Müslüman neyin yılbaşını kutluyor?

Diyanet-Sen Mersin Şb. Bşk. Ahmet GÖRGÜLÜ ''Müslüman neyin yılbaşını kutluyor?''

Müslüman neyin yılbaşını kutluyor?

Diyanet-Sen Mersin Şb. Bşk. Ahmet GÖRGÜLÜ ''Müslüman neyin yılbaşını kutluyor?''

22 Aralık 2014 Pazartesi 23:39
Müslüman neyin yılbaşını kutluyor?
banner283
Grup sayfamız için  

Aylar haftaları, haftalar günleri, günler saatleri kovalarken bir miladi yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Geçen her seneher  saniye ömrümüzden eksilmekte ama farkında değiliz. Koca bir yıl ömür sermayemizden  biterken insanların büyük bir telaşla yılbaşı kutlamalarına hazırlık yaptıklarını görüyoruz. Hıristiyan inancına göre miladi yılbaşı İsa peygamberin doğum günü olarak bilinmektedir. Hıristiyanlar peygamberlerinin doğum gününü kutlamak suretiyle güya peygamberlerine olan bağlılıklarını göstermiş oluyorlar. Hz. İsa’nın doğumunu kutlamak maksadıyla yıl boyunca yaptıkları kepazeliklerine yenilerini eklemek suretiyle o geceyi ihya etmeye çalışırlar. Noel baba dedikleri uyduruk efsane yalancı iyilik erbabı gösterdikleri hayali bir şahsı ortaya çıkarıp onunla kendi Hıristiyanlık ve inançlarının reklamlarını yaparlar. İnsanlığın baş belası olan içki kumar ve her türlü gayri meşru davranışla fuhşun her türlüsünü o gecede yapmayı mubah görürler. Allahın peygamberi olan Hz. İsa’nın bile arzdan insanların felaketine sebep olan kötülükleri yok etmek için gelişini bildikleri halde böyle günahları yaparak bir yılı kapayıp yeni bir yıla akıllarını içki kumar ve fuhuşla dumura uğratarak girerler.Bir peygamberin doğumu böyle kutlanır mı? Aklı başında bir insan peygamberin doğum gününü böyle mi anlamalı?
           
Hz. Peygamber Mekke’den Medine ye hicret ettiği zaman orada Yahudileri oruçlu görünce sormuş..? Onlarda Musa peygambere şükran orucu tuttuklarını söylediklerinde:Ben Musa peygambere sizden daha yakınım diyerek oruçlarını bozdurmuş yani Hıristiyanlara muhalefet etmiştir. Bugün İslamı bilmeyen öğrenemeyen yavrularımız yabancı fikir akımlarına karşı korumasızdır. İnsanlarımız ne yazık ki kendi büyüklerini bilmemektedir. Yunus Emre’yi Mevlana’yı Mehmet Akif’i Nasrettin hocayı Hacı Bektaşi Veliyi Hz. Muhammedi tanımıyor ama küçük yaşta noeli biliyor. Çocukların zihninde uyduruk noel baba efsanesi yardım eden herkese hediye dağıtan iyilik sever biri olarak takdim ediliyor.
           
Çocuklarımız, gençlerimiz bize bırakılan en büyük emanet hem de ilahi bir nimettir. Emaneti korumamak nimeti verenin istekleri dışında onların enerji ve dinamiklerini harcamak büyük bir kayıp ve ziyandır.
           
Londra da yayınlanan misyonerlikle alakalı bir kitapta: Müslümanları Hıristiyanlaştırmak imkansızdır.Onları Hıristiyanlaştırmak için önce onları dininden uzaklaştırmamız lazım. Bu konuda  her türlü faaliyette bulunulmalı bunları yaparken adına çağdaşlık medeniyet ve ilericilik denilmeli kararı alınmıştır. Bu gün şu cennet vatanımızda hayasızlığın ahlaksızlığın her türlüsü çağdaşlık medeniyet ilericilik adına yapılmıyor mu? Yıllardır bar pavyon meyhane çıplaklık insanlarımıza medeniyetin icabı olarak tanıtılmadı mı? Dünyanın hiçbir yerinde barda pavyonda meyhanede medeniyetin kurulduğu vaki değildir. Oysa ki medeniyet ilimdir irfandır sanattır ahlaktır bunların hepsi aklı selim ve çalışma ile elde edilmektedir. İçki içerek,kumar oynayarak, aklını izanını kaybeden insanların medeniyet adına yapabilecekleri hiçbir şey yoktur.
           
Yeni yıl yılbaşı vesile edilerek yapılan edepsizlikler, gayri ahlaki davranışlar  insanı insanlıktan çıkaran hal ve hareketler geçmişte yok olan milletlerin ilahi felaketlere maruz kalmasında en önemli etken olmuştur. Haya perdesi yırtılan edep duygusunu kaybeden bir toplumu Hz. Allah kuranı keriminde Onlar hayvanlar gibidir hatta onlar yolca daha sapıktırlar.(Furkan-44) buyurmaktadır. İşte bugün yortusunu kutladığımız Hıristiyan alemi dünyayı tek başına idare etmek için düşünme akletme melekesini kaybetmiş insan toplulukları meydana getirmek için insandaki utanma edep haya gibi ulvi hislerini yok etmeye çalışmaktadır. Bütün peygamberlerin dünyaya geliş amacı insanları Allaha kulluğa çağırmak ve onları içine düştükleri yanlış yoldan kurtarmaktır.Hz. İsada bir peygamberdir Hz. İsanın doğumunu kutlama adına yılbaşında yapılan uygunsuzluklar onun yok etmeye geldiği şeyler değimlidir?

Kardeşlerim bugün dünyanın çeşitli yerlerinde din kardeşlerimiz yortusunu kutladığımız Hıristiyanlar ve Yahudiler tarafından katledilmektedirler. Dedelerimiz geçmişte haçlı zihniyetine karşı koymuş onların hiçbir adet ve geleneklerine müsaade etmemişler hatta onların kötü ahlak ve anlayışlarını yıkmak için ta  Viyana kapılarına dayanmışlardır.Ama bugün maalesef bizler onların adetlerini yaşatmaya çalışıyoruz.

Ömrümüzden bir yıl daha eksildi maddi ve manevi kazanç ve kayıplarımızın ne durumda olduğunun muhasebesini yapmalıyız insanlık adına güzel işler yapabilmenin gayreti içinde olmalıyız zamanımızı ömrümüzü hayra iyiliğe hizmete seferber etmeliyiz.Haksızlığın adaletsizliğin zulmün kol gezdiği bir dünyada sırf Müslüman oldukları için binlerce insanı katleden Hıristiyan ve Yahudi adet ve geleneklerine karşı neslimizi ve çocuklarımızı korumalıyız Hıristiyan ve Yahudiler kendi inançları gereği  yılbaşını diledikleri gibi kutlayabilirler ama bunu Müslümanların yapmaları çok düşündürücü ve üzüntü vericidir.
        
Bir mümin olarak hep düşünüyoruz….Düşünmek  mecburiyetindeyiz bu bunalımlar içindeki cemiyet,tarumar edilen aile hayatları ,insanların doyumsuzluğu,nefse esir oluşu,ölümü unutuşu ,nasıl düzelecek..? Batıl yolda olanlar nasıl hidayete , hakka erecek…? Nefsimizi çoluk-çocuğumuzu, ailemizi, komşularımızı, çevremizi şehrimizi, ülkemizi ve dünyamızı düşünmek zorundayız…
 
        
Düşündükçe sorumluluğumuzun arttığını, her insan gurubuna karşı yapmamız gerekenlerin var olduğunu bir kez daha hatırlıyoruz…Eğer bir Müslüman Allahın(c.c) emri ve Resulullah’ın (sav) sünneti üzere yaşama ve öyle ölmek istiyorsa,kendisini ailesini,çoluk çocuğunu, sorumluluğunu üzerine aldığı tebaasını batıl gelenek ve hurafelerden korumakla görevlidir.Resülullah sav efendimiz:hepiniz çobansınız ve idareniz altındakilerden sorumlusunuz.(Sahihi Müslim).buyurmaktadır.

Sürüsünden sorumlu olan çobanın görevinedir acaba?..sürüsünü nelerden sakındırmalıdır.Bunu cenabı Hak: Tahrim Süresi 6. Ayeti celilesinde:Ey iman edenler!Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu yakıtı insanlar ve taş olan cehennem ateşinden koruyun buyrulmaktadır. İşte iman eden müslümanın vazifesi budur. Emri altındakileri ateşten, her türlü sapık ve batıl fikir ve akımlardan ,kutlamalardan özentiden ,yaşantıdan korumalıdır.Bu ilahi emri yerine getirmeden müslüman  idarecilere,Müslüman aile reislerine durmak,dinlenmek,ve rahat etmek haramdır.
     
O halde Müslüman kendini ailesini sülalesini bütün cümle Müslümanları her türlü şerden koruyacaktır.Gayri İslami yayın ,neşir yapan tv.sinema,gazete ,dergi,ve kitaplar birer ateştir.Fuhuş yerleri faiz evleri,içki ve kumar merkezleri,birer ateştir.Gayri İslami hayata sahne olan ve teşvik olan sokaklar,caddeler,ve pazarlar..aynı zamanda kutlanan günler aylar yılbaşları…hepsi birer ateştir…ve ateşe götüren yerlerdir..İlahi emre uymayanların akıbeti korkunç felaketten başka bir şey değildir.O halde felaketten kurtulmak için kurtuluşa ermek için şu ilahi emre  kulak verelim ona hakkıyla uyalım…

EY İMAN EDENLER. EY YILBAŞINI BAHANE EDEREK HER MELANETİ YAPMAYI MEŞRU GÖRENLER !.KENDİNİZİ VE ÇOLUK ÇOCUĞUNUZU YAKITI İNSANLAR VE TAŞ OLAN CEHENNEMATEŞİNDEN KORUYUN (Tahrim/6)
 
           
Hz. Peygamber (a.s.) buyurur ki: kim bir kavme benzerse oda onlardandır.2015 miladi yılın İslam aleminin birliğine insanlığın barış ve hidayetine vesile olmasını dilerim.Allaha emanet olun Selam ve Dua ile…

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
EMİN YAVUZYİĞİT 2014-12-23 11:25:04

SELAMUN ALEYKÜM
YIL BAŞI UYARILARI ARTIKÇA İNSANIMIZ BAZI ŞEYLERİN FARKINA VARIYOR BU KONULARI DİLE GETİREN KARDEŞLERİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN DİNİHABERLER UYANDIRICI FONKSİYON İCRA ETTİĞİNDEN ALLAHIM RAZI OLSUN VE ÇALIŞMALARINIZDA MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM ALLAH'TAN