Müezzinlerin imamlık talebi

Bağımsız Diyanet -Sen Genel Başkanı Faruk Çetin ve yönetim kurulu üyeleri Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Ramazan Muslu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Müezzinlerin imamlık talebi

Bağımsız Diyanet -Sen Genel Başkanı Faruk Çetin ve yönetim kurulu üyeleri Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Ramazan Muslu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

11 Mart 2018 Pazar 11:43
Müezzinlerin imamlık talebi
banner283

MÜEZZİNLERİN İMAMLIĞA ATANMA TALEPLERİ DİYANET İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISINA İLETİLDİ.

Ziyarette Bağımsız Diyanet -Sen Genel Başkanı Faruk Çetin, Genel Sekreter Mevlüt Yıldırım, Genel Başkan Yardımcısı Fahri Çetin, Danışma Kurulu Başkanı, Başkanlık Merkez ve İç Anadolu Bölge temsilcisi Pervil Koç hazır bulundu.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanlı Faruk Çetin ziyarette Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu’ya Diyanet İşleri Başkanlığına ilk defa müezzin olarak atananların ve halen bu görevi icra eden müezzinlerin imamlığa atanmaları için gerekli çalışma yapılması taleplerini iletti.

Diyanet İşleri Başkanlığı mevzuatına göre imam-hatip kadrosunda çalışan cami görevlisi ile müezzin-kayyım kadrosunda çalışan cami görevlisi arasında hiçbir fark olmadığı gibi maaş ve özlük haklarında da bir fark ve eksiklikte bulunmamaktadır.

Bu sebeple bu şekilde çalışan personelin taleplerinin karşılanması bu unvanda çalışlanların kendisini yenilemesine ve kişisel hizmet performansının artmasına katkı sunacaktır." dedi.

Prof. Dr. Ramazan Muslu’

Ayrıca Ziyarette Genel Başkan Faruk Çetin, "Bizler Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yapan tüm personelin tek hizmet sınıfına alınmasını noktasında gerekli çalışma yapılmasının artık ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Çünkü aynı işi yapan VHKİ ile Memur, Eğitim APK Uzmanı ile Kurum kariyer uzmanı arasında özlük ve ücret farkı bulunmaktadır. dinihaber.com Bizler bir unvana haiz personelin özlük ve mali haklarında iyileştirme isterken diğerlerine diğer kurumlarda o unvanların ve unvan sınıfların karşılığı olduğu için isteyemiyoruz. Böyle olunca da arada mali ve özlük haklar bakımından ciddi uçurumlar oluşuyor.Bu sebeple Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan personelin tamamının Diyanet Hizmetleri Sınıfı adı altında 657 sayılı Kanunda değişiklik yapılarak bu sınıfına geçirilmesini bu şekilde aynı işi yapan kişilerin ile özlük ve mali haklarının eşitlenmesini istiyoruz” dedi.
 
Genel Başkan Çetin, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Muslu’ya hayırlı olsun ziyaretinde ilettiği bir başka konu ise, 633 sayılı kanunda değişiklik yapılması talebiydi. İletilen talepte Cumhurbaşkanlığı Hükümet sitemine uyum yasaları düzenlenmekte ve bu uyum yasalarına başkanlığımız mevzuatlarında da gerekli değişiklikler yapılmaktadır. Bu değişiklikler yapılırken gönüllülük esasına göre çalışan sivil toplum kuruluşu olan cami dernekleri ile işbirliği yapılması amacıyla 633 sayılı yasada değişikliğin yapılması, daha etkin ve verimli din hizmeti sunulması noktasında bahse konu olan tüzel kişilerle ilişkilerinin yürütülme hususları kanunda değişiklik yapılınca  iş ve işlemlerin nasıl yürütüleceği yönetmelikle belirlenmesi 5072 sayılı Dernek ve Vakıfların Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İlişkilerine Dair Kanun kapsamı dışında olması hem anılan derneklerin etkinliğini artıracağı hemde kurumumuzun bu tüzel kişiliklerle daha etkin ilişki geliştireceği kanaatimdeyiz. ” dedi.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 12.03.2018 12:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fatih şahin 2018-03-12 00:56:01

dernekler lağvedilsin, dernek başkanları hocalara zulmediyor.

Misafir Avatar
CEMAAT 2018-03-13 14:33:09 @fatih şahin

vAllahi̇ doğru söylüyorsun bi̇zdede var i̇mam tuvalete gi̇derken nerdese dernek başkanindan i̇zi̇n alacaç sanki̇ bi̇r i̇lde vali̇ mübarek kocaeli̇

Beğenmedim! (0)
Avatar
VEYSEL ABALI 2018-03-11 12:49:10

faruk hocama müezzinlerin bu talebini gündeme getirdiği için gönülden teşekkür ediyoruz

Avatar
İlyas kuş 2018-03-11 13:00:19

Çok çok isabetli ve gerekli talepte bulunan kardeşlerimize teşekkür ediyorum

Misafir Avatar
Pervil KOÇ 2018-03-11 17:53:23 @İlyas kuş

Sizlerin duası ve desteğiyle Etkili ve çözüm odaklı çalışmalarımızla durmadan yola devam inşaallah..

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ahmet 2018-03-11 22:19:29

Müezzinlikten imamlığa geçiş için 2 sene bekletilmeye anlam veremiyorum.Neden?

Avatar
Mustafa 2018-03-12 01:37:28

Çok güzel bir teklif teşekkürler gündeme taşıdıkları için sendika yetkili arkadaşlara

Avatar
Bir imam 2018-03-12 01:04:07

Sözleşmelilere kadro lütfen

Avatar
m-k 2018-03-12 08:14:20

Sendikadan Allah razı olsun.

Avatar
naci 2018-03-12 12:22:56

netice ne olacak o önemli