoruz ki din görevlilerinin sendikası olmaz diyenler estirdiğimiz rüzgarla, değişen dünyanın gerisinde kalmadan  hep ilkleri yaşatmıştır.
 
Sizler sayesinde kucaklaşmayı öğrenen,
Sizler sayesinde milletine bağlılığı emreden,
Sizler sayesinde ekmeğin ve emeğin kavgasını kendisine yakışan şekilde dile getiren, Diyanet-Sen
Dünya’da ilk din görevlileri sendikası olmayı ve  Memur-Sen’in Besmelesi olma payesine eren  ilk yetkili sendika olma onurunu yaşamış ve yaşatmıştır.


 
Kıymetli  Arkadaşlarım;
 
Milletin hakkını dikkate almayan, almış olduğu kararları dikte eden, insan onurunu hiçe sayan iradelerin karşısında, ötekileştirmelerin her çeşidine yine karşı çıktık. Yeni Türkiye sevdasını bu salonlarda yeşerttik. Bugün davamızın mücahitleri olarak yine beraber, yine bir aradayız.
 
Davamızı, sevdamızı yeniden dirilteceğiz. Meşveretin rahmetiyle duygudaşlığımızı yeniden güçlendireceğiz.  Emekle büyüyen, milletle yücelen Yeni Türkiye hedefimizi haykırmak için beraberiz.
 
Ülkemiz ve milletimiz üzerinde en kirli oyunların sahnelendiği bir dönemde, namerdin oyununu bozmak, ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmak için beraberiz.
 
Türkiye sevdasıyla yazılan destanlar gibi,  yeniden büyük bir destan yazacağız. 
 
Ülke sevdası için yapılacak daha çok iş var diye yola çıkanları tökezletmek istiyorlar.
 
Osmanlının  eşsiz  zaferlerine  hala hasetle kinle bakan  Avrupa,  nefret tohumları serpmeye çalışıyor. Kirli oyun ve tuzaklarla  sözde demokrasi kavgası veren, bunun yanında kilometrelerce ötelere kadar gidip kan akıtan, mazlumun gözyaşlarına sebep olan, Batının iki yüzlü siyaseti yüzünden , Suriye’de, Mısır’da, Arakan ’da, Gazze’de, Irak’ta Doğu Türkistan’da,  yüzbinlerce masum insan  katledildi ve katledilmeye devam ediyor.
 
Yüz binlerce kişiyi evlerinden yurtlarından sürenlerin karşısında kucaklarını açan, evlerini, ocaklarını, aşlarını, paylaşan yüreği zengin ülkemin insanı, bu anlamda medeniyetiyle övünen Avrupa’ya, bir insanlık dersi vermiştir. 
 
 Devleti ve milletiyle birlik içinde hareket eden ve İslam coğrafyasına kardeşlik şuuruyla elini uzatan ülkemiz, içten ve dıştan kirli operasyonlara maruz bırakıldı. Dünya mazlumlarının sesi olduğu için Türkiye’ye bedel ödetmeye kalktılar,  milli iradeye kumpas üstüne kumpas kurdular.
 
Onlar neredesiniz demeden, mazlumun  yanı başında olmak, sıcak bir çorba, bir battaniye ile kardeşlik borcumuzun gereğini yerine getirmek için Allaha hamd olsun bütün Memur-Sen ve Diyanet-Sen  teşkilatı olarak koşturduk. 
 
Ben bu vesile ile yardımseverliği, diğerkâmlığı ile eşsiz bir dayanışma örneği sergileyen Memur-Sen’imizin ve bağlı bütün sendikalarımızın  gönül erlerini bir kez daha yürekten kutluyorum.
 
 
Milletimiz, özgürlüğümüze, birliğimize, kardeşliğimize, her şeyden önemlisi umudumuza sımsıkı sarılarak, şer odaklarına en güzel cevabı verdi. 
 
Onlar Biliyorlar ki, Türkiye şaha kalkarsa, mimsiz medeniyet yerle yeksan olacak.
 
Onlar Biliyor ki, Yiğit düştüğü yerden kalkarsa, şer cephesinin kaleleri tarumar olacak…
 
Onlar Biliyor ki Kur’an ve Sünnet ’in hadimleri mazluma yoldaş olacak, 
 
Onlar Biliyor ki İslam’ın gür sesi er ya da geç galip gelecek…
 
Sevgili dava arkadaşlarım, bundan dört yıl evvel  yeni yol haritamızı çizerken sizlere söz vermiştik. Yapacaklarımızı sıralarken hiçbir zaman şüphe içerisine girmedik. Dört yılın sonunda sizlerin karşısına verdiği sözleri harfiyen yerine getiren bir genel başkan olarak çıkmanın saadetini ve mutluluğunu yaşıyorum.
 
Bundan sonraki süreçte yapacaklarımızı sıralarken hamasi duygulardan çok uzak hedeflediklerimizi yapabileceğimize inancımız tam olarak sizden desteklerinizi bekliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.
 
 
VAADLER
 
1. Diyanet-Sen uzaktan eğitim merkezinin kurulması
 
2. İnternet üzerinden Web TV ve radyonun kurulması
 
3. Uluslararası  ilişkiler alanında İslam ülkelerini kavuşturma biriminin kurulması
 
4. Diyanet-Sen Ahmet Yıldız başarı ödüllerinin verilmesi
 
5. Diyanet-Sen   misafirhanelerinin kurulması
 
6. Profesyonel sendikacılık çalışmalarının yapılması
 
7. Yılda bir kez Büyük Türkiye Buluşmasının yapılması
 
8. Bölgesel başkanlar kurulu toplantılarının yapılması
 
9. Şube yöneticilerinin alanlarında geliştirilmesine yönelik  Genel Merkez binamızda sekretarya bilinçlendirme seminerlerinin bölge gölge yapılması
 
10. Tüm şubelerimize araç alınması
 
11. Şube yönetimi ile daha hızlı görüşmek için telesit uygulamasına geçilmesi
 
12. Ayda bir Diyanet-Sen wab tv üzerinden Genel Başkan’dan teşkilata sesleniş
 
13.81 İl Şubelerinin faaliyetlerini  anlatan tanıtım filmi yapılması
 
14.Moral motivasyon seminerlerinin yapılması
 
15.Bölgesel avukatlık biriminin oluşturulması
 
16.Bayan üyelerimiz için bayan avukat birimi kurulması
 
17.Genel Merkez  ve 81 il de kadın komisyonlarının kurulması
 
18. Diyanet-Sen  gençlik komisyonu kurularak Genç Memur-Sen Komisyonuyla ortak çalışmalar yapması.
19.Şubelerimizin bulunduğu illerde yerel basınla buluşma toplantılarının yapılması.
 
20.Ankara’da Başbakan  ve ya Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Din Görevlileri buluşmasının yapılması
 
21. Din görevlilerinin özlük ve sosyal haklarını iyileştirmek adına paso ve toplu taşıma indirim kartlarının çıkarılması.
 
22. Rotasyon düzenlemesinde Becaiş uygulamasının  da göz önünde bulundurulmasıyla süre ve işlenirliğini din görevlilerinin istediği şekle sokulması
 
23. İlitam hakları konusunda Din görevlilerinin istediği gibi dışa kapalı içe açık şekilde ilitamın hayata geçirilmesi.
 
24. Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan din görevlilerinin hepsinin hac ‘a gitmesi yönünde çalışma yapılması.
 
25. Personel  ve çalışan arasındaki  sıkıntıların giderilmesi yönünde Genel Başkan kontrolüyle çalışmaların yapılması.
 
26.Vaiz murakıp ve eğitim merkezlerinin sorunlarının çözümü için çalışmalarının tamamlanması.
 
27. İmamların iki gün izin kullanma sorunlarının giderilmesi yönünde sonuç alınması iki günden birini maaşa yansıtma çalışmamızın sonuçlanması.
 
28.Özlük haklar ve maaşlarının yetersiz olması, her alanda alınan yıpranma paylarının din görevlileri için de istenmesi.
 
29.Sınav sistemlerinin kamera gözetiminde yapılması için çalışmaların başlatılması.
 
30. Fahri ve Vekillerin kadroya alınması için gerek Diyanet İşleri gerek siyasi görüşmelerin yapılıp sonuçlandırılması ve kadro alımlarının sağlanması.
 
31.Lojmansız hiçbir cami kalmayacak uygulamamızda lojmanlarda uygulanan  kira sorununun düzeltilmesi yönünde Büyük Millet Meclisi’ne önerge verilmesi ve konunun çözüm bulması.
 
32.Diyanet-Sen şubelerinin bulunduğu yerlerde gerekli olan bilgisarayar-yazıcı-fax – basın yayın malzemelerinin tedariki.
 
33.Özel iş yerlerinde 5 yılı doldurmuş kişilerin  tazminat hakkı  varken fahri ve vekiller tazminat alamadan istifa ettiriliyor. Çalışanların tazminat haklarının korunması konusunda gereken çalışmanın yapılması.
 
34. Diyanet alanında yapılan bütün çalışmalarda çalışanlarla ilgili alınacak olan kararlarda sendika görüşüne ihtiyaç duyulacak şekilde çalışmaların yapılması.
 
35. Siyasi alanlarda çözüm bekleyen konuların takibini sağlayacak  görüşmeleri en üst makam olarak yürütecek sistemin oluşturulması.
 
VAKIFLAR 
 
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi olarak çalışan personellerin emekliliğine tabi ücretlerine kazanç olarak gösterilmeyen aile yardımı, yan ödeme, özel hizmet tazminatı, ek ödeme gibi her türlü ücretleri dâhil edilerek bu toplam üzerinden emekli sandığı primlerinin kesintilerinin yapılarak, bu ücretler üzerinden emekli ikramiyesi hesaplanması ve emekli aylığı bağlanması.
 
İşçi statüsünde çalışan personeller gibi yüksek emekli maaşı bağlanması ve emekli ikramiyesini kamuda işçi olarak çalışanlar gibi yüksek ücret almalarının sağlanması. 
 
2- 15.01.2005 tarihinden sonra işe girenlere 1 derece verilmesi.
 
3- Yıllık izinlerde resmi ve dini bayramlar ile hafta sonu tatillerinin izinden düşülmemesi.
 
4- Üniversite mezunu Memur, VHKİ, Bilgisayar İşletmeni, Şoför, Araştırmacı, Uzman ve Şube Müdürü vb. kadrolarda çalışanların ek göstergesinin 3000’e çıkartılması.
 
5- Kadro karşılığı sözleşmeli personel ile normal personel arasındaki maaş uçurumunu kapatmak için kadro karşılığı olmayan personele yılda 2 tane ikramiye verilmesi.
 
6- 11.12.1986 tarihli ve 19308 sayılı resmi gazete yayımlanan Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinin 5 maddesindeki “servisi, yiyecek yardımından faydalanabilecek personel sayısının asgari 50 olması” hükmünün “servisi, yiyecek yardımından faydalanabilecek personel sayısının asgari 25 olması” şeklinde değiştirilmesi.
 
7- % 50 den fazla hissesi Genel Müdürlüğümüze ait olan Vakıflar Bankası tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü, Ankara, İstanbul l, ll, İzmir ve Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüklerinde çalışan personele servis, yemek veya ticket uygulaması yapılmaktadır.
 
Kurum içindeki birlik ve beraberliğin sağlanması için tüm Bölge Müdürlüklerinde çalışan personele servis, yemek veya ticket uygulamasının Bölge Müdürlüğünün bulunduğu ildeki Vakıflar Bankası tarafından karşılanması.
 
8- Vakıflar Bölge Müdürlüklerinde Muhasebe Yetkilisi olarak çalışan personel için Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı ile görüşülerek Muhasebeci kadrosunun ihdas edilmesi. 
 
9- Kurumun ihtiyaçları doğrultusunda Kurumumuz içerisinden yetişen tecrübeli personellerden gereği gibi faydalanmak için avukat, arkeolog, istatistikçi, kütüphaneci, matematikçi, mühendis, mütercim ve tekniker kadroları için unvan değişikliği, memur müdür, araştırmacı ve uzman kadroları için görevde yükselme sınavının;
 
a) 53 personel hizmetli kadrosunda (lise, yüksekokul, önlisans ve lisans), 
 
b) 252 personel memur, bilgisayar işletmeni ve veri hazırlama kontrol işletmeni kadrosunda (önlisans ve lisans) 
 
c) 29 personelde uzman ve araştırmacı kadrosunda görev yapmaktadır. 
 
Yeterli kadrolar alınmak kaydı ve mevcut boş kadro durumlarına göre özellikle personel ihtiyaçları doğrultusunda en kısa sürede görevde yükselme sınavının yapılması, Kurumda çalışan personelin verimini daha artıracaktır. 
 
10- 5737 sayılı Vakıflar Kanunu ile Kurumumuzda iptal edilen Şef kadrosunun tekrar ihdas edilmesi 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
birisi 2015-02-25 07:11:24

Su ana kadar din görevlilerine faydalı ne isi yaptın onu şöyle

Avatar
Vizyon 2015-02-25 07:32:19

Sayın Mehmet Bayraktutar ! Vizyon belgenize ve ekibinize hayran kaldım.Diyanet-sen Sendikamızın geleceği için yeniden sizinle yola devam diyorum.Başarılar diliyorum.

Avatar
Albayrak 2015-02-25 09:30:37

Sayın Başkanım ve çok değerli yönetim kurulu üyeleri Rabbim yar ve yardımcınız olsun Allah yolunuzu açık etsin hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun. İnşallah bu kurulda da başarıya imzalar atmanız için değerli delegeler sizlerele olaceklerdir.

Avatar
alper alper 2015-02-25 09:58:00

bu kadar vaat de bulunulmuş atama yönetmeliği hakkında birşey göremedim. birde şimdiye kadar yapamadıklarınızı da yazsaydın.

Avatar
Vaiz 2015-02-25 10:08:56

Vaiz murakıp ve eğitim görevlilerini küstürdünüz. Böyle bir iyileştirme mümkün değilse her fırsatta dillendirip umut tohumları ekmeyin.

Avatar
mehmet 05 2015-02-25 10:10:32

Başkan adaylarına başarılar dilerim...Amaç
başkan olmak değil temsil ettiği üyelerinin
sorunlarını dile getirip çözecek
olmasıdır...üyelerinin özlük haklarını dile
getiremeyen ,karda kışta sınavlara ses
çıkaramayan , taşrada görev yapan üyelerini
düşünemeyen başkan istemiyoruz...

Avatar
mehmet 2015-02-25 10:30:01

başarılar diliyorum....

Avatar
imam 2015-02-25 10:33:22

çankırıda diyanet sen yönetiminin havasından geçilmiyor bumu sendikacılık adamlar izin yapıyor keyfi yerinde biz üyelere ne yaptınız sendikacılık huzursuzlk demek diyanet sendikaların kaldırılması için girişimde bulunsa çok hayırlı hizmet yapmış olur