Mustafa TAYYAR Diyanet-Sen Sivas Şubesi Başkan Adayı Oldu

Sivas İl Müftülüğünde Hac Ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü olarak görev yapan Mustafa TAYYAR, Diyanet Sen Sivas Şubesinin 2. Olağan kongresinde yapılacak olan seçimde yönetim kurulu ile beraber, başkanlığa aday olduğunu açıklayarak şunları söyledi:

Mustafa TAYYAR Diyanet-Sen Sivas Şubesi Başkan Adayı Oldu

Sivas İl Müftülüğünde Hac Ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü olarak görev yapan Mustafa TAYYAR, Diyanet Sen Sivas Şubesinin 2. Olağan kongresinde yapılacak olan seçimde yönetim kurulu ile beraber, başkanlığa aday olduğunu açıklayarak şunları söyledi:

02 Kasım 2014 Pazar 19:38
Mustafa TAYYAR Diyanet-Sen Sivas Şubesi Başkan Adayı Oldu
banner283

STK ve sendikalar iyi organize olduklarında her zaman büyük bir güç olmuşlardır. STK’ların bir amaç için insanları organize etme mantığını, asırlar önce Önderimiz iki cihan serveri oluşturmuş, “hılfu’l-fudul” oluşumunu bizzat desteklemiş, “yine olsa yine böyle bir topluluğa katılırım” demiştir. Çünkü organize olmuş bir topluluk güçtür. Ülkemizde bile STK’ların gücü, yeni kurulmalarına rağmen kendini hissettirmiş, iyi yönde organize olanlar ülkeye fayda, değişik gaye ve hedefleri olanlarda ülkemize zarar vermişlerdir.İfade etmek isterim ki ülkemizde iyi yönlerinin yanında şube yönetimlerindeki bazı arkadaşların sakat fikirleri sonucu taşrada önlem alınmazsa tehlikeli sonuçlar doğurabilecek bir sendika anlayışı gelişmektedir. Bu anlayış devlet yapılanmasına paralel bir yapı daha oluşturmaya çabalamaktadır. Tabi burada sendikayı doğal mecrasından koparmadan hareket eden, idarenin yanında, idarenin önünü açan, yön veren personeli yetiştiren iyi niyetli sendikacıları kastetmiyorum. Onlar sistemimizin olmazsa olmazlarıdır. Ancak bazı sendika temsilcileri sendikaları ulvi amaçlarından çıkartarak kayırmacılık, kendi zihniyetini dikte etme diğerlerine yaşam hakkı tanımama gibi düşmanca zihniyetleri hortlatmışlardır. Bir de yönetim mekanizmasında menfaat ilişkisine girdiği adamları varsa idarede de bir paralel yapılanma oluşturmuşlar, “yapılan atamaları, görevlendirmeleri” kendileri üslenerek kendilerinde olmayan bir gücü, varmış gibi göstererek nemalanmışlardır.

-PARALELE KAFA TUTAN BAŞKAN ADAYI-

Bu tip sendika anlayışından paralel yandaş; tüm işleri halleden konumuna getirilerek, kendisine itibar sağlamış, sendika yönetimi ise bu durumdan güç devşirmiştir. Yani ikili bir kazan-kazan ilişkisine girilmiştir.

Peki kaybeden kim olmuştur. Paralel yandaşa minnet altında bırakılan, ÜYE KAYBETMİŞTİR. Paralel yandaş, kurumun en üst amirinden daha değerli haline getirilmiş, AMİR VE HİYERARŞİK DÜZENE SAHİP İDARE KAYBETMİŞTİR. Ehliyet gitmiş kayırma gelmiş, HUKUK KAYBETMİŞ, PERSONEL KAYBETMİŞTİR. Kurumsal aidiyet bilinci gitmiş, KURUM KAYBETMİŞTİR. Kargaşa, kaos ortamından kendine yer temin eden paralel yandaş, kurumsal kimliğin önüne çıkmış, KURUMSAL AİDİYET BİLİNCİ KAYBETMİŞTİR. Paralelciliğe, hukuksuzluğa yönlendirilip, ulvi değerlerinden saptırılan SENDİKA ANLAYIŞI kaybetmiştir.

Başkanlığımız son yıllarda yaptığı düzenlemelerle taşradaki bu paralel yandaşlığın önüne geçmek için personel atama ve görevlendirmelerde daha objektif kriterlere gitmiş, ÖNEMLİ ÖLÇÜDE BU PARALEL YANDAŞLIĞIN TAŞRADAKİ GÜCÜNÜ KIRMIŞTIR. Ancak yeterli değildir. Önümüzdeki yıllarda yapacağımız ortak çalışmalarla paralel yandaş kaybedecek, kurumumuz, üyelerimiz, personelimiz, amirlerimiz kazanacaktır.

Sendika başkanının önünde minnet altında ezilen bir sendikacılık yapmayacağız. Tüm memurlar, şefler “görevlerini yaptıkları için” artık görevlilerimizi minnet altında bırakamayacak. Görevlerini yapmamakla şantaj yapacak olurlarsa orada hukuk adalet ve biz devreye gireceğiz.

Herhangi bir projesi ve gayesi olmayanlar, bizleri üyelerimizi cennet vaad etmekle kandırdığımızı iddia ediyorlar. Bu da zaten onların sendikacılıktan ne kadar uzak olduklarını gösteriyor. Bizim vaad ettiğimiz CENNET değil HİZMETTİR. Zaten böyle bir hizmet anlayışına sahip olmadıklarından sendikanın maddi gücü har vurup harman savrularak boş yere harcanmıştır.

Ayrıca biz istişare mekanizmasını çalıştıracak, yılda iki kez delege toplantısı yapacağız. Kutlu Doğum Haftasından önce yapacağımız delege toplantısında “Sivasta Ve Ülkemizde Din Hizmetleri Sorunları Ve Önerileri” konuşularak yıllık değerlendirme ve projeler tartışılıp raporları hazırlanacak ve bu bilgiler Başkanlığımıza, Genel Merkezimize, ve ilgili birimlere sunulacak; Din Görevlileri Haftasından önce yapacağımız delege toplantısında da “Personelimizin Sorunları” üzerinde görüş teatisinde bulunacak ve bu toplantıları basınla da paylaşacağız.

Yani biz eski sendika anlayışında olduğu gibi delegeleri sadece genel kurulda kendilerine oy verdikten sonra “güle güle” diyen bir anlayışla değil, yönetime katarak değerli fikirlerinden istifade ederek bizzat aktif bir şekilde sendikacılık yapmalarının önünü açarak kucaklayacağız. Aşağıda bulunan videoda yapacağımız hizmetler yer almaktadır. 9 Kasımda yapacağımız Genel Kurulun sendikamıza, kurumumuza, personelimize, üyelerimize ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Mustafa TAYYAR
Diyanet-Sen
Sivas Şubesi Başkan Adayı

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kenan yeniyurt 2014-11-02 20:57:08

Sayin baskanim delegelere nasil hizmet yapilacagini anlatamadiklari gibi gittikleri ilcelerde bolgesel milliyetcilikden medet umar hale gelmisler.yazik cok yazik

Avatar
Delege 58 2014-11-02 21:04:29

Mustafa tayyar hocami yillardir tanirim.sendikanin icinde yillardir. Ama mikail hoca yedi aydir uye ama baskanliga aday.burasi acemi yetistirme merkezi degil binyuz uyenin vebali heba edilemez.

Avatar
kenan Yeniyurt 2014-11-02 21:19:03

Sahsim ve diger degerli arkadaslarim uzerinden yapilan hesaplari ALLAHa havale ediyorum.Baskan adayi mikail hocam ve ekibine sunu soruyorum:bir plan ,proje niz varsa onu anlatin?

Avatar
kenan Yeniyurt 2014-11-02 21:31:13

Sayin delege kardeslerim sizler binyuz kisinin Adina sandikta soz sahibisiniz Allah rizasi icin oy vermeden once iyi dusunun ,oy vereceginiz baskan size ne vadediyor.bir daha dusun cunki bunun telafisi yillari alacaktir.

Avatar
Abdullah yıldırım 2014-11-02 21:59:35

Sayın başkan halka hizmet hakka hizmettir düsturundan hareketle yola çıkmışsınız eminim imamlar emanete sahip çıkacak sizi tercih edeceklerdir.sendikayı çıkarları için kullanan değil sendikayı üyeleri için koşturan bir güç haline getireceğinize güvenim tamdır.şimdiden hayırlı olsun

Avatar
gökhan 2014-11-02 22:52:07

Mustafa TAYYAR Hocama Başarılar diliyorum.Allah muvaffak eylesin.

Avatar
sivasli delege 2014-11-02 23:49:13

Delege olarak tabi ki oyumu size verecegim.cunku menfaat kokusu gelmiyor.

Avatar
ömer 2014-11-02 23:58:01

Delegelerin toplandigi gece ;odaya giren memursen il baskanini karsilamadigi gibi ayaga dahi kalkmayan mikail karagozu kiniyorum.oyvermeyi dusunmuyorum.ev sahibi olarak misafirine Boyle davranan Kim bilir uyeye basil davranacak.